PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11224}

Trzej muszkieterowie

The Three Musketeers
7,3 7 712
ocen
7,3 10 1 7712
6,5 4
oceny krytyków
Trzej muszkieterowie
powrót do forum filmu Trzej muszkieterowie

Czytając książke a później oglądając ekranizacje, zastanawiało mnie to. Dlaczego Kardynała Richelieu czy też Rochefort'a przedstawiono jako czarne charaktery. Przecież to im właśnie zależało na dobru Francji i dbali o jej interesy. Król idiota, puszczalska królowa która zadawała sie z wrogiem, muszkieterowie, opoje i awanturnicy służacy królowi idiocie. Richelieu trzymał wszystko w garsci i dbał o kraj, wiec nie wiem dlaczego ludzie uważają go za "tego złego".

ocenił(a) film na 9
remi1982

Ponieważ ludzie z taką władzą mający własną wizję rządzenia (słuszną jak się okazało) i nie dający się manipulować zawsze budzili strach i nienawiść. No cóż można tylko żałować że u nas w XVIII wieku nie było kogoś takiego kto by sprawował rządy ,, twardą ręką".

ocenił(a) film na 5
remi1982

Coś mi się kojarzy, że któraś z ekranizacji przedstawiła postacie właśnie w takim świetle: kardynała Richelieu jako męża stanu, a królową jako intrygantkę spiskującą z wrogiem.

ocenił(a) film na 6
remi1982

Dla mnie Richelieu i Rochefort tymi ''złymi'' w książce nie byli- zła była Milady. W ''20 latach później'' Dumas oddaje Richelieu cześć a z Rocheforta robi dobrego bohatera.

remi1982

no dokladnie, ten caly kardynal bardzo dobrze rzadzil krajem, a krolowi to bylo oczywiscie na reke, nie dosc, ze mogl sobie bal owac i myslec o dupie maryny, to jeszcze ludzie co raz bardziej go lubili (gdyz twierdzili, ze on tez jest manipulowany przez " Richelieu ;)

krzynu

Ludzie, powiedzcie mi dlaczego aż trzykrotnie odtwórcą roli Aramisa w ekranizacjach muszkieterów był pederastą? Mój komentarz nie ma na celu wdawać się w ideologiczne kłótnie na temat LGBT. Chcę tylko zwrócić uwagę na tą dziwną przypadłość muszkietera Aramisa. Gdyby jeden z muszkieterów był homoseksualistą (mówię oczywiście o aktorach) nawet w każdej ekranizacji, to można powiedzieć że to tylko przypadek. Ale aż trzykrotnie trafiło na nieszczęsnego Aramisa???

Shadow_dawnego_ggggggg

nie bardzo rozumiem, ze odpisujesz na moj komentraz... no ale ok...

w sumie to nie mam pojecia, moze dlatego, ze byl to taki ladny chlopak? wiec statystycznie "ladni" aktorzy to czesciej osoby homo?

krzynu

Krzynu, ale ja o co innego pytałem.
Chodziło mi, że Charli Sheen i Luk Evans też byli pederastami. Nie piszę tylko o Gérardzie Depardieu, bo co prawda on też jest pederastą, ale nie grał Aramisa, tylko Portosa.
Tak sobie myślę. Może to nie przypadek. Może twierdzą, że Dumas insynuował iż Aramis był homoseksualistą. Więc reżyserzy w jego rolę wcielają pederastów. Taki podtekst. Rozumiesz? Nie sądzę aby ci Panowie (pomijam ich osiągnięcia filmowe) byli przystojnie. Ale nie do mnie należy ocenianie ich wyglądu.

Shadow_dawnego_ggggggg

A oczywiście zapomniałem o tym najbardziej znanym z powodu orientacji - Chamberleinie. Czyli trójca Aramisów-homoseksualistów jest.

ocenił(a) film na 10
remi1982

Ale z was debile! Toż to fabuła, licentia poetica, a nie podręcznik do historii! To tak, jakbyście z bajki o Czerwonym Kapturku czerpali wiedzę o morfologii i systematyce wilków.

mak65

The Bille powiadasz? Problem z tym, że sef efbiaj, prezydent barak i korespondenci juesejscy też czerpią wiedzę o wydarzeniach z II w. św. z bzdurnych filmów. I później bzdury o Polsce i Polakach mówią. Tak samo jak wiedzę czerpią z filmu ,,Opór" z Danielem Craigiem.

ocenił(a) film na 10
Shadow_dawnego_gggggg

A ty dosyć skrupulatnie rozliczasz ludzi z ich życia seksualnego. Prawie pod każdym filmem widać cię drążącego (nomen omen) ten temat. Zaczynam podejrzewać, że wiedzę o homoseksualizmie czerpiesz z pierwszej (swojej?!) ręki.

mak65

Im więcej ludzi zapytam, tym większe prawdopodobieństwo odpowiedzi. A ty teorie spiskowe tworzysz. A podobno to prawica takie teorie spiskowe tworzy, nie lewaki.

ocenił(a) film na 10
Shadow_dawnego_gggggg

Teirię spiskową? No skąd, po prostu stwierdzam fakt, że jesteś kryptogejem z kompleksami i strachem w oczach, że prawicowi koledzy się o tym dowiedzą.

mak65

,,Teirię spiskową?" To powiadom moich znajomych o swojej ,,teiri spiskowej". Mam ich kilkunastu na FW.

ocenił(a) film na 10
Shadow_dawnego_gggggg

Że masz znajomych, w to nie wątpię. Pewnie wszyscy homo, bo do takich najbardziej cię (nomen omen!) ciągnie; co widać po twoich niezrównanych komentarzach.

mak65

Twoja ,,teiria" nie klei się kupy - najpierw twierdzisz, że boję się iż znajomi dowiedzą się, iż jestem kryptogejem, A później twierdzisz, iż oni też są kryptogejami.

ocenił(a) film na 10
Shadow_dawnego_gggggg

Prawicowi, nie filmwebowi, koteczku.

mak65

Pan mak był chory i leżał w łóżeczku,
I przyszedł Shadow doktór: «Jak się masz koteczku!»
«Źle bardzo…» i łapkę wyciągnął do niego.
Wziął za puls pan Shadow poważnie chorego,

I dziwy mu śpiewa: «zanadto się jadło,
Co gorsza, nie myszki, lecz szynki i sadło;
Źle bardzo… gorączka! źle bardzo mateczku!
Oj długo ty, długo poleżysz w łóżeczku,
I nic jeść nie będziesz, kleiczek i basta:

Broń Boże kiełbaski, słoninki lub ciasta!
«A myszki nie można? zapyta mateczek,
Lub z ptaszka małego choć parę udeczek?»
«Broń Boże! pijawki i dyeta ścisła!
Od tego pomyślność w leczeniu zawisła.»

I leżał mateczek - koteczek; kiełbaski i kiszki
Nietknięte, zdaleka pachniały mu myszki.
Patrzcie, jak złe łakomstwo! mateczek przebrał miarę;
Musiał więc nieboraczek srogą ponieść karę:
Tak się i z wami, dziateczki, stać może;

Od łakomstwa strzeż was Boże! Tak będzie się działo, jak będziecie chodzili na koncerty piewców chwały LGBT - Black Eyed Peas.

ocenił(a) film na 10
Shadow_dawnego_gggggg

Od dawna cierpisz na słowotok?

mak65

I po co się wdajesz w dyskusję z debilami? To znany filmwebowy troll, nawet jak ktoś jeszcze na niego nie trafił, to można go rozszyfrować po jednym wpisie.

remi1982

To samo sobie pomyślałem oglądając film o Hitlerze. Jemu też zależało na dobru Niemiec, trzymał wszystko w garści i dbał o ich interesy. A tu, nie wiedzieć czemu, w każdym filmie robią z niego czarny charakter...;-)))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones