PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694348}

To właśnie seks

The Little Death
6,5 30 490
ocen
6,5 10 1 30490
6,6 5
ocen krytyków
To właśnie seks
powrót do forum filmu To właśnie seks

Było co prawda trochę śmiechu, ale nie jest to komedia gdzie boki można zrywać. Film o próżności i egoizmie, kręcący się wokół spraw łóżkowych. Zabawne było, jak partnerka swojego męża zmuszała do płaczu bo tylko to ją kręciło. Ale czy na pewno zabawne jest, gdy inną osobę torturuje się wspomnieniami o zmarłym ojcu, starszy że ma się raka albo pozbywa ulubionego pieska tylko dlatego, żeby mieć trochę przyjemności w łóżku? I to w dodatku jednostronnej?

Scena "telefoniczna" byłaby super, gdyby nie łyżka dziegciu. Po co motyw w zabawnej scenie niepełnosprawnej, śliniącej się babci, która właśnie ma zawał? Hahaha, ale śmieszne...

Facet i problemy ze śpiącą żoną. Niby zabawne, gdyby nie zakończenie.

Mogła być naprawdę fajna i lekka komedyjka, gdyby nie amerykańskie standardy. Bo jak nikt nie beka, nikt nie robi kupy to komedia się nie sprzeda. Ech...

ocenił(a) film na 7
zmechu

Film jest produkcji australijskiej, nie amerykańskiej. I wydaje mi się, że te gorzkie momenty nadają temu filmowi realizmu, odróżniają go od słodkich komedyjek o miłości z Hollywood, gdzie ludzie są ładni, seks jest pod kołderką, in and out, a film kończy się, kiedy wiemy już, że ona i on będą żyli długo i szczęśliwie, bo odwalili już całą robotę imponując sobie, chrzaniąc to, a potem schodząc się tuż przed napisami końcowymi.
Scena telefoniczna : ja właśnie w taki sposób wyobrażam sobie kobietę, która pracuje w seks telefonie : w dresiku, robiącą jakąś bardzo ludzką przyziemną brzydką rzecz, a jednocześnie wyjącą do słuchawki niskim głosem "JESTEŚ TAKI OGROMNY, MMM". Ten kontrast był celowy.
Przypomina mi trochę " Dzikie historie" :-) szokujące i traktujące o szaleństwie.
Pozdrawiam, O

ocenił(a) film na 7
mala_o

mala_o absolutnie się z tobą zgadzam! Nie jest to tak totalnie "zabawna i lekka komedyjka", ale to właśnie dzięki temu, że nie jest zrobiona według amerykańskich standardów i mi się w takiej formia bardzo podoba. Pomimo gorzkich momentów nie pamiętam kiedy na jakimś filmie tak głośno się śmiałam!!

ocenił(a) film na 8
mala_o

Też uważam, że bardzo dobrze to podsumowałaś mama_o.

ocenił(a) film na 8
zmechu

babcia nie miała zawału, tylko była PO WYLEWIE. Wiadomo, że wylew też jest przykrą sprawą, ale w tej scenie chodziło o to, że ona opiekuje się babcią, która jest niepełnosprawna, bo jest po wylewie, a nie opiekuje się babcią, która właśnie ma zawał.

SallyBray

Tak, ale z tego co pamiętam dziewczyna podczas rozmowy chciała na chwilkę zająć się babcią tłumacząc "muszę przerwać bo babcia chyba ma zawał" albo coś podobnego.

Jak na mój gust baz dużo było gorzkich momentów jak na film który maił być komedią. A jak się przyjrzy bardziej, to tych gorzkości było jeszcze więcej.

zmechu

Kobieta poprosiła tylko o minutę czasu, bo, cytuję, "musi coś zrobić" (czyli chwilę zająć się babcią, co widzimy w kolejnych scenach), nie wspomniała nic o żadnym zawale. Powiedziała jedynie, że babcia jest po udarze mózgu.

zmechu

Dokładnie tak Zmechu. Problemem bohaterów nie jest to, że mają pokręcone fantazje, tylko że ich fantazje stają się ich obsesjami i dążą do ich realizacji wszelkim kosztem. Traktując swoich partnerów jak biuro usług.
Finału i 'ukarania' za niedokonaną zbrodnię potencjalnego przestępcy już całkiem nie rozumiem. Niby taki happy-end?

zmechu

Według mnie też ten film był smutny. Babcia po wylewie, ktora chcac nie chcac uczestniczy w seks telefonie, podniecanie sie czyimis lzami i usypianie żony by moc z nia spac - smutne i nieprzyjemne...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones