PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34582}

Transporter

The Transporter
7,3 272 721
ocen
7,3 10 1 272721
5,7 14
ocen krytyków
Transporter
powrót do forum filmu Transporter

Nie cierpię go. On akurat tu nie reżyserował, ale bycie scenarzystą w jego przypadku oznacza
solidny nadzór nad filmem. Całe jego kino jest jednym wielkim plagiatem z podkręconym tempem.
Nie wiem czemu, ale Ameryka zachwyca się nim jako znakomitym reżyserem. Dla mnie to
efektowna tandeta wpakowana w 90 minut bijatyk, pościgów samochodowych i głupich dialogów.
Typowy reżyser od wartkiej akcji i scen złożonych z kilkuset ujęć. Tandeciarz!

ocenił(a) film na 8

Czasami ludzie chcą odpocząć od Memento, Grawitacji, Zaginionej Autostrady, Requiem dla Snu czy Se7en i odpalają sobie coś od Bessona. Podaje kicz i wartką akcję na całkiem zjadliwym poziomie, (podobnym lub lepszym niż Bay, bo czasami stara się zgłębiać nieco postacie zamiast wpychać wszędzie cycki na przemian z eksplozjami). Natomiast Szósty Element, Joasia, Leon... Kawał dobrego kina.
Kino dobre na odstresowanie przy piwku, czego chcieć więcej.

użytkownik usunięty
rynsztof

"Leon Zawodowiec" jak najbardziej klasyka, prawie arcydzieło. "Szósty element" to tylko interesujący film i świetna gra Willisa. Nic poza tym. Bessonowi nie można odmówić umiejętności, ale nie gra muzyki, którą lubię. "Joanna D'Arc" to ciężki film i bardzo nieprzyjemny. Besson nigdy mnie nie przekonał.

ocenił(a) film na 8

No cóż, niektórzy wolą frytki z keczupem, inni ze sosem czosnkowym, a niektórzy oba naraz :) Pozdrawiam.

rynsztof

Chyba "Piąty element".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones