PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176582}
7,2 13 482
oceny
7,2 10 1 13482
5,7 3
oceny krytyków
Trzy królestwa
powrót do forum filmu Trzy królestwa

Ręce opadają

ocenił(a) film na 3

Idąc do kina spodziewałem się jakiejś ekranizacji chińskiej legendy typu "Cesarzowa", "Hero", "Przyczajony tygrys ..." itp. Dostałem film bardzo słaby. John Woo poraz kolejny udowodnił mi, że potrafi spiepszyć ciekawą historię z potencjałem. W tym filmie brak było jakiejkolwiek magii. Gdy tylko na ekranie zaczęło dziać się coś ciekawego, reżyser skutecznie psuł kolejne kilka minut filmu.


[UWAGA: w dalszej części znajdują się spoilery]

W pewnym momencie oglądania filmu myślałem, że jego siłą ma być rozgrywka taktyczna pomiędzy dwoma armiami, a nie magia legendy. Trudno jednak patrzyć na dowódców jak na wielkich strategów skoro popełniają głupie błędy. Po prostu ręce opadają gdy np: cała wielotysięczna armia rusza w pogoń za ośmioma kobietami na koniach, albo podczas nocego ostrzału wrogich okrętów nie używany jest ogień. Nie wspomne już o łączeniu okrętów (połączenie okrętów sztabami tak by się nie chwiały jest na prawdę nie lada wyzwaniem) i piciu herbaty podczas którego cała armia czekając na wodza nie może przeprowadzić ataku. Wszystko było by w porządku gdyby towarzyszyła temu atmosfera legendy, ale jej po prostu w tym filmie nie ma.
Zdjęcia w filmie są słabe. Widać, że budżet był olbrzymi, ale nie został należycie wykorzystany. Pomysł zmiany filtra w środku filmu, tak ni z gruszki ni z pietruszki (po prostu z ujęcia na ujęcie), był idiotyczny. Rozumiem, że oddziela on dwie nieco różne części filmu, ale sama zmiana filtra była przeprowadzona w sposób beszczelny. Moim zdaniem brak było ciekawych ujęć.

ocenił(a) film na 3
spider_spider

Zwykle nie mam zwyczaju wiele się dowiadywać na temat filmu przed jego obejrzeniem. Tak też było tym razem. Właśnie dowiedziałem się, że film został skrócony przez dystrybutora niemal o połowę.

To jest SKANDALICZNE. Jak można coś takiego zrobić, to jak uciąć "Panoramę Racławicką" albo ołtarz Wita Stwosza o połowę bo nie mieści się do pomieszczenia.

Czuje się oszukany przez dystrybutora i zmieniam ocenę tak poszatkowanych "Trzech królestw" na 2.
Panowie dystrybutorzy jak macie ciąć czyjeś filmy to lepiej wogóle ich nie pokazujcie!!!!!!!!!
Jesteście tak chciwi, że musicie ingerować w czyjąś twórczość?

ocenił(a) film na 3
spider_spider

Eeee? Z wywiadu z rezyserem na temat roznic miedzy wersja inter a chinska wynika ze JW pocial film a nie dystrybutor...

"JW: I think the American audience is not as familiar with our history and the characters, so we decided to focus on the main storyline and the key characters. That's what we were trying to do. And we were trying to find a way to get the story and the background, the characters right away without any trouble, you know? We did a lot of work, therefore. The main question is how to do the cut without hurting the movie and also keep the same kind of message, and also so the audience can enjoy the action sequences and understand the strategy and war technique without any confusion. The good thing for the shorter version is we kept the full love story. Actually, we didn't lose much; we just trimmed down all the side characters' role. We kept in the message, the anti-war message."

Moge sie mylic bo nie wnikalem glebiej.

spider_spider

Oczywiście skoro Chiński to musi być "Hero" - inaczej do kitu i ocena w dół.

To se przeczytaj przed pójściem do kina chociaż na jaki gatunek idziesz -_-'

spider_spider

i bądź tu mądry, człowiek nawet nie wie na co idzie. Zostań przy swojej papce TVNowo Polsatowej, a reszcie daj spokój - kto czytał i wierzy w głupotę tego pana - polecam nie oglądać filmu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones