PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188}

Totalna magia

Practical Magic
6,8 47 989
ocen
6,8 10 1 47989
4,9 7
ocen krytyków
Totalna magia
powrót do forum filmu Totalna magia

...

ocenił(a) film na 5

No cóż, film niezbyt magiczny, ale zawsze w wolnej chwili można spojrzeć.

użytkownik usunięty
invisible_girl

Pytanko mam
dlaczego warto spojrzeć w wolnej chwili i dlaczego mimo ze niezbyt magiczny. Magiczny czyli jaki?

ocenił(a) film na 5

w odpowiedzi
"Magiczny" - określenie w nawiązaniu do filmu. Dlaczego warto spojrzeć ? Bo jak ktoś ma akurat wolny wieczór, nie wie co z nim zrobić, to mimo, że film nie jest najlepszy, to nadaje się do obejrzenia i można spokojnie dotrwać do końca.

użytkownik usunięty
invisible_girl

no no no no
niczego sie nie dowiedziałem. wiem czemu film nazwali totalna magią, ale czemu Ty uważasz ze niezbyt magiczny? Za mało magii czy za mało o magii?

ocenił(a) film na 5

...
Nie chodziło mi konkretnie o magię. Chodziło mniej więcej o to, że magiczny, rzucający czar, co dla oglądającego może znaczyć - "ciekawy", po prostu. Użyłam po prostu film, które niejako pasuje do filmu i w tym znaczeniu niezbyt magiczny znaczy niezbyt ciekawy, nie powlający na kolana, nie rzucający czaru na telewidza. Czy już rozwiałam wszystkie wątpliwości co do mojej krótkiej wypowiedzi ? Czy może jeszcze jakiś zwrot wydaje Ci się nie jasny ?

użytkownik usunięty
invisible_girl

nie rozwiałaś
Droga Dorotie, albowiem nie miałem wątpliwości lecz pytania, czasem czegoś nie rozumiem, (nawet czesto) i wóczas czasem sie o to pytam, zw łaszcza interesują mnie sposoby uzywania słów. takie zboczenie zawodowe - zajmuje sie bowiem jezykiem. Dzięlkuje za odpowiedź i
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5

...
Zboczenie zawodowe - ciekawe. Skoro zajmujesz się językiem, to chyba powinieneś zrozumieć takie użycie tego zwrotu... No, ale nie wnikam w tajniki zawodu. Pozdrawiam również.

użytkownik usunięty
invisible_girl

co innego
znać różne mozliwe sposoby użycia, co innego wiedzieć jaki sens jest wyrażany pzrez konkretną wypowiedz. to są dwie rózne rzeczy. tekst mozna umiec odczytać na wiele sposóbów, ale czasem chce sie wiedzieć jak rozumie go sam autor. czasem.

ocenił(a) film na 5

...
Dobrze, nie mam ochoty kontynuować tej dyskusji. Aczkolwiek nie do końca zgadzam się ze wszystkim co mówiłeś. Ale niech będzie koniec.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones