PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=763048}
7,1 22 415
ocen
7,1 10 1 22415
7,5 34
oceny krytyków
Toni Erdmann
powrót do forum filmu Toni Erdmann

Historia, jakiej jeszcze w kinie nie widziałam, świetne aktorstwo, uśmiałam się do łez!

ocenił(a) film na 6
Nana5

gdzie widziałaś film?

paola_grab

Może we Francji, teraz tam leci. Właśnie wyszłam z kina. Potwierdzam, bardzo dobry film.

paola_grab

Latem, podczas 10. Festiwalu Dwa Brzegi w Kaziemierzu Dolnym.

ocenił(a) film na 3
Nana5

ile spaliłaś zanim zaczęłaś to oglądać ??

Nana5

Gatunek: dramat, a uśmiałaś się do łez?

ocenił(a) film na 8
Klio_02

To jest komediodramat, więc śmiech jest jak najbardziej wskazany.
Im głośniejszy, tym lepszy. ;)

druantia

Skoro tak, to oczywiste. :) Pozdrawiam.

Klio_02

Tak, uśmiałam się do łez na filmie, który ktoś określił dramatem :)

Nana5

Zgadzam się, genialny film. Byłam wczoraj na seansie, uśmiałam się od pierwszej minuty.

ocenił(a) film na 9
laila_ali

Owszem - genialny. Ale śmieszny może tylko na początku. Później coraz smutniejszy, taki "śmiech przez łzy".
Aktorsko znakomity. Dawno tak poruszającego filmu nie oglądałem.

ocenił(a) film na 3
Nana5

Ja niestety nudziłem się bardzo, humoru na lekarstwo, dużo smutku i smutnych żartów, ogólnie pełno smutku.

ocenił(a) film na 8
Nana5

Mało brakło a zaczęła bym klaskać po "występie" na przyjęciu u rumuńskiej rodziny. Mocna rzecz.

ocenił(a) film na 4
Nana5

Bardzo ciezki dramat, bo to nie komedia, a smiech ktory wywolaly we mnie niektore sceny, byl niestety smiechem ... zazenowania. Tak, geniusz tego filmu polega na tym ze smiejemy sie ze scen prezentujacych zalosny ale i ekscentryczny tryb zachowan. Takimi scenami to przyjecie na ktorym Toni probowal wejsc w grono ludzi, scena z malowaniem jajek i piosenka z corka no i ...scena nagiej imprezy. Tak, to bylo zazenowanie. Caly film bazuje na ekscentrycznosci starszego czlowieka ktory ... nie ma co robic z zyciem wiec wchodzi z butami w zycie swojej corki.
Coz, nie jestem pewny co ojciec chcial udowodnic jej, ze jej zycie sucks i on potrafi pokazac jej alternatywe? Cale jego zachowanie bylo egoistyczne i bolesnie zalosne. Na szczescie, wszystko bylo tak nierealistyczne ze mozliwe do zaakceptowanie podczas ogladania. No dobrze, ale wyobrazmy sobie ze tak moze byc naprawde. Czy naprawde to takie fajnie balansowac na krawedzi przyzwoitosci w skomplikowanym swiecie.
Jedynym podsumowaniem filmu jest to, ze cale wysilki ojca spelzly na niczym bo corka wyjechala do Singapuru ... gdzie raczej nie bedzie on mial szans zrobienia takich numerow.
Krotko mowiac, oceniam nisko bo film dlugi, chwilami nudny i tak naprawde pokazuje bardzo dziwna droge do polaczenia sie ojca z corka.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
dabram17

Zgadzam się z dabram17 że film jest kiepski, nie ze wzgledu na wchodzenie w życie córki z butami przez ojca - każdy ma prawo tak to zinterpretować. Mnie po prostu ten film strasznie zawiódł. Jako komedia= poniżej krytyki - jako dramat = bardzo kiepski. Plusem jest na pewno to że człowiek ma czas się zastanowić nad swoim życiem, zaplanować wakację, karierę, skoczyć na piwo, wrócić i jeszcze raz się zastanowić nad tym jak mozna oglądać dwójkę nieszczęśliwych ludzi przez 160 minut i nie zesmutnieć.

Nana5

Powstanie remake w Holywood i główną rolę zagra J.Nicholson, który wraca z emerytury po 7 latach.

ocenił(a) film na 8
Nana5

zgadzam się w 100%

ocenił(a) film na 5
Nana5

Czy nudny czy nie to można jeszcze dyskutować, ale gdzie uśmiałaś się do łez ? Dla mnie nic śmiesznego tam nie było, zero humoru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones