PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176582}
7,2 13 476
ocen
7,2 10 1 13476
5,7 3
oceny krytyków
Trzy królestwa
powrót do forum filmu Trzy królestwa

Jak wyżej, do końca drugiej części z niecierpliwością czekałam na pojawienie się takowego
wątku między Zhuge Liangiem a Shang Xiang. Niestety intuicja mnie zawiodła (a od
początku myślałam, że coś między nimi będzie :/). Mój zawód nie wpłynął jednak na ocenę
filmu, który uważam za rewelacyjny. Szkoda tylko, że Kaneshiro miał tu wąsy :(. Bez wygląda
o wiele lepiej :D. Ale przynajmniej moja ocena jest dzięki temu bardziej obiektywna bo nie
oceniam tylko ze względu na przystojnego aktora...

NaeRi

W realu Liu Bei zostaje mężem Sun Shang Xiang po bitwie o Chi Bi (czerwone klify). Po dwóch latach sojusz Shu-Wu rozpada się i Shang Xiang wraca do swojego brata.
BTW Nie wiem czy wiecie, ale cała historia Trzech Królestw kończy się zwycięstwem Cao Cao (a raczej już jego następcy Sima Yi) - Wu pokonuje Shu w bitwie pod Yi Ling, gdzie świetne strategie Zhuge Lianga nie pomagają (trzeba dodać, że Wu znowu wykorzystuje ogień). Później Shu już pod wodzą Zhuge Lianga (Liu Bei ginie pod Yi Ling) przegrywa pod Wuzhang (gdzie ginie Zhuge Liang). W 280 roku Jin (tak teraz nazywa się dynastia Wei) przejmuje terytorium Wu i tak kończy się okres Trzech Królestw :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones