PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709434}

Turysta

Force Majeure
6,6 23 337
ocen
6,6 10 1 23337
8,0 33
oceny krytyków
Turysta
powrót do forum filmu Turysta

Im dalej w las, tym bardziej można było odczuć zbliżającą się tragedie, która wbrew pozorom nie była wypadkiem czy zamarznięciem lecz pogarszającym się stanem psychicznym rodziny i wewnętrznym sporem ojca. Jednak klimat jaki był budowany od sytuacji z lawiną cegiełka po cegiełce sprawiał, że czułem iż ta historia zakończy się tragedią. Scenariusz właściwie banalny, ale to jak go przedstawił reżyser niespotykanie ciekawy. Mieliście podobne odczucia?

milanista91

Na tym między innymi polegał urok tego filmu - na budowaniu podskórnego napięcia. Siedziałam wbita w fotel, bałam się ruszyć sprzed ekranu, żeby nie zburzyć tego nastroju. Nie dość, że formalnie idealnie wręcz zbudowany, to jeszcze, a właściwie przede wszystkim, ile daje do myślenia, jak długo i namiętnie można o nim potem dyskutować!
Polecam zrobiony na podobnej zasadzie budowania napięcia i oczekiwania na tragedię wcześniejszy film tego reżysera - Gra. Też czekasz przez cały film na coś strasznego, nieodwracalnego. Naprawdę warto obejrzeć. No i znowu jest po nim nad czym pomyśleć.

ocenił(a) film na 7
sebalda

Widziałem, ale dosyć dawno. Należy odświeżyć ten film.

ocenił(a) film na 8
milanista91

Ale ta historia wcale się nie skończyła tragedią - wręcz przeciwnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones