PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176582}
7,2 13 476
ocen
7,2 10 1 13476
5,7 3
oceny krytyków
Trzy królestwa
powrót do forum filmu Trzy królestwa

Trochę poczytałem na 4um o "Trzech Królestwach" i już wiem, że jakoś nawiązują do "Red Cliff", ale właściwie wszystko mi się pokiełbasiło. Chodzi mi o to, w jakiej kolejności oglądać te wszystkie powiązane ze sobą produkcje. Film wydaje się ciekawy, więc nie chcę go sobie zepsuć. Najchętniej bym prosił o ułożenie chronologicznie "tego wszystkiego" :)

ocenił(a) film na 9
TheBestPL

Jeżeli chodzi Ci o "Trzy Królestwa - Wskrzeszenie Smoka" to to jest inna historia choć dzieje się dokładnie w tych samych czasach i są tam Ci sami bohaterowie. Film zrobiony przez kogo innego dużo słabszy od "Red Cliff" i śmiało można oglądać oba bez zachowania jakiejś kolejności. Natomiast Jeżeli pisząc "Trzy Królestwa" masz na myśli pierwszą część "Red Cliff" to polecam obejrzeć najpierw pierwszą część tą która oficjalnie została wydana w Polsce z lektorem a później drugą część tzw. "Red Cliff 2" z napisami, bo ta część nie będzie wydana w Polsce.... Druga część zawiera sceny nie pokazane w pierwsze i opowiada tą samą historię trochę z inne perspektywy... Pełna wersja filmy trwa około 4,5 godz.

ocenił(a) film na 9
jedenkylo

Dzięki za odp., na którą trochę czekałem :)
Miałem na myśli te wszystkie cztery filmy i nie wiedziałem, co najpierw obejrzeć: Red Cliff, czy Trzy Królestwa :]
Ale napisałeś, że pełna wersja filmu trwa ok. 4,5h i mam pytanie. Która wersja: RC 1, RC 2, czy obie razem? Jeżeli to trzecie, to czy istnieje taka wersja, aby oglądnąć dwa Red Cliff'y "za jednym zamachem"?

ocenił(a) film na 9
TheBestPL

"Red Cliff" i "Red Cliff 2" trwają po około 140 min. ale jeśli ogląda się całość w jednym filmie to wychodzi około 4,5 godz. Niestety nie wiem czy jest już w sieci wersja pełna na 4,5 godz. i czy są do niej jakieś napisy PL bo ja mam oryginał na 2 płytach Blu-Ray bez Polskiej wersji językowej z angielskimi napisami... być może ktoś to zripował, ale szukać trzeba na zagranicznych forach...

ocenił(a) film na 9
jedenkylo

Ale i tak chyba oglądnę osobno: jedynkę z lektorem (lubię lektor :) ) i dwójkę z napisami (które też by uszły, gdyby nie fakt, że prawie zawsze mam wybór lektor-napisy). A później się wezmę za Trzy Królestwa i TK: Wskrzeszenie Smoka.

Dzięki wielkie za pomoc :]

ocenił(a) film na 8
TheBestPL

TRZY KRÓLESTWA to zlepek scen z RED CLIFF I i RED CLIFF II. Nie jest to odrębny film,po prostu skrócone RED CLIFF. Nie ma sensu tego oglądać. Nie ma filmu RED CLIFF - wersji pełnej z lektorem bo coś takiego nie było wydane w Polsce.

ocenił(a) film na 9
jedenkylo

Ja jeszcze raz:)
Czy Red Cliff 1 ma w ORYGINALE (a więc ta wersja oficjalna chińska) ma 4,5h i oprócz tego jest Red Cliff 2 trwający 150 min.?
Czy może Red Cliff 1 i Red Cliff 2 w Polsce mają razem 4,5h, a w Chinach jest to tylko jeden film "赤壁" wydany raz? Czyli czy polski dystrybutor sobie obciął wersję i ją wydał w naszym kochanym kraju, a resztę (Red Cliff 2) trzeba szukać za granicą (jako swego rodzaju dopełnienie)?

Wszystko podczas szperania po necie (nawet po chińskich serwisach ^^) mi się znów pogmatwało :)

ocenił(a) film na 9
TheBestPL

Film oryginalnie nakręcony został jako wersja 4,5h dostępna tylko w Chinach i gdzieniegdzie na zachodzie, w większość Świata w tym także i w Polsce wyszła wersja skrócona tzw. "Red Cliff - Trzy Królestwa" - czyli dokładnie tak jak piszesz w drugiej część swojego posta wyżej...

ocenił(a) film na 9
jedenkylo

No już sobie sam to poukładałem:)
I mimo tego, że dość ciężko dorwać ta "chińska" wersję, to jednak ja mam. I to nie jest ta zamerykanizowana, bo porównałem moje-online i się trochę różnią już nawet z początku:)
W każdym razie dzięki za pomoc. Mam nadzieję że z dwójka nie będzie takich problemów:D Jeszcze raz dzięki.

TheBestPL

nie wiem, czy to przeczytasz tak późno, ale może mógłbyś mi pomóc w znalezieniu tej chińskiej wersji ?

nucumnon@gmail.com

Pozdr!

ocenił(a) film na 8
nucumnon

tak was czytam i się zastanawiam czy wy naprawdę tego nie rozumiecie czy sobie jaja robicie. Trzy królestwa to po prostu zlepek dwóch filmów red cliff 1 i red cliff 2. Ja polecam obejrzenie sobie red cliff 1 i 2 bo trwają ok 4.5 godziny a trzy królestw są duzo krótsze bo jak już wcześniej napisałem są zlepkiem red cliff 1 i 2

tu strona z oboma filmami http://darkwarez.pl/forum/search.php?mode=results

goci_17

Odwrotnie, Red cliff to nie jest zlepek dwóch, tylko Red Cliff zostało podzielone na dwa.
I nie rozumiem w ogóle co napisałeś, Red Cliff = na polskie Trzy królestwa. I nie są zlepkiem żadnym. Trzy królestwa w Polsce wypuszczone to tak naprawdę Red Cliff 2. I nie pier.dol głupot.

damian6d17

Film pokazywany był na TVNie i faktycznie odniosłem wrażenie, że jest to zlepek dwóch filmów. Kilka lat temu widziałem pierwszą część Red Cliff i to, co widziałem wczoraj na TVNie przedstawiało więcej wydarzeń, tak jakby połączyli obie części, przy okazji też sporo skrócili.

ocenił(a) film na 9
Peckinpah24

No nie wytrzymałem...
Kolejne bzdury piszecie... weźcie pooglądajcie oba filmy jeden po drugim i wtedy piszcie na forum. Każdy kto oglądał wie że oba filmy dzieją się w tym samym czasie i opowiadają tą samą historię, a nie jeden po drugim więc pierwsza część nie może być żadnym zlepkiem. Wyobraźcie sobie to tak, John Woo zrobił film który trwał 4,5 godziny, ale kto wysiedzi w kinie tyle oprócz Chińczyków, więc skrócili trochę (o 2 godz) i tak powstało jak piszecie Red Cliff 1 czyli w Polsce "Trzy Królestwa".
Red Cliff 2 nie wydano w Polsce tylko na zachodzie dla ciekawskich którzy chcieliby poznać całą historię dokładnie bo w Red Cliff 2 mamy wiele scen z pierwszej części plus te których w pierwszej nie było dlatego jak sobie dodamy Red Cliff 1 do Red Cliff 2 wychodzi 5 godzin, a cały film Woo nakręcił na 4,5.
Więc poprostu jak chcesz pooglądać Trzy Królestwa to wystarczy że pooglądasz to co leciało na tvn ale jak chcesz poznać historię dokładnie i dowiedzieć się co robiła siostra księcia Liu Bei-a w obozie Cao Cao to właśnie w tzw. Red Cliff 2 zawarte są takie smaczki.

Miłego oglądanie obojętnie w jakiej kolejności i którejkolwiek części ;-)

jedenkylo

Ale przecież wczoraj na tvnie było pokazane, co robiła ta siostra w obozie Cao Cao :)

Nie napisałem, że pierwsza część była zlepkiem. Po prostu najpierw jakieś 2 lata temu oglądałem część pierwszą, drugiej nie widziałem. Wczoraj na tvnie myślałem, że będzie pierwsza część, ale już od początku coś było nie tak. Czołówka była inna, jedynie tytuł i nazwisko reżysera, zamiast długiej czołówki z muzyką Taro Iwashiro. Potem zauważyłem chaos i brak kilku scen, wszystko dość szybko zmierzało do końca pierwszej części i kiedy myślałem, że już koniec, okazało się, że to dopiero połowa filmu i zaczęła się druga część, w której pokazano m.in. pomysłowe zdobycie strzał za pomocą łodzi wyładowanych słomą.

ocenił(a) film na 9
Peckinpah24

Aha, było pokazane ale w kilka sekund, w drugiej pełnej wersji poświęcone jest jej około 15-20 minut plus wątek miłosny... :-p, a było pokazane gdzie podziały się wojska Wu i skąd się potem wzięły albo co stało się z dowódcami floty Cao Cao i co to wspólnego miało ze strzałami które zdobył Zhuge Liang...? tak się tylko pytam... można wymieniać tak w nieskończoność...

jedenkylo

Nie wiem, co odpowiedzieć :) Na ekranie był chaos, spowodowany przez skróty i wszystko toczyło się zbyt szybko, czasami trudno było się połapać o co chodzi. Przyznaję, że nie wszystko zrozumiałem i dlatego wolałbym obejrzeć pełną wersję Red Cliff 2.

ocenił(a) film na 8
Peckinpah24

Raczej chciałbyś obejrzeć pełną wersję "Red Cliff" 1 i 2 ;-)
Niestety aby ją poznać trzeba sobie sprowadzić z zagranicy i to jeszcze bez polskiego tłumaczenia.
Np. stąd:
http://www.yesasia.com/us/red-cliff-dvd-2-disc-edition-hong-kong-version/1011451 461-0-0-0-en/info.html

Elof

Wspomniałem o pełnej wersji Red Cliff 2, bo pierwszą oglądałem, dlatego zauważyłem zmiany w tej wersji, jaka została pokazana w tvnie. Ale oczywiście najlepiej obejrzeć jedną po drugiej, aby mieć pełny obraz całości i lepiej zrozumieć całą historię. Myślę, że wkrótce do Polski trafi oryginalna dwuczęściowa wersja. To tylko kwestia czasu.

ocenił(a) film na 8
Peckinpah24

Dość cierpliwie wyczekuję momentu kiedy pojawi się jako np. wersja reżyserska, choć nie jestem w tej kwestii zbyt dużym optymistą. Dlatego nie robię sobie zbyt wielkich nadziei :)

ocenił(a) film na 8
jedenkylo

Czym się to różni od tego: http://www.filmweb.pl/film/Chi+bi+xia+Jue+zhan+tian+xia-2009-495146 ?

Bo mam te wersje, na szybko pooglądałem kilka scen i wiem, że są te same sceny i filmy tak samo się kończą (rozmową 2 gości). To warto tamto oglądać (co dałem link) czy Trzy Królestwa wystarczy?

ocenił(a) film na 8
damian6d17

Nie bo nie wytrzymam po prostu!! Czytaj ze zrozumieniem a dopiero potem zacznij pisać teksty typu "nie pier.. głupot...", przecież ja napisał odwrotnie niż ty to zinterpretowałeś. Nie Red cliff jest zlepkiem dwóch filmów tylko Trzy królestwa są zlepkiem(połączeniem) Red cliff 1 i red cliff 2. Dlaczego tak jest??? Odpowiedź jest prosta, mianowicie historia która się dzieje w red cliff 1 i 2 trwa ok 4.5 godziny więc według niektórych to było za długo jak na jedno "posiedzenie" w kinie, dla tego w Europie( nie wiem czy w USA też), wypuszczono skróconą wersje filmu( polska nazwa Trzy królestwa) ok 2.5 godziny , w której znajdują się sceny z red cliff 1 red cliff 2. Ja osobiście red cliff 1 i 2 oglądałem już prawie trzy lata temu i nie żałuję tych 4.5 godzin spędzonych przed kompem, bo jak w piątek obejrzałem Trzy królestwa na TVN to się przeraziłem gdyż film nie miał nawet połowy tej magii której doświadczyłem oglądając red cliff 1 i red cliff 2!! Obie części red cliff które mają razem 4.5 godziny można znaleźć na tym forum do którego dałem link w moim wcześniejszym poście.

goci_17

Logika zaiste parciana... Jeżeli mamy film bazowy "Red Cliff", który został podzielony na 2 części, to skąd wziął się pomysł, że producenci będą robić zlepek dwóch części zamiast skrócić film bazowy. Może lepiej powiedzieć, że "Trzy królestwa" to po prostu skrócona wersja "Red Cliff" - i kropka.

ocenił(a) film na 8
Tom__Tom

Hehe kolego ale ty kombinujesz, no ale cóż jakby na to nie patrzeć to też masz racje bo to co ty nazwałeś skrócona wersją to ja nazwałem połączeniem(zlepkiem), więc tak czy siak na jedno wychodzi.

ocenił(a) film na 8
goci_17

Czym się to różni od tego: http://www.filmweb.pl/film/Chi+bi+xia+Jue+zhan+tian+xia-2009-495146 ?

Bo mam te wersje, na szybko pooglądałem kilka scen i wiem, że są te same sceny i filmy tak samo się kończą (rozmową 2 gości). To warto tamto oglądać (co dałem link) czy Trzy Królestwa wystarczy?

ocenił(a) film na 8
tomciog18

Różni się tym, że ten link co ty go tu podałeś to jest do drugiej części filmu. Bo tak jak już napisałem we wcześniejszych postach Red Cliff trwa w oryginale 4.5 godziny i jest podzielony na dwie części Red Cliff 1 i Red Cliff 2. Natomiast Trzy królestwa to zlepek najważniejszych scen z red cliff 1 i red cliff 2 który trwa coś ponad 2 godziny, dlatego też tak samo się kończą(Trzy królestwa są krótszą wersją Red Cliffu). Co do wyboru który film oglądać to ja polecam wersję 4.5 godziną gdyż jest tam lepiej wszystko wyjaśnione i pokazane, zresztą po co oglądać skróconą wersję skoro można obejrzeć film w całości, a polecam bo naprawdę warto i czas który na to poświęcisz nie będzie na pewno zmarnowany.

ocenił(a) film na 8
goci_17

To Trzy królestwa to zlepek red cliff 1 i 2, to co dałem link to red cliff 2, a red cliff 1 na filmwebie nie ma?? A skąd wziąć tą pierwszą część?? Jak nie ma jej na imdb i filmwebie?

ocenił(a) film na 8
tomciog18

Ok poradziłem sobie, rzeczywiście na pierwszych stronach darkwarez jest pierwsza część Red Cliff, mimo, że w tytule napisane jest Trzy królestwa :).

ocenił(a) film na 8
tomciog18

Ja też obie części wziąłem z darkwarez, zresztą kilka postów wyżej podałem link do tej strony z tym że ja ten film to już z dwa lata temu oglądałem. http://darkwarez.pl/forum/search.php?mode=results . A i ten link co podałeś wcześniej to jest do drugiej części jak już wcześniej pisałem, zresztą pod obsadą pisze "pozostałe informacje" i inne tytuły :Red Cliff: Part II ;)

ocenił(a) film na 8
tomciog18

Aha i jak będziesz szukał na darkwarez to w wyszukiwarkę wpisz red cliff , bo inaczej może ci znaleźć tą krótszą wersję(trzy królestwa) i wtedy będziesz myślał że ściągasz Red cliff 1 a tak naprawdę to ściągniesz zlepek obu części.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones