PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837147}

Tom i Jerry

Tom & Jerry
5,3 4 779
ocen
5,3 10 1 4779
3,2 5
ocen krytyków
Tom i Jerry
powrót do forum filmu Tom i Jerry

Rok 2021 jest datą produkcji 15 filmu spod szyldu Tom i Jerry, a zarazem przełomowym momentem dla całej Marki. Produkcja jest bowiem pierwszym filmem, do którego zostali zaangażowani prawdziwi aktorzy a Tom i Jerry zostali dodani do filmu komputerowo. Podobne zabiegi stosowano już, chociażby w przypadku filmów ze Scooby Doo, których nakręcono co najmniej kilka, lecz w przypadku Toma i Jerrego to pierwsza tego typu produkcja. Oczywiście mnóstwo osób wylewa pomyje na ten film, jednak ja sam zamierzam ocenić go przez pryzmat wszystkich dotychczasowych produkcji filmowych z Tomem i Jerrym. Tak jak wspomniałem wcześniej to już 15 film pełnometrażowy i na tle swoich poprzedników nie wypada on najsłabiej. Produkcja bije na łopatki takie części jak Magiczny Pierścień, Misję na Marsa, Dziadka do Orzechów, Willego Wonke i Fabrykę czekolady czy chociaż Czarnoksiężnika z krainy Oz. Sam zabieg z dodaniem aktorów jak dla mnie wypadł dość dobrze a fabuła, choć może nie jest najbardziej spektakularna, to została napisana od początku na nowo, a nie jak w przypadku niektórych filmów z Tomem i Jerrym gdzie kopiowało się historię z baśni 1 do 1 i na bezczelnego dodawało się tam naszych bohaterów. Oczywiście krytykiem filmowym nie jestem, ale jako osoba, która widziała wszystkie filmy pełnometrażowe z Tomem i Jerrym tę pozycję oceniam uczciwie na 7. W przeciwnym razie niektóre z poprzedników nie przekroczyłyby 3 przy tak niskich ocenach dla tego filmu, a aż tak tragicznie chyba nie było. Mam nadzieję, iż twórcy w przyszłości zdecydują się na kolejny film kręcony tą metodą z aktorami, tylko wtedy zapłacą za naprawdę niezły i rozbudowany fabularnie scenariusz, aby podnieść tę poprzeczkę nieco wyżej. Podsumowując, animacja bardzo mi się podobała. Część pułapek stosowanych przez Toma i Jerrego to nawiązania do chwytów znanych z klasycznych kreskówek co również na plus. Aktorsko Chloë Grace wypada całkiem nieźle. Sama fabuła może nie jest najbardziej wyrafinowana i nie zwala z nóg, ale pierwsze koty za płoty. Jestem pewien, że przy kolejnej tego typu produkcji będzie dużo lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones