PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37311}

Troja

Troy
7,4 344 356
ocen
7,4 10 1 344356
5,8 29
ocen krytyków
Troja
powrót do forum filmu Troja

Słaby

ocenił(a) film na 4

Strasznie patetyczny film, brakowało mi tylko aby wywiesili flagę USA i ktoś rzucił hasło: 'God
bless America'. Jeszcze ten błyszczyk na ustach Pitta... błagam. Wojownicy powinni
wyglądać męsko, mieć blizny, a nie wyglądać jak lalusie. Jakiś taki nudny i przegadany,
może się rozkręca od połowy, bo więcej nie dałam rady obejrzeć. Lubię filmy historyczne,
ale ten jest jakiś nierealistyczny. Aktorstwo też mnie nie powaliło, a niby tyle dobrych
aktorów. Na plus kostiumy i sceneria. No cóż, nie polecam.

adagni

Zgodnie z mitologią - Achilles nie był brudasem rodem z ogniem i meczem a Herosem (półbogiem) więc był "piękny".
Jak film na podstawie mitologii może być realistyczny?
Patetyczny?
A co dziś nie jest patetyczne?
To nie komedia, film robiony na podstawie mitologi i jego forma to nie wina reżysera, idź się poskarżyć Homerowi.
Niektórzy na siłę czepiają się amerykańskiego kina.

Grajcz

Jak również zgodnie z mitologią w przebraniu trudno było go odróżnić od kobiet.

ocenił(a) film na 7
Grajcz

adagani, przyznaje, że Orlando Bloom przypominał w tym filmie 'lalusia' ale na pewno nie Brad Pitt. I z punktu widzenia kobiety mówię, że (mimo wszystko) testosteronu w 'Troi' nie brakowało.

ocenił(a) film na 7
Demetra_03

I podpisuję się pod tym,co napisał Grajcz;)

użytkownik usunięty
Grajcz

idź się poskarżyć Homerowi.. hahahahaha ... dobre ...

podpisuję się pod tym co napisał Grajcz ;)))))
p.s. dla mnie film rewelacyjny 10/10

ocenił(a) film na 5
adagni

Na mnie też wrażenia nie zrobił

ocenił(a) film na 3
adagni

Uff, zaczynałam się powoli obawiać, że tylko mi ten film wydał się nudny ;)

ocenił(a) film na 3
ocenił(a) film na 3
adagni

niestety, ale się nie rozkręca, też strasznie się wymęczyłem oglądając to ostatnio, w drugiej części głowni bohaterowie nadal zabijają po 100 przeciwników w kilka minut podczas jednej walki, nie tracąc przy tym nawet włosa z głowy, w miarę upływu czasu giną po walkach między sobą, ciągle jest nudno, patetycznie, na końcu umiera nawet Pitt, który dostaje z 10 razy z łuku

diabol44

hollywoodzka kaszana, niestety...

ocenił(a) film na 10
plnddk

A mi się bardzo podobał , nie przepadam za filmami historycznymi a jeśli już oglądam to z musu lecz ten film zaciekawił mnie szczególnie wrażenie na mnie zrobil Brad Pitt Polecam :)

ocenił(a) film na 7
diabol44

Bo to jest KURRRRRR adaptacja MITU. A nie historii!!! -,- No ludzie

ocenił(a) film na 9
adagni

adagni - dlatego właśnie USA jest potęgą, a my malutkim krajem z jeszcze mniejszymi "ludźmi". Większość narzekająca, na wszystkim się znająca itd.

ocenił(a) film na 9
emir1994

A jeszcze jedno film bardzo dobry. Oglądnąłem go kilka lat po premierze bo nie przepadam za filmami, w których wszystko jest przesądzone i wiem jak będzie przebiegała akcja. Jednak okazało się, że scenarzyści tak świetnie pozmieniali historię, że z przyjemnością oglądałem ten film już cztery razy

ocenił(a) film na 4
emir1994

My przynajmniej nie boimy się wyrażać swojego zdania i swojej opinii. Nie jesteśmy głupim motłochem, któremu wszystko się wmówi, ale to tylko (czy tylko?) stereotyp o głupich Amerykanach.
Nie piszę, że się znam :) jednakże na zasadach demokracji mam prawo powiedzieć, że coś mi się nie podoba i według mnie jest złe :). Chcesz świat gdzie wszyscy by mieli jedną opinię? To byłby świat idiotów :)

użytkownik usunięty
adagni

kipi patosem, aż cięzko momentami oglądać

ocenił(a) film na 5

taka ciekawostka :

-Całkowicie pominięto wszystkie wątki bogów, którzy aktywnie brali udział w wojnie.
-Wojna na filmie trwa zaledwie kilka tygodni, podczas gdy wg Iliady trwała ona 10 lat.
- Achilles ginie na filmie później niż w eposie. Tam zginął podczas oblężenia, a w filmie dopiero podczas jej zagłady.
-Parys zginął w micie, w filmie uchodzi z życiem.
- Helena po wojnie wróciła do męża, a nie, jak jest to pokazane na filmie, uciekła z Andromache i synkiem Hektora.
-Podobnie jak Helena, Andromache - żona Hektora również nie uciekła, tylko została żoną Neoptolemusa - syna Achillesa (w filmie całkowicie pominiętego).
-Menelaos i Agamemnon przeżyli wojnę, w filmie obaj giną.
-Pominięto wątek w którym Agamemnon zostaje zmuszony przez bogów do poświęcenia własnej córki - Ifigenii w zamian za dobrą pogodę w drodze do Troi.
-Pominięto takie postacie jak: Neoptolemus, syn Achillesa, kapłan który sprzeciwiał się wprowadzeniu drewnianego konia do Troi, Hermiona - córka Menelaosa i Heleny.
-W filmie, poza Hektorem i Parysem, w ogóle nie wspomina się o synach i córkach Priama.
-W filmie Priam ginie z ręki Agamemnona , podczas gdy wg Iliady zginął z rąk Neoptolemsa
-Ajas ginie na filmie w innym sposób niż w micie - w filmie zostaje zabity przez Hektora, wg Iliady popełnił samobójstwo.
-Tetyda - matka Achillesa na filmie jest staruszką, zaś w micie była boginią i nigdy nie powinna była się zestarzeć.
-Eneasz na filmie jest niemalże nastolatkiem, podczas gdy powinien być dorosłym mężczyzną.
-W filmie Patroklos jest dużo młodszy od Achillesa i jest przedstawiony w relacji młodszego kuzyna, podczas gdy Homer przedstawia obu bohaterów jako rówieśników, których wiąże przyjaźń.
-Zgodnie z mitologią grecką obol wkładany był do ust zmarłego, natomiast w filmie monety kładzione są na oczy
-Pominięto igrzyska na cześć Patroklosa zorganizowane przez Achillesa

ocenił(a) film na 8
egzarcha

Słuszne uwagi Twoje.
Ale czy wyobrażasz sobie dodanie choć połowy wątków o których wspomniałeś do i tak długiego filmu ?
Fakt , można było się trzymać dokładniej Homera w niektórych szczegółach które wymieniłeś.
Ale chyba nie rzutują one na całość aż tak bardzo.

ocenił(a) film na 5
nightgale

Szczerze mówiąc to nie :) Niestety tak jest w większości tego typu produkcjach, a szkoda. Czy rzutują ? Wrzuciłem to tylko w ramach ciekawostki, by każdy z osobna mógł sobie sam odpowiedzieć na to postawione przez Ciebie pytanie. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
egzarcha

Tu trzeba by zadać pytanie pomocnicze : ile osób czytało "Iliadę" ?
Mam pewne podejrzenia , że dość mało.
A już Amerykanie mają całkiem blade pojęcie i historii i mitologii Europy.
A filmy tego typu (i nie tylko) jednak są robione pod rynek USA.
Najbardziej dochodowy było nie było.

ocenił(a) film na 7
nightgale

akurat iliade i odyseje oraz, z tego co mi wiadomo, eneide, omawiaja w swoich szkolach dosc dokladnie :) a co do filmu, niby go ogladalem ale niewiele pamietam, dzis obejze ponownie i wystawie ocene :)

ocenił(a) film na 8
echoes222

Hmm...to w takim razie coś się musiało zmienić przez te lata.
Kiedy ja w szkołach bywałem , to ta tematyka była omawiana mocno po łebkach.

ocenił(a) film na 7
nightgale

chcialbym tylko zastrzec ze bazuje na tym co mi powiedziano, ale pwenie mozna sie dogrzebac do programu jakiejs amerykanskiej szkoly publicznej. A film 8/10 :)

ocenił(a) film na 4
egzarcha

Wtedy musieliby zrobic albo miniserial albo 2-3 filmy kinowe....

ocenił(a) film na 5
egzarcha

Konkretne i potrzebne uwagi a właściwie poprawki,dobry komentarz...z całą pewnością można by uznać że to zupełnie inny film,fabuła...jednak film całkiem niezły.

użytkownik usunięty
adagni

Błyszczyk na ustach Pitta? Może po prostu się uślinił ; )

ocenił(a) film na 7
adagni

Mnie także "Troja" nudzi jak niektórych. Jednak to by było za mało, więc musieli sprawić, żeby ten film trwał 2 godziny 40 minut. Poza tym wkurzające jest to, że zakończenie było amerykańskie, a nie mitologiczne. To znaczy: Dwójka głównych bohaterów musiała przeżyć, a główny czarny charakter musiał zginąć, chociaż w Iliadzie było inaczej.

adagni

Sama matka Achillesa, Tetyda, wiedząc, że bez jego syna Sparta nie wygra wojny, zabrała go na dwór Likomedesa, żeby wśród jego córek w przebraniu dziewczynki nikt nie rozpoznał Achillesa i nie wziął go na wojnę, a sam miał rysy idealne(boskie) to dlatego tylko Odys go rozpoznał. LOL XD
jak Was nudzi Troja z Bratem Pittem to weźcie się za wersje Homera, bez błyszczyków.Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
adagni

Hmmm... dziwne... oglądałam ten film dwa razy i nawet przez myśl mi nie przeszła flaga amerykańska i hasło God bless America ... Cóż, może mam jakiś inny tok rozumowania...

ocenił(a) film na 7
DamaMarcia

Facet ma trochę racji, ale strasznie się zagalopował.

ocenił(a) film na 9
DamaMarcia

też wątpię że amerykanie utożsamiają się z trojanami xd

ocenił(a) film na 3
adagni

Prawda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones