PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=442795}

Transformers: Zemsta upadłych

Transformers: Revenge of the Fallen
7,1 179 900
ocen
7,1 10 1 179900
4,8 17
ocen krytyków
Transformers: Zemsta upadłych
powrót do forum filmu Transformers: Zemsta upadłych

SPOILERY! SPOILERY! SPOILERY! SPOILERY! SPOILERY!

Niestety zawiodłem się... Wiem, że to typowy hollywoodzki blockbuster i do tego kontynuacja udanej części pierwszej (moja ocena 7/10), ale ludzie ten film nudzi! Film jest tak przesycony akcją, że po prostu chce się wymiotować. Sceny walk są tak pocięte, że człowieka zaczyna głowa boleć. Zauważyłem, że ludzie na sali podczas finałowej rozpierduchy zaczęli ziewać! Do tego ten głupi i niepotrzebny humor al'a American Pie (kopulowanie piesków, kopulowanie Wheeliego z nogą Mikaeli, naćpana mamuśka, wykładowca-casanova itp.). Można jeszcze doczepić się samych transformersów. Jest ich stanowczo za dużo. Czterdzieści sześć robotów nie znalazło dla siebie zbyt długiego czasu ekranowego. Parę osobników pojawia się by po chwili zniknąć (Jolt, Arcee, Sideswipe). Kilka zmartwychwstaje. O ile ukazana jest reanimacja Megatrona i Optimusa Prima, to nagłe pojawienie się Blacouta i Bonecrushera może zaskoczyć. Zawiodłem się nad niewykorzystanym potencjałem Devastatora, który ginie niczym King Kong, ale praktycznie nie robi żadnej demolki (bo niby gdzie miał ją zrobić, jak był na pustyni)! Błędy montażowe również występują w tym filmie. Long Haul i Mixmaster po połączeniu się w Devastatora (odpowiednio: prawa noga i głowa), w dalszych scenach widzimy ich jak sobie swobodnie walczą z marines (Long Haul demoluje budynki szukając Sama a Mixmaster wali z działa w marines) pomimo tego, że są już częścią tego niszczyciela! Te sceny są przeplatane ze scenami z Devastatorem! A na koniec wyczekiwany moment w filmie: pojedynek Optimu... JetPrima z Fallenem. Wielkie rozczarowanie. Walka trawa raptem dwie-trzy minuty i posiada najgorzej dopracowane animacje i efekty CGI! Widocznie zabrakło czasu i pieniędzy na doszlifowanie kulminacyjnego momentu! Dopatrywać się jeszcze można innych baboli (znikające "jądra" Devastatora, wątek z Alice, wątek miłosny Sama i Mikaeli), ale to pozostawię innym. Zawiodłem się na tym filmie na całej linii. Co za dużo to nie zdrowo panowie z Hollywood. Taka jest prawda.

Ocena: 4/10

ocenił(a) film na 10
hexen2k7

wg mnie folm byl rewelacyjny i tyle.ale musze sie z toba zgodzic kolego z tym co napisales oprocz oceny.rzeczywiscie to wszystko dziwne z long haulem.zmarnowany watek z dewastatorem,praktycznie zadnych transformacji konstruktionow,za duzo robotow,mogli sie skupic na kilku robotach i wiecej z nimi akcji.dziwne jest to ze rampage walczy a wtym czasie dewastator tez...jak oni to zrobili??nie zauwazyli tego bledu??podoba mi sie ta recenzja.wkurwial mniwe ten humor,jest fatalny ze szkoda gadac,ale mimo tych minusow film jest rewelacyjny,aha masz racje z ta akcja ze jest jej za duzo bo jest ona non stop i az troche nudzi mimo to 9/10.pozdro.

ocenił(a) film na 10
LOPLOPLOPLOPL

tak samo barricade zniknol i juz go nie bylo,ja nawet nie wiem kto przezyl,oprocz tych dwoch...soundwave,the doctor ....nic ich nie pokazano,te roboty byly slabe,rozsypaly sie w mak i to szybko,praktycznie postrzale,a w jedynce walczyly dosc dlugo np brawl.i kurwa ten bonecrusher...skad on tam sie wziol,wkurwilem sie.

ocenił(a) film na 2
LOPLOPLOPLOPL

Producenci i reżyser za bardzo chcieli aby ten film był mistrzostwem świata i troszkę się na tym przejechali :) Stąd te dziwne sytuacje z Long Haulem, Mixmasterem i Bonecrusherem. I faktycznie nie wyjaśnili w filmie co się stało z Barricadem, ale gdzieś czytałem, że w komiksie była o nim wzmianka.

ocenił(a) film na 2
hexen2k7

Z Rampagiem też niezłe jaja są. On w końcu był częścią Devastatora czy nie?

ocenił(a) film na 10
hexen2k7

powiem ci ze moze bay zapomnial o fanach tego filmu i tworzac ten film nie pomyslal moze ze my dopatrzymy sie wszystkiego,a taki zwykly gosc ogladajac ten film nie ma pojecia ze long haul to noga dewastatora i wogule dokladnie kto jest kto,wiesz o co chodzi dla takiego widza robot jest robot i niewie ze tu jest blad i to spory,bardzo dziwny...no ale jak pomimo tego nie podobal ci sie film????

ocenił(a) film na 2
LOPLOPLOPLOPL

Wiesz, oglądanie w kinie a oglądanie w domu to trochę inna sprawa. Jak oglądasz w kinie to nie możesz zatrzymać filmu aby trochę odetchnąć a następnie oglądać dalej. I w tym tkwi szkopuł. Film przytłacza akcją i szybkimi zmianami ujęć, przez co zaczynałem być bardzo znużony, bo trudno było to wszystko ogarnąć. Szczególnie przez te ostatnie 45 minut filmu. Nie można było odetchnąć (odpocząć). Stąd taka moja reakcja na film. Chętnie obejrzę film drugi raz w domu (tym razem w HD), gdzie będę mógł swobodnie usiąść i w każdej chwili zatrzymać film aby odetchnąć (zrobić sobie herbatkę, kawkę itp.). Strasznie raziły mnie te nielogiczności, błędy i ten głupkowaty humor, ale hej to tylko moje zdanie prawda :)

ocenił(a) film na 3
hexen2k7

Bardzo trafna recenzja, zgadzam się z wieloma argumentami pomimo, że wciąż pozostaje pod wielkim wrażeniem filmu. Wykładowca-casanova, koleżka z pokoju Sama oraz rodzice Sama (zwłaszcza na pustyni) strasznie irytują momentami... No jeszcze troche się tego znajdzie, ale film i tak uważam zasługuje na kilka dobrych oczek wyżej niż 4 za samą widowiskowość. Takich recenzji zapewne pojawi się więcej gdy pierwszy szał opadnie.

ocenił(a) film na 2
hexen2k7

Jeszcze jedna zagadka :) Który Constructicon został poświęcony, aby dać części zamienne Megatronowi (scena w rowie mariańskim)? To nie był czasami Scraper? Jeśli tak to co on do cholery robił w Egipcie pod koniec filmu? Wiem, że trochę dużo już tych baboli się znalazło, ale to bardzo razi w oczy.

ocenił(a) film na 2
hexen2k7

Nie znam się na szczegółach dotyczących transformerów, ale zgadzam się całkowicie i z opinią i z oceną. Wszystko się rozsypuje, humor żałosny, podczas gdy w "jedynce" był naprawdę fajny, niewykorzystani bohaterowie, za dużo akcji, a potem, w finale wszystko się urywa, nie ma żadnego domknięcia, nic. Straszny żal, bo realizacyjnie/technicznie film jest wspaniały. Poza tym postaci...zero wyrazistości. Między Samem i Mikaelą praktycznie nic się nie dzieje:(

ocenił(a) film na 4
Arlin

to nie ten rodzaj filmu na wątek miłosno-romantyczno-melodramatyczny. Pomyliłaś chyba gatunki.Tu królowała rozpierducha dla mało rozgarniętych

ocenił(a) film na 2
traveler

Rozpierducha, która nie wykorzystała swojego potencjału. Spartolili obecność Devastatora w filmie. Czemu nie zachowywał się jak King Kong. Fakt, zginął śmiercią podobną do Konga, ale nie wykorzystał jego atrybutów :P Wielka szkoda :(

użytkownik usunięty
hexen2k7

Ja nie wiem czy to Wy się mylicie czy może ja się mylę, ale uważam, że tak naprawdę to na końcu było wiele robotów, które z braku pojazdów na pustyni nie miały się za bardzo w co przemienić, były tylko na placu budowli te ciężarówki, dźwigi, koparki itd. i dlatego były 2 Long Haule(ten z Devastatora i ten walczący z oddziałem Lennox'a), było nawet kilka Transformerów w ogóle w nic nie przemienionych.

ocenił(a) film na 2

Ale te pojazdy na placu budowy to już były constructicony, czyż nie? A nie zwykłe pojazdy. Poza tym, po co ci nowo przybyli mieli by się kamuflować, skoro wszyscy ludzie na świecie dowiedzieli się o obcych od Fallena z telewizji? To już była tylko walka o tę piramidę-machinę a constructicony (long haul, mixmaster, scraper, rampage, hightower i scavenger) byli na długo przed ogłoszeniem ich obecności, dlatego musiel mieć alt mode :)

ocenił(a) film na 4
hexen2k7

no fakt Devastator zrobił na mnie jedyne wrażenie w tym filmie.Reszta robotów przy nim to tylko podskakujące kukiełki...Nie wykorzystali jego potencjału w pełni i za łatwo go rozwalili. Podobał mi się również motyw z Piramidą i w myśl obecnych w modzie teorii jest ona pokazana jako budowla stworzona przez zaawansowaną rasę (w tym wypadku robotów)

traveler

mam pytanie. Czy w filmie jest dużo tekstów z podtekstem erotycznym itp. ?? bo jadę na to do kina z starszymi rodzicami i nie wiem czy nie będą zbyt mocno zniesmaczeni. z góry dzięki za odpowiedź

ocenił(a) film na 2
Petran

Parę się znajdzie, zwłaszcza w akademiku. I te sceny w których pewna studentka podrywa Sama :)

ocenił(a) film na 7
hexen2k7

Nie znam tak dokładnie wszystkich transformerów jak Ty, ale w tym wątku chyba scenarzysta się pogubił, bo gdy decepty płyną do Megatrona, załoga okrętu podwodnego informuje, ża ma na sonarze pięć obiektów. Nastepnie decepty poświęcają jednego na części dla Megatrona i gdy wypływają, ta sama załoga informuje, że zbliża się sześć obiektów - taka zagadka matematyczna??

ocenił(a) film na 2
r_gladki

Być może on jednak nie zginął, tylko stracił parę części, ale to byłoby bez sensu. Doktorek wyraźnie powiedział, żeby go zabić.

ocenił(a) film na 4
hexen2k7

jak już wspomniałem, to nie był Blackout tylko niejaki Grindor:

http://www.seibertron.com/images/news/gfx/1242916295_Toy_ROTF_Grindor2.JPG

SPOILER:
Co do potencjału, to co z Demolisherem i Sidewaysem - za szybko ich rozwalili ! Całę obecność Demolishera pokazali praktycznie w trailerach. Kilka sekund po scenie z mostem spadł z autostrady i sie popsuł - bez sensu. Myślałem że zrobi niezłą rozpierduchę.

hexen2k7

Gdybyście chociaż poczyyali na Wiki TF pl to byście wiedzieli ze constructicony miały
drony czyli oryginały były w devastatorze a drony walczyły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones