PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8959}
6,3 1 665
ocen
6,3 10 1 1665
6,9 9
ocen krytyków
Tom Jones
powrót do forum filmu Tom Jones

Tom Jones vs. Barry Lyndon

użytkownik usunięty

Mimo znacznie większego nacisku położonego na akcenty stricte komediowe w filmie Richardsona, przez cały czas nie mogłem uniknąć porównań z dziełem Kubricka. Oba klasyki mają sporo wspólnych elementów, osobiście jednak nieco wyżej cenię sobie Barry'ego Lyndona, głównie ze względu na większy rozmach opowiadanej historii i jej dramatyczny wydźwięk, przez który film mocniej wrył mi się w świadomość.
Oczywiście Tom Jones, mimo lżejszego podejścia do tematu, to wciąż znakomite, kompletne dzieło, które mam wrażenie niemalże w ogóle się nie zestarzało przez ponad pół wieku. Klimatem i humorem przypomina momentami rodzimy "Rękopis znaleziony w Saragossie". Tym bardziej dziwi mnie ta niezbyt imponująca ocena, ale w sumie już się zdążyłem przyzwyczaić do niekiedy dziwnych upodobań ogółu na tym portalu.

A Wam przygody którego z wielkich brytyjskich awanturników-lekkoduchów bardziej przypadły do gustu?

ocenił(a) film na 6

Zdecydowanie "Barry Lyndon". "Tom jones" jest już nieco archaiczny i mimo wszystko to kino lżejszego kalibru.

gowniarz_wyniosly

Tom Jones jest 12 lat starszy.

ocenił(a) film na 6

Nieco wyżej ? Nie rozśmieszaj mnie. Przecież ta przestarzała komedyjka nawet nie stała w pobliżu arcydzieła Kubricka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones