PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181220}
7,3 305 152
oceny
7,3 10 1 305152
5,9 21
ocen krytyków
Transformers
powrót do forum filmu Transformers

No brawo, brawo!

ocenił(a) film na 7

Nie ma co świetny film! Ktoś powie - scenariusz kuleje - ale w takim kinie chodzi o rozwałkę no nie? Efekty specjalne to był murowany Oscar - szkoda że wygrał "Złoty kompas" - chociaż tam FX byłe rewelacyjne to jednak w "Transformers" są genialne, wybitne! Natomiast kompletną porazką było nominowanie "Piraci z karaibów: na krańcu świata" - ja bym ta trzecią nominację dał "Szklanej pułapce 4.0" - no ale co się stało to się nie odstanie... Wracając do "Transformers" to nie dość że FX są bliskie geniuszu to jeszcze zaprezentowano je na tak wspaniałych ujęciach że szczęka opada! Salto Ironhaida z wystrzeliwaniem rakiet, wynurzenie się scorponoka spod piachu, czy kultowa już scena z przebiciem się jednego z Deceptikonów przez autobus! No sceny perełka! Po za tym humor LaBeoufa może i jest kretyński, ale za to bardzo charakterystyczny i obok efektów specjalnych jest wizytówką tego filmu... Poza tym pochwalić muszę jeszcze dwie rzeczy - muzykę - utwór "Scorponok" to mistrzostwo świata! A z obsady oczywiście wrażenie (Nie grą, ale urodą) robi Megan Fox - przepiękna dziewczyna i pasuje do konwencji filmu idealnie! Film 10/10 i do ulubionych! (Ale z kina stricte rozrywkowego, takiego bez żadnych ambicji, lepszy jednak "Dzień Niepodległości" z 1996 roku!).

ocenił(a) film na 8
bono111

Zrobiłem sobie maraton z Transformers i zgadzam się z Tobą. Efekty specjalne są dalej na niesamowitym poziomie. Nowe Star Wars mogą sie schować. Shia zagrał świetnie. Muzyka poziom top. Mój ulubiony kawałek to It's our fight z części 3 i Lockdown's Theme z częsci 4.

ocenił(a) film na 2
bono111

Niestety kino to sztuka i nawet jeśli czyimś celem jest zrobienie głupawej nawalanki, to nie znaczy, że powinno się mówić:
"Nie można krytykować fabuły tego filmu, ponieważ ten film to nawalanka i reszta jest już nieważna."
Ja "Transformersy" oceniam według tych samych kryteriów co "Incepcję", "Park jurajski" i inne filmy rozrywkowe. "Transformersy" oglądałem już dość dawno i słabo ten film pamiętam, ale przypominam sobie, że nie zrobiły na mnie dużego wrażenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones