PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1000}

Twierdza

The Rock
7,5 122 167
ocen
7,5 10 1 122167
6,8 20
ocen krytyków
Twierdza
powrót do forum filmu Twierdza

Witam!
Mam pytanie odnośnie polskiej wersji. Czy wyszła edycja DVD z polskim lektorem?. Chcę ten film dokupić do kolekcji, ale warunkiem kupna jest dla mnie obecność polskiej wersji językowej. Jeżeli takowa została wypuszczona na polski rynek, prosiłbym forumowiczów o jakieś namiary na sklepy/aukcje/itp. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

użytkownik usunięty
tadzique

Polska wersja językowa to również napisy i wersja z napisami oczywiście jest :P A po co komu lektor? żeby nie słyszeć co aktorzy mówią?

Ja niemam problemu aby usłyszeć rozmowy aktorów i lektora jednocześnie wieć ty kolego jesteś pewnie głuchy.

użytkownik usunięty
madmax707

A po cholerę mam słuchać tego samego w dwóch wersjach językowych naraz?

Z tego co wiem, jest tylko wersja z napisami, wczoraj dostałem ją na gwiazdkę :P

przykro mi ale jest tylko wersja z napisami chyba ze poszukasz w jakiejs wypozyczalni to moze ci oddsprzedaja "_

ocenił(a) film na 9
lp_gwiazdka

Dzięki za pomoc. Niestety, w wypożyczalniach też nie znalazłem wersji z lektorem:(.
Co do potrzeby obecności lektora - niektórzy kochają polski język, ale nie kochają polskich filmów. Dlatego chcą kupić blockbustery z polskim lektorem aby móc posłuchać, jak to brzmi po przetłumaczeniu. Gdybym bardzo chciał, kupowałbym je dużo taniej i wcześniej, bez lektora, tylko z oryginalnym podkładem angielskim.

Aha - i jeszcze taka mała dygresja - jak można sprzedawać film w 36 milionowym państwie bez języka w nim używanym (chodzi o lektora, nie napisy), za to dodawać ścieżki po czesku i węgiersku. Gratuluję dystrybutorowi inteligencji :-(. Zastanawia mnie jedynie, ile egzemplarzy filmu sprzedano w Czechach i na Węgrzech, bo śmiem sądzić, że w Polsce może być więcej fanów "Twierdzy" niż w dwóch pierwszych państwach łącznie.

tadzique

wydanie polskie wyszlo wylacznie z napisami bez lektora. Alternatywa pozostaje kaseta VHS gdzie znajduje sie lektor. pozdr

ocenił(a) film na 9
czesio

Milej by się oglądało z lektorem ten film jest tak napakowany akcją że czasem nie ma czasu by czytać napisy

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
tadzique

jeśli ktoś szuka wersji z lektorem mogę pomóc:)gg-9905379

ocenił(a) film na 10
maximus420

według mnie lektor jest zbędny - nie słychać dialogów w języku oryginalnym i przede wszystkim emocji i przekazywanych uczuć podczas wypowiadanych kwestii.

ocenił(a) film na 8
tadzique

ja polecam wersje na blu ray i ogladac TYLKO z napisami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones