PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775}

Trzynasty wojownik

The 13th Warrior
7,1 61 111
ocen
7,1 10 1 61111
4,8 9
ocen krytyków
Trzynasty wojownik
powrót do forum filmu Trzynasty wojownik

Wpisujcie jakie znacie fajne filmy o wikingach, wiem że w latach 70 i80 tych powstało kilka ciekawych produkcji o wikingach i piratach i nawet w TV je puszczali kiedy byłem dzieckiem. Teraz już nie robi się takich klimatycznych filmów, a tytułów tych starych niestety nie pamiętam. 13 wojownik to przykład filmu w dobrym starym stylu, nie przeładowany zbędnymi specjalnymi.

ocenił(a) film na 8
zonk_2

Szczerze mówiąc, to ciężko mi przypomnieć sobie jakikolwiek poza "Trzynastym wojownikiem".

KarolZet

"Wikingowie" z Kirkiem Douglasem, film z lat 50-tych

ocenił(a) film na 9
kuba910

'Trzynasty wojownik' powie szczerze zajebiste kino, mam mega sentyment do tego filmu. A tak to powiem, że zostało postawione dobre pytanie... Filmy o Vikingach ? 'Wikingowie' z Kirkiem Douglasem (jak padło w poprzednim poście po za tym chyba nic więcej... A szkoda :(

ocenił(a) film na 8
idAmaru

Właściwie to teraz przypomniał mi się jeszcze jeden, a mianowicie Eryk Wiking, z Timem Robinsem i paroma gośćmi z cyrku Monty Pythona.

ocenił(a) film na 6
zonk_2

"Beowulf & Grendel", "Saga wikingów", "1066 the battle of middle earth"

Shit taki jak "Outlander" czy "Pathfinder" - serdecznie odradzam.

ocenił(a) film na 9
Njall

Outlander świetny

zonk_2

Mi się przypomina tylko Saga o Wikingach :( Tez mam sentyment do tego filmu, podoba mi sie i czasem do niego wracam. Nie mam tam przeładowania efektami specjalnymi, co mi bardzo odpowiada. No a sami Vikingowie... dziś mężczyźni już tak nie wyglądają :)

attra

Wystarczy przejechać się w sierpniu na Wolin ;)

ocenił(a) film na 9
Njall

Slava!!:D

attra

"Mnie", nie "Mi"...

eltoro10000

po co tak kogos poprawiasz baranie

mcrm

A po co pytasz głąbie?

eltoro10000

Wow, jakie trzyletnie wykopalisko, tylko po to, żeby kogoś poprawić :)
PS. przed "głąbie" powinien być przecinek.

zonk_2

A mnie marzy się ekranizacja powieści Harrego Harrisona pt.Technicolor Time Machine, rzecz jasna za konkretne pieniądze.Kto czytał zajarzy o co idzie:)

ocenił(a) film na 7
krzysiek0774

Mnie się marzy ekranizacja Pana Lodowego Ogrodu. Też nie dostanę :(

ocenił(a) film na 6
zonk_2

niedawno zrobiono Valhalla Rising - 2009 filmu niestety nie widziałem. jest jeszcze The Island at the Top of the World z 1974 r.
Długie łodzie wikingów – film brytyjsko-jugosłowiański z 1963 r.

kapral11

Valhalla Rising to niezły film, tylko z deka ciężkawy. Dużo niejasnych sytuacji i wątków. Nie jest to historia w stylu, świetnego zresztą, 13 wojownika, ale polecam. Świetna charakteryzacja i kostiumy. Trochę mało skomplikowane kadry.

ocenił(a) film na 8
milichu

Poczytaj troche o mitologi vikingow a moze doszukasz sie kilku faktow

bider84

Nie chodzi mi o mitologię i historię wikingów, tak w Polsce pisze się ten wyraz przez "w", tylko o fabułę, która jest momentami niespójna i nieczytelna.

ocenił(a) film na 6
zonk_2

Właśnie już wymieniona Valhalla jest genialnym, choć mrocznym kinem. Niedawno (Tudzież wczoraj leciała na HBO). Znam jeszcze jeden genialny film, chociaż stricte nie o samych wikingach a o Skandynawach z czasów wojny Szwedzko-Ruskiej to Sauna z 2008 dobry mocny horror z historią w tle. Wiadomo, że 13 wojownik i Saga Wikingów jest też boska. W Starej Baśni też się wątek wikingów przeplatał i w Pieśni Nibelungów też oni się pojawili, ale film no cóż dla mnie pozostawił wiele do życzenia (Niemieckie kino nie robi na mnie zbytnio wrażenia). Hmmm... Jak wytresować smoka jest o wikingach z trochę komicznej strony. Beowolf, ale nie pamiętam tytułu tego starego filmu gdyż komputerowo animowanego wole nie wspominać. No i polecałabym Centuriona, ale trochę daleko leży od samych jako takich wikingów.

ocenił(a) film na 7
Seddelich

Film bardzo fajny mający klimat, mało teraz robi się takich filmów - jedynie co to zwalili koniec (obrzydliwie) zrobili to legowisko tych podziemnych ludzi - reszta barddzo fajna.

Seddelich

Centurion nie jest o wikingach tylko o piktach i 9 legionie rzymskim (jego resztkach) wikingowie to dopiero później się pojawią i zdobędą Anglia a potem inni wikingowie im ja odbiją.

ocenił(a) film na 6
adrian229

Napisałam iż leży daleko od samych wikingów i tylko go polecałam. Proszę czytać ze zrozumieniem. :)

Seddelich

Ale tu mamy wymienić filmy o wikingach a nie o ludzie który podbiją za kilka set laty. Bądź co bądź Anglia jest krajem germańskim ale to nie kwalifikuje dzikusów angielskich jako wikingów.

adrian229

Ale jednak Wikingowie podbili Anglię, więc pod temat podchodzi film "Wilhelm Zdobywca":
http://www.filmweb.pl/film/Wilhelm+Cuceritorul-1982-179559

adrian229

"1066": http://www.filmweb.pl/film/1066-2013-442068

zonk_2

Tropiciel - całkiem fajna opowiastka o Wikingach

ocenił(a) film na 9
kotlet87

widzialem fajny z tym ze Wikingowie by im doje..bali xd

ocenił(a) film na 8
zonk_2

A z poza filmów, to wyszedł fajny serial (dopiero 1 sezon) Vikings. Chyba najlepszy serial jaki dotąd oglądałem nie licząc Lost'a

zonk_2

"Valhalla Rising" (ale słabizna, jak dla mnie).

zonk_2

Miał powstać też polski film o Wikingach i Słowianach. Ale co z tego wyszło, to nie wiem:
http://www.filmweb.pl/film/Raiders%3A+The+Raven+and+the+Cross-2011-615921
http://www.mmszczecin.pl/227613/2009/8/5/szczecin-powstaje-film-o-wikingach-i-sl owianach-wideo--zdjecia?category=video

ocenił(a) film na 6
zonk_2

Tropiciel (2007) Pathfinder - ciekawy film , ładnie zrobiony

zonk_2

dla mnie jeden z lepszych filmów jakie oglądałem ogólnie :D

ocenił(a) film na 10
zonk_2

pamiętam kiedyś w tv leciał film właśnie o wikingach stary chyba lata 70/80 właśnie pamiętam ze chodziło o jakiegoś chłopca że miał zostać królem kojarzy ktoś tytuł może ?

ocenił(a) film na 7
Corey666

Wikingowie z 1958

ocenił(a) film na 8
zonk_2

'Asterix i Wikingowie'. Oczywiście z przymrużeniem oka temat, jak to w Asteriksach, niemniej jednak...

TangoAndWaltz

To jak już mrużymy oczy to i "Roman barbarzyńca" jest niezły na poprawę humoru.

ocenił(a) film na 9
zonk_2

Jest super serial wikingowie 4 sezony juz nakrecone sex sceny super dupcie, walki na miecze polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones