PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=182308}

Tristram Shandy: Wielka ściema

A Cock and Bull Story
6,4 882
oceny
6,4 10 1 882
7,5 4
oceny krytyków
Tristram Shandy: Wielka ściema
powrót do forum filmu Tristram Shandy: Wielka ściema

robi wrażenie!

ocenił(a) film na 10

Jeden z najbardziej oryginalnych filmów, z jakimi miałem do czynienia. Mocno polecam. Chociaż po pierwszych 15 minutach mialem ochote go wylaczyc, to to potem wstyd mi bylo, ze mialem na to ochote. To jeden z nielicznych filmów, na które byłem zły, że się kończą. Tak bardzo życie głównego bohatera-aktora mnie wciągnęło! Chcę wiecej!

ocenił(a) film na 3
Przepioor

Taa, no cóż, być może rozbija się o nudny początek, ale ja wyłączyłem po 15 minutach jednak. Nie dostrzegłem sensu aż takiego rozbijania narracji i stawiania wszystkiego w cudzysłów. Ale i tak MW jest dla mnie naprawdę spoko reżyserem!

ocenił(a) film na 6
Przepioor

ja może powiem tak - film jest na tyle osobliwy, że niezwykle ciężko jest go ocenić. Nawet to nie można pociągnąć pod dokument o kręceniu filmu, bo i tak dla mnie wszystko jest wyreżyserowane, ale w taki sposób że wygląda dość autentyczne. Lecz - ani nie poznałem opowieści z książki, ani historii bohaterów fikcyjnych, ani prawdziwych bohaterów.. więc hmm o czym to było? taka luźna pogadanka o filmie, jego kręceniu, wpleceniu wątku realnych (? - już sam nie wiem) bohaterów. Takie wizualne i intelektualne zamieszanie, gdzie nie wiadomo co jest (powinno być pokazane) realne, a co fikcją (kreowanie prawdziwego życia odciętego od filmy).. ufff, chyba to jest już wystarczająco namieszane więc może nie będę się dalej kompromitował.

więc - byłbym chyba srodze zawiedziony, jakbym wydał 12-15 złotych na bilet do kina.. ale do obejrzeniu w domu - niech będzie. Pod warunkiem że się nie oczekuje nieoczekiwanego. I bardzo podobał mi się wątek Gillian (że gra i siebie i wdowę), to pogadanie o nie jako wielkiej gwieździe, jej blond długie włosy, dość rzeczywista rozmowa telefoniczna.. kolejna rzecz, co czyni ten film osobliwym. Dlatego nie dla każdego, trzeba mieć dużą dozę cierpliwości, nerwów i czasu. Ja akurat miałem. I nie mówię czy było warto.

ocenił(a) film na 7
Przepioor

Film o książce i o filmie. Przewrotny i niespodziewany jak książka.

ocenił(a) film na 3
Przepioor

Chcesz więcej - spróbuj "Trip" - luźna kontynuacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones