PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775}

Trzynasty wojownik

The 13th Warrior
7,1 61 111
ocen
7,1 10 1 61111
4,8 9
ocen krytyków
Trzynasty wojownik
powrót do forum filmu Trzynasty wojownik

Ale błagam, kto dał dziś (13.08.2011r.) tego lektora na TVP1. No żenada. W dodatku jeden z atutów tego filmu - muzyka - została na "Jedynce" wyciszona względem dialogów i lektora, co zabiło kompletnie klimat. Niektóre kwestie lektora nijak pasują do tego co mówią aktorzy, w dodatku jego dykcja i wymowa zakrawa na kpinę. Aktorzy mówią "BULWAJ" a ten notorycznie "BULIWYF". Aż mnie boli jak to słyszę.

ocenił(a) film na 10
keymaker_realmadrid

Sam, choć to jeden z moich najulubieńszych filmów, wyłączyłem go po pół godzinie. Nie tyle przez lektora (do którego zastrzeżeń nie mam), co przez straszliwie złe tłumaczenie. Nie lubię tego określenia i może jest ono nieco na wyrost, ale "zarżnęło" ono ten film - o wiele lepiej i przyjemniej oglądało mi się "Trzynastego wojownika" na Pulsie (gdzie leciał już co najmniej 40 razy - wiem, bo zawsze go oglądałem ;)). Jakieś wyczucie, jakaś naturalność sformułowań przypadła mi tam do gustu - w tej wersji tego nie było, niestety. (Swoją drogą, gorszą fuszerkę odwalono chyba tylko przy nowszym tłumaczeniu "Facetów w rajtuzach" na Polsacie).
Jeżeli więc ktoś zniechęcił się do tego filmu przez jakość tłumaczenia - nie dziwię mu się, sam nie zdzierżyłem.

keymaker_realmadrid

Na polsacie byl lepszy lektor.

O.S.T.R.

A ja mimo wszystko po raz kolejny przekonałem się, że najlepiej oglądać film z napisami, a lektorów sobie darować. Napisy tłumaczą rzetelnie, bez udziwnień, a słychać jest to co powinno być.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones