PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176582}
7,2 13 481
ocen
7,2 10 1 13481
5,7 3
oceny krytyków
Trzy królestwa
powrót do forum filmu Trzy królestwa

Wersja kinowa trwa 2 i pół godziny podczas gdy w oryginale film trwa 4 i pół ! Jak można wyciąć z tak świetnego filmu 2 godziny i wpuszczać do naszych kin tak okrojoną wersję kinową ???! Na szczęście pełna wersja jest w necie z napisami. Brawo i gratuluję głupoty panowie dystrybutorzy i wy się dziwicie że ludzie wolą ściągać filmy z neta !

Ksin

Nie wiesz jak jest..... Najlepiej żeby film trwał 20 min a bilet za seans około 15-25zł. Żeby tylko naciągnąć jak największą liczbę ludzi.

biucho

Dla mnie to się w pale nie mieści, że z prawie 5 godzinnego filmu można zrobić jakiś zlepek tylko 2 i pół godziny. To jak skrócić trylogię Władcy Pierścieni o połowę. Nawet napisano o tym w recenzji w Wyborczej :

"Jednak film jako całość nie jest szczególnie wciągający, a przez pierwsze pół godziny trudno jest się w ogóle zorientować, kto, z kim i w jakiej sprawie. Dostajemy film w wersji okrojonej, przystosowanej do "zachodniej" (nie)cierpliwości, choć i tak trwającej dwie i pół godziny (Chińczycy mogą oglądać w dwóch częściach, dających w sumie cztery i pół). Efektem tego są dziury w narracji i przeskoki w czasie, a także szkicowy rysunek bohaterów. W wersji pełnej wygląda to zapewne lepiej, ale co mi z tego? "

Jak może być wciągający i pokazany z sensem film skrócony o połowę ? Nie da się. Ja go obejrzałem wcześniej i chciałem go zobaczyć właśnie na dużym ekranie ale w tej sytuacji to jest nieporozumienie.

użytkownik usunięty
Ksin

Narobiłem sobie chęci na tą 4 godzinną wersję :P

Ksin

Przed wielu laty / w 1954 roku / okroili z 6 godzin "Siedmiu samurajów"
Kurosawy.

projektorman

co ty gadasz ??!! wersja co trwa 4 i pół godziny ??
ciekawe gdzie to widziałeś bo ja już wszystko przejżałem
co to za bajki wogóle
film trwa 146 min. i koniec :/
baranie !!

gizmo160

slabo szukasz:)sa dwie osobne czesci (Red Cliff 1 i 2) :D- razem 4.5
godziny. pozdr!

mat_rudy

aha to chyba że tak bo właśnie coś widziałem 1 i 2 i się zastanawiałem o co chodzi bo myślałem że to w jednym filmie czy pliku tak jest...dzięki za słowo i sorki za obrazę :D

użytkownik usunięty
gizmo160

Więc NIE WYCIĘLi, tylko są dwie części.
Ergo - założyciel tematu pisze głupoty.

Nomen omen widząć opóźnienie w Polsce a reszta świata, część druga zobaczymy pewnie za dwa lata :/

@mori 5: Założycielowi tematu chodziło zapewne o fakt, że w naszych kinach oglądać możemy jedynie namiastkę Red Cliffa (oryginalne "Red Cliff 1&2" = polskie "Trzy Królestwa"). Co nam zaserwował rodzimy dystrybutor, to dwie części posklejane w jedną, o połowę krótszą całość (ergo-coś jednak WYCIELI).
Tym samym nie masz powodu wyczekiwać pojawienia się drugiej części filmu na polskim gruncie ;] (chyba, że dystrybutor pójdzie po rozum do głowy i wyda 1&2 na DVD lub BR).
Pozdrawiam.

sadkat21

Edit: WYCIĘLI miało być

za krótki <br/> za krótki <br/> za krótki <br/>

sadkat21

Założyciel tematu (czyli ja) nie pisze głupot bo u nas wchodzą obie części filmu jako jeden film trwający 2 i pół godziny. Czyli dwa filmy trwające razem prawie 5 godzin skrócili do 2 i pół. Oprócz recenzji z Gazety Wyborczej wklejam recenzję z Dziennika :

"Na nasze ekrany film trafia w wersji skróconej. Oryginalny 4,5-godzinny dyptyk przykrojono do 145 minut. I to na nieszczęście odbija się na proporcjach fabuły, w której batalistyka zajmuje mniej więcej trzy czwarte czasu, dramaturgia rozłazi się w szwach, ekspozycja bohaterów razi komiksowością. W tej wersji „Trzy królestwa” zarazem imponują, ale też momentami nużą i irytują. W dwuczęściowej wersji film jest lepszy, ciekawiej opowiedziany i zbilansowany."

recenzja Wyborcza:
http://film.gazeta.pl/film/1,22535,6780001,Trzy_krolestwa____.html

recenzja Dziennik:
http://www.dziennik.pl/kultura/film/article409025/Imponujace_Trzy_krolestwa_wbij aja_w_fotel.html


ocenił(a) film na 9
Ksin

czyli ze co to nie bedzie drugiej czesci czy cus??? a to to co?? http://www.filmweb.pl/f495146/Chi+bi+Xia+-+Jue+zhan+tian+xia,2009 czyli co z dwoch czesci zrobili jedna tak??? to dolina....

Carolle

Dokładnie to jest to jeden 4,5 godzinny film sztucznie podzielony na 2 część, właśnie po to by go sensownie wyświetlać w chińskich kinach. Nie na zasadzie że Woo nakręcił jedynkę a za rok wpadł na pomysł nakręcenia części 2, co może tak wyglądać. Część 1 to po prostu film urwany w połowie (tak jakbyś ściągnął z neta film na 2 cd ;). Kiedy zakładano te opisy na filmweb nikt nie myślał że pełny film wejdzie jako tylko jako dwu i pół godzinny seans. To tak jak wywalić z Władcy Pierścieni praktycznie większość dialogów i całą wędrówkę a zostawić same sceny batalistyczne, takie oglądanie chyba mija się z celem nie sądzicie ?

Szkoda że nawet kina o tym nie informują i przez to ktoś to o tym nie wie, po seansie kinowym nawet po pełną wersję filmu nie sięgnie. Nawet nikt nie wpadł na pomysł żeby np wprowadzić jakieś pokazy specjalne z całą wersją.

Ksin

ps. dodam jeszcze że zrobili tym totalny burd.. bo 90 % pozytywnych opinii o tym filmie (na filmweb i w innych miejscach) jest właśnie od osób które widziały pełną 4 i pół godzinną wersję. Czytasz że film jest rewelacja, idziesz do kina i dostajesz namiastkę tego co oglądała tamta osoba :-/

ocenił(a) film na 9
Ksin

woow dzieki za odpowiedz w takim razie nie ogladajac sie na nic musze koniecznie oblukac calosc;), a myslalam ze po wycieciu 30 min filmu MIST nic gorszcego sie w kinie juz wydarzyc nie moze:) a tu taki suprajs!! pozdrawiam i jestem za pokazami specjalnymi calosci kurcze jako widz mamy chyba do tego prawo nie???

Carolle

Czy mógłby ktoś wysłać mi linki do pełnej wersji tego filmu? Była bym bardzo wdzięczna:) Mój email: ania_kuczynska_13@wp.pl Zależy mi bardzo na obejrzeniu tego filmu w całości.

Shanti_13

Wysłałem do ciebie e-maila nie wiem czy doszedł? - Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
Ksin

A po co chodzić do kina ?? po to żeby posłuchać jak ludzie mlaskają podczas jedzenia popkornu i piją cole siorpiąc :D Takie filmy najlepiej oglądać w skupieniu i ciszy ...

ocenił(a) film na 9
Titan2005

no coz moj sposob na takie sytuacje to chodzic na filmy w takich godzinach w ktorych colo pijcy i popkornozercy spia:D no i bron boze weekend:) haha

Ksin

W kinie leci tylko pierwsza czesc, wiec troche lipnie to zrobili. Ale wydaje mi sie ze warto obejrzec jak kazdy film i potem ocenic niz wzorowac sie na opiniach innych.

ocenił(a) film na 9
kubabub

Ech, czy na forum filmwebu są sami debile?? To co jest pokazywane w kinie to pierwsza część!!! Nikt nic nie wyciął, na końcu nawet jest magiczne to be continued... Chyba normalne że w kinie nie puszczą 4,5h filmu za jednym zamachem, bo nikt by nie poszedł... Tak samo było z Kill Bill'em, po prostu za jakiś rok wypuszczą drugą część. Nie ma co srać żarem... Wytwórnia chce zarobić jak najwięcej na filmie i tyle, to nie caritas...

maly_blaster

czyli to też napisali debile ?

"Na nasze ekrany film trafia w wersji skróconej. Oryginalny 4,5-godzinny dyptyk przykrojono do 145 minut. I to na nieszczęście odbija się na proporcjach fabuły, w której batalistyka zajmuje mniej więcej trzy czwarte czasu, dramaturgia rozłazi się w szwach, ekspozycja bohaterów razi komiksowością. W tej wersji „Trzy królestwa” zarazem imponują, ale też momen"tami nużą i irytują. W dwuczęściowej wersji film jest lepszy, ciekawiej opowiedziany i zbilansowany"

http://www.dziennik.pl/kultura/film/article409025/Imponujace_Trzy_krolestwa_wbij aja_w_fotel.html

i to ?

"Jednak film jako całość nie jest szczególnie wciągający, a przez pierwsze pół godziny trudno jest się w ogóle zorientować, kto, z kim i w jakiej sprawie. Dostajemy film w wersji okrojonej, przystosowanej do "zachodniej" (nie)cierpliwości, choć i tak trwającej dwie i pół godziny (Chińczycy mogą oglądać w dwóch częściach, dających w sumie cztery i pół). Efektem tego są dziury w narracji i przeskoki w czasie, a także szkicowy rysunek bohaterów. W wersji pełnej wygląda to zapewne lepiej, ale co mi z tego?"

http://film.gazeta.pl/film/1,22535,6780001,Trzy_krolestwa____.html

Możesz to wyjaśnić ?

ocenił(a) film na 9
maly_blaster

ciekawe z eu mnie w kinie nie bylo ze to be... hmmmm:) ja bym poszla na 4,5 h film!

Ksin

Szkoda, że nie zrobili tak z "Modą na sukces"

shoop

Witam. Do osoby rzekomo oglądającą wersję rozszerzoną.
Bardzo bym prosił o linka do tej wersji. Ja niestety mam chyba pecha bo ciągle znajduję tylko wersje 2,5h.

Mr_Anderson

Jak by co to już znalazłem. Nie doczytałem że ten film jest dostępny w dwóch częściach.
Pozdro.

Mr_Anderson

To jeszcze raz żeby nikt nie miał wątpliwości.

Dokładnie to jest to jeden 4,5 godzinny film sztucznie podzielony na 2 część, właśnie po to by go sensownie wyświetlać w chińskich kinach. I właśnie te dwie części są opisane na filmweb http://www.filmweb.pl/f176582/Trzy+kr%C3%B3lestwa,2008 i http://www.filmweb.pl/f495146/Chi+bi+Xia+-+Jue+zhan+tian+xia,2009 razem 150 minut + 148 minut = prawie 5 godzin filmu.

Oba stanowią niepodzielną całość dotyczącą tej samej bitwy a nie jakieś "dalsze losy bohaterów". W naszych kinach pod nazwą "Trzy królestwa" wyświetlany jest 2 i półgodzinny zlepek z tej całej prawie 5 godzinnej produkcji. I żadnego "ciąg dalszy nastąpi" w kinie nie ma.

Teraz chyba wyjaśniłem to najbardziej klarownie ?

użytkownik usunięty
Ksin

A obejrzał już ktoś pełną wersje? Jak wrażenia?

Cała pełna 4 i pół godzinna produkcja jest świetna, zwłaszcza że w wywiadach sam Woo podkreślał że to nie miał być tylko film akcji i samych efektów. Od czasu trylogii Władcy Pierścieni nie widziałem tak ciekawego i widowiskowego filmu. Oczywiście że jak całość trwa prawie 5 godzin to akcja musi w takim wypadku zwalniać, poznajemy powoli bohaterów ale wszystko się bardzo miło ogląda (przynajmniej wtedy jak ktoś ginie to wzbudza to jakieś emocje) . Co najważniejsze jak już jest koniec to aż człowiek żałuje że to już, że nie pokazali jeszcze dalszych losów tego a tego już po finałowej bitwie. Ja sam zastanawiałem się czy jest jeszcze jakaś wersja rozszerzona/reżyserska (coś jak we Władcy Pierścieni) a tu zamiast tego do kin weszła skrócona prawie o połowę.

Nie rozumiem tego tłumaczenia recenzenta :
"Dostajemy film w wersji okrojonej, przystosowanej do "zachodniej" (nie)cierpliwości "

przepraszam ale Trylogię Władcy też się oglądało na raty i jakoś nikt tego o połowę nie skracał ? (pomijając rozszerzone o 30-40-45 minut wersje reżyserskie każdej części) a może skrócono by lepiej o połowę Ciekawy przypadek Benjamina Buttona ?

Mam wrażenie że Amerykanie mieli w tym interes żeby do ich kin nie wchodziła taka pełna wersja którą widzowie mogli by właśnie porównywać rozmachem z Władcą. Ale jaki interes by u nas taka była wyświetlana to nie wiem.

użytkownik usunięty
Ksin

Nie pozostaje mi nic innego jak zapytać się czy nie wiesz skąd można
ściągnąć te dwa filmy.Byle nie torrent a może megaupload..
Lubie azjatyckie filmy więc ten z pewnością przypadnie mi do gustu .Mam
nawet na kompie tą dwugodzinną wersje ale wole jej nie tykać

Spytaj google ;) Wpisz sobie w google "red cliff rapidshare" powinno ci znaleźć do 1 i 2.

użytkownik usunięty
Ksin

Wujek Google pomógł.Jak obejrzę podzielę się wrażeniami.Jak na razie na
stronce z któej ściągam Red cliff są same komentarze w stylu "JUST EPIC"

No tak ale wszystkie te "just epic" dotyczą wersji 2 częściowej a nie tej które weszła do nas do kin, jak czytam to prawie każdy kto poszedł do kina jest rozczarowany.
Ciekawe czy chociaż na DVD film wyjdzie w normalnej 4 i pół godzinnej wersji.

ocenił(a) film na 7
Ksin

Nie wycieli żadnych 2 godzin filmu. On jest podzielony na 2 części. co do filmu, to uważam, że może nie jest taki klimatyczny jak ,,Hero'' czy ,,Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok'' ale mimo to, coś pozytywnego w sobie ma. Tylko jak zawsze razi mnie tłumaczenie ,,Red Clif'' - Trzy Królestwa.

Mentor_12

"Nie wycieli żadnych 2 godzin filmu. On jest podzielony na 2 części"

Już nie wiem ile razy trzeba to wyjaśniać... w kinie jest wyświetlany Red Cliff 1 i Red Cliff 2 jako jeden 2,5 godzinny film, a normalnie trwa 4 i pół godziny , chyba to już zostało klarownie wyjaśnione wcześniej ? Wersję 2 i półgodzinną z 4 i pół godzinnej zmontował Woo bo tak mu narzucono, że niby dla Europy i Ameryki jest za długa... paranoja.


"Tylko jak zawsze razi mnie tłumaczenie ,,Red Clif'' - Trzy Królestwa."

Na jedyne usprawiedliwienie takiego tytułu (ale też uważam że powinien zostać oryginalny tytuł Czerwony Klif) jest to że film jest na podstawie książki "Romance of the Three Kingdoms" napisanej przez Luo Guangzonga, stąd zapewne zaproponowano nazwę "Trzy królestwa"

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Mentor_12

angielska nazwa filmu : red cliff
polska nazwa : trzy królestwa
orginalna : chi bi (3 znaczy trzy)
sorry ale polska jest blizej orginalnej niż angielska

ocenił(a) film na 7
Ksin

Posiadam obie części. Jak wrzucę to dam znac.

Mentor_12

To jak wrzucisz na jakąś stronke do pobierania to daj zna albo wyślij mi linki na e-maila miszcz0_7@o2.pl albo wrzuć tutaj to wszyscy skorzystamy ;)

Jeślij ma ktoś link chociaż do pierwszej części tego filmy to bardzo bym prosił o link . Bo nie mogę znaleźć z napisami ...

Z góry dzięki ! Pozdro

ocenił(a) film na 7
Mentor_12

Mistrzu, ściągnij sobie napiproject, lub poprostu w chomiku szukaj trzy królestwa.txt i bedziesz mial napisy ;)Na marginesie, ja mam obie czesci w oryginalnym, to jest chinskim jezyku :) wiec angielski to spoko, zrozumialnym, ale chinski ani rusz :D Pozdrawiam.

persching16

Dzięki poszukam tak jak radzisz ;) Jeśli chcesz mogę dać Ci link do ang. wersji 2 części . :)

ocenił(a) film na 7
miszcz0_7

Dzieki za checi, ale skoro film chinski to wole po chinsku :D Napisz jak znajdziesz, bo jak nie to ja Ci link wysle :) Pozdro

miszcz0_7

Tylko na chomiku trzeba mieć wykupione konto aby móc wyszukiwać pliki ... wiec sie troche musze pomęczyć . Jeśli znalazłeś Red Cliff na chomiku z napisami to jak możesz podaj nazwe tego chomika albo link podeślij :) moje gg 993559 POZDRO. Dzięki za pomoc z .txt

miszcz0_7

szoka zaliczyłam. Oglądam film, wciąga mnie coraz bardziej, czekam na finałową bitwę i co dostaję ? napisy: ciąg dalszy nastąpi :)
jeśli szukacie 2 części to wystarczy wejść na peb.pl lub darkwarez.pl, wpisać Red Cliff:Part II i znajdziecie tam film na rapidzie. Zresztą wpiszcie to w google i wyskoczy Wam sporo tematów, po co szukać na chomiku.

ocenił(a) film na 7
madziak690

A ja podpowiedzialem na gadu osobie wyzej i ma napisy i film 1 jak i 2 czesc w AVI :) Kto pyta nie bladzi nie??;) Pozdrawiam :p

ocenił(a) film na 10
persching16

Na Exsite.pl są obydwie części z napisami, jakby ktoś był zainteresowany...

ocenił(a) film na 8
ghunterpl

ja tam wole orginalną wersje jak ktoś się języka uczy i ma go nieżle opanowany to film jest o wiele lepszy a odnośnie łączenia widza z postacią to jest to denerwujące nie w sęsie idei ale co ktoś ginie to cios w serce tępą siekierą a azjaci naprawde lubią uśmiercać bochaterów

ocenił(a) film na 5
miszcz0_7

ojjj kurcze
ma internet w domu a nie umie nic poszukać w jego zasobach
a wujka "google" znasz ????

wpisz sobie to co chcesz znaleźć, w tym przypadku "Red Clif" w goggle i określ w jakich zasobach ma szukać

czyli wpisz w okienku to:
Red Cliff site:chomikuj.pl

i proszę.... znajdzie Ci wszystko na ten temat i tylko to co jest umieszczone na chomiku :):):) i nie potrzebujesz tzw. abonamentu

ehhh dzieci ...dzieci ...wychowani na PS i jak nie ma dużego okrągłego guziczka to już sami rozwiązania sobie nie znajdą :):):):)

Ksin

Dzieki wielkie kolego za takie info, chcialem obejrzec ten film i podejrzewam ze zobaczylbym ta skrocona wersje. Poszukam i jutro obejrze 4,5h ... ciekawe :) Nie ogladalem chyba jeszcze nigdy filmu tak dlugiego :)

ocenił(a) film na 9
JakeerX

Straszne rzeczy wygadujecie! jaki skrócony? Film i w Azji i w Europie jest podzielony na dwie części (obie części można pobrać ze strony www.osloskop.net wystarczy w wyszukiwarce wpisać red cliff i linka do emule wrzucić, film ma pełno źródeł więc szybko się ściąga jak ktoś woli obejrzeć online to polecam stronę pecetowiec tam filmy można oglądać za free tylko po 72 min trzeba poczekać 50 min lub się rozłączyć z netem i połączyć lub innej przeglądarki użyć) I nie wypisujcie głupot że film jest okrojony bo nie jest jest podzielony na 2 części!!!!!

ocenił(a) film na 7
chudini666

To, ze w internecie sa 2 czesci to nie znaczy, ze w europie sa 2 czesci -.- Film w europie zostal skrocony i zlaczony w 1 czesc.Taka koncepcja miala na celu przerobienie tego filmu na realia Europejskie.Wycieto nudne sceny, dluzyzny i zostawiono bitwy, tworzac batalistyczny obraz.Wiec przestan tutaj sie wydzierac i udawac najmadzejszego, ja mam Azjatycka wersje, czyli 2 czesci i europejska czyli film z koncepcja batalistyczna.Nie mysl sobie, ze ten kto najglosniej krzyczy ma racje, bo sie nie znasz a sie udzielasz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones