PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30840}

Trzynaste piętro

The Thirteenth Floor
7,2 20 800
ocen
7,2 10 1 20800
5,7 3
oceny krytyków
Trzynaste piętro
powrót do forum filmu Trzynaste piętro

https://www.youtube.com/watch?v=VqULEE7eY8M

Film ukazujący garść solidnych eksperymentów w polu fizyki kwantowej, które potwierdzają, że wyobrażenie materialistycznego świata jest absolutnie błędne. Dowody jasno wskazują, że żyjemy w czymś co można nazwać "symulacją", "wymiarem" etc. który jest iluzoryczny, w którym czas jest tylko iluzją.

ocenił(a) film na 10
v3go

Dokładnie teorii że istniejmy w symulacji powraca co kilka lat z nowymi "za'' . Tutaj materiał pl , nie tak naukowy, i nie tak bardzo ''za'' ale dający ogólny ogląd na teorię ''symulacji.

https://www.youtube.com/watch?v=L-aRFDlQ2M0

ocenił(a) film na 10
Wulfstan

Kanał SiFun tworzy treści ortodoksyjne, wpisujący się w głowny medialno-propogandowo-edukacyjny nurt
mający na celu wychowanie idealnego, czyli ograniczonego umysłowo, myślącego schematycznie obywatela..
jak gdyby wtłoczonego się w rolę niewolnika okoliczności, ofiary rzeczywistości - którą z mediów, religii, w szkole w pracy - ogólnie STALE SIĘ JEGO STRASZY. To jest idealny sposób do manipulacji ludźmi - wmówić im, że są tylko trybikami w wielkim martwym, materialistycznym świecie pełnym zagrożeń (od których władza, państwo policyjne, medycyna, oświata, klechy i sponsorowani nie obiektywni naukowcy, oraz ich medialne papugi - go wybawią).

Na tym polega faktyczna władza - na ogłupianiu, zastraszaniu, wtłaczaniu w schematy myślowe i czerpaniu zysków z "ludzkiej hodowli".

Aby ludzie żyli tym co im się w poi za młody jako "święta prawda", "jedynie słuszna, NAUKOWA wizja świata" to co niezależne wyśmiewa się, wyszydza i tworzy rożnego rodzaju kompleksy -przez co owce wolą się naśladować zamiast myśleć niezależnie - podważając to czym zewsząd ich się urabia.

zjonizowany

Jakie to aktualne, aż zgroza ogarnia

ocenił(a) film na 7
zjonizowany

Jakie to głupie, aż zgroza ogarnia

ocenił(a) film na 10
v3go

1) Z jakiego filmu jest pierwsza scena (kiedyś go oglądałem, ale wypadło mi -nieświadomy gość żyjący na planie reality show)?

2) o.k. przyjmijmy, że nasz świat jest tylko lub aż symulacją - ALE co z tego wynika w praktyce (jak sam rozumiesz przydatność) ?

ocenił(a) film na 9
zjonizowany

1. Truman Show
2. wynika to, że istnieje wyższa celowość. a nie to co prubóje nam się wmówić.., że jesteśmy tylko zbitką mięśni i nerwów

ocenił(a) film na 10
v3go

Tak, naszym celem (wg. mnie) jest zabawa.
Gra polega na tym, że każdy ustala swój cel i wg. niego życie
Wszystkie opcje sa możliwe jak w mym ulubionym filmie Sekret (znajdziesz go na mym profilu bo jest takich wiele)

zjonizowany

Weź pod uwagę, że gra zawsze ma główny cel a ustalanie swoich celów to zawsze będzie mniejszy cel i nigdy nie zastąpi tego głównego.

użytkownik usunięty
slsamg

Dokładnie tak. Tak naprawdę nie możemy wymyśleć głównego celu, bo jesteśmy tym celem, taka jest natura naszej świadomości. Nasze prawdziwe Ja, i cel to to samo.

Co rozumiesz pod pojęciem "prawdziwe Ja" ?

użytkownik usunięty
slsamg

Naszą boską naturę w której cel jest już odpieczętowany, a jest nim po prostu ekspansja tej boskości (świadomości) i uświadomienie jej we wszystkim co jest (lub jedności ze wszystkim), poprzez miłość, więź ze Źródłem, a ostatecznie stanie się tym Źródłem. I tak na każdym poziomie gry, którą sobie wyobrażam jako mającą naturę fraktala.

użytkownik usunięty
slsamg

wszystkie inne cele powinny być włączone w ten jeden główny cel, będąc środkami do jego realizacji. Główny cel nadaje wszystkiemu kierunek.

v3go

Ludzie, trochę myślcie logicznie!

Jeżeli żyjemy w symulacji, to także nasza "fizyka kwantowa" jest tylko symulacją. Czyli złudzeniem, które nic nie mówi o prawdziwym świecie. I jest w sumie tyle warta, co "fizyka" w kreskówkach, gdzie zanim się spada do przepaści robi się jeszcze pięć kroków w powietrzu, a jak się już spadnie, to się wstaje i otrzepuje.

ocenił(a) film na 7
Poprawiacz_napisowy

I to jest myślenie logiczne? Skoro symulacja ma swoje ograniczenia i z góry założone "prawa", to skąd masz pewność jaka jest i jaka jest rzeczywistość i czy kreskówka też jest symulacją? Temat ciekawy i na pewno nie raz jeszcze będzie poruszany i zazwyczaj mowie wtedy tak: Skoro wierzymy w Boga, czy też w Bogów i niektórzy też wierzą w reinkarnacje itp., to czemu nie można wieżyc w coś w co nie ma sensu lub w nic? Boga nie widziałeś ani Bogów, a reinkarnacji nie pamiętasz, to czemu miałbyś nie wieżyc w to, że nie żyjesz w symulacji? Zostałeś wychowany tak by w Boga wierzyć, bądź nie, ale chcesz, czy nie, to żyjesz w symulacji stworzonej przez Boga/Bogów, a może przez kogoś innego i żyjąc na ziemi, grzesząc lub nie, to po śmierci idzie się do piekła, a może nawet do nieba, czy tam czyścica i wychodzi na to jaka jest "prawdziwa rzeczywistość ", to dopiero dowiadujemy się po śmierci, a w najgorszym wypadku, to niczego się nie dowiesz, bo po prostu nic nie ma...

remek002

Wierzyć można w byle co, więc nie jest to interesujące. I o czym tu rozmawiać?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones