PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1000}

Twierdza

The Rock
7,5 122 162
oceny
7,5 10 1 122162
6,8 20
ocen krytyków
Twierdza
powrót do forum filmu Twierdza

Film miał pozytywne opinie dlatego się skusiłam. Ale był beznadziejny. Dlaczego 4 a nie 1? Bo chociaż Nicolas Cage ratuje ten film przed kompletną katastrofą.

ocenił(a) film na 8
morgana_lefay_2

Szklana Pułapka 5 to według ciebie 10/10 taaaaaaaaaa

Danio31b

każdy ma inny gust pajacu.....

ocenił(a) film na 8
morgana_lefay_2

Porównaj sobie opinie, oceny DieHard5 i Twierdzy .Twierdza uznana za klasyk ,a Die Hard5 za gniota i najgorszą Szklaną Pułapkę ever.Coś jeszcze?

Danio31b

Co mnie obchodzi jak inni oceniają? Filmweb jest po to żeby dodawać WŁASNE opinie a nie takie jak wszyscy bo to ma ogólnie taką opinię. Każdy ocenia według siebie. Tyle na ten temat.

ocenił(a) film na 8
morgana_lefay_2

Każdy ma prawo do własnej opinii i każdy ma prawo, twoją opinie skomentować, pochwalić, skrytykować.

Kazda 10/10 którą wystawiłem, mogę ci podać dziesiątki powodów dlaczego dałem tyle .A podaj mi choć jeden powód, dlaczego Die hard5 zasługuje na 10/10? bo chyba nie efekty? :)

ocenił(a) film na 10
Danio31b

Kruk 3:Zbawienie na 10 i wszystko jasne. Dyskusja z nią nie ma najmniejszego sensu. A co do gustów to owszem każdy ma inny, ale nie każdy ma dobry. Najlepsze jest to, że ona twierdzi że film ratuje Cage, a moim zdaniem on tu jest właśnie najsłabszy. Sean Connery i Ed Harris tutaj rządzą. To jest ich film.

ocenił(a) film na 8
snake_plissken84

Niby każdy ma prawo do własnego gustu,sam oceniłem Martwicę Mózgu na 10/10 :) ale jak ktoś daje twierdzy 4/10 a Die Hard 5 10/10 to nikt mi nie wmówi ,że takie oceny nie wyglądają przekomicznie :)

ocenił(a) film na 10
Danio31b

No niby tak i z tym się zgodzę, bo u mnie Komando ma 10, no ale rzecz w tym co powiedziałeś. Gdzie tam Die Hard 5 do The Rock. Także masz rację w 110 % :)

snake_plissken84

o gustach się nie dyskutuje... Twierdzy dałam 4/10 bo mnie długo nudził, Kruk 3 10/10 bo lubię zombie i nieumarłych a Die Hard 5 10/10 bo najbardziej podobała mi się relacja ojca i syna. Tak jest w życiu czasem. Co do efektów nie były złe. To cała filozofia którą chyba nie umiecie rozgryźć. Wytłumaczyłam wam dlaczego takie oceny a nie inne. Na tym można zakończyć dyskusję ponieważ mnie już nuży.

ocenił(a) film na 10
morgana_lefay_2

A w "Twierdzy" było więcej ciekawych wątków, np. postać generała Hummela, doskonałego żołnierza walczącego o sprawiedliwość albo wątek Masona który odnajduje córkę (co prawda nieco epizodyczny, ale zawsze). Zauważ że w tym filmie to rząd USA jest pokazany jako ten zły, a "terroryści" a raczej ich przywódca jest tym dobrym.Ktoś kiedyś napisał, że w Hollywood już taki film nie powstanie ze względu na poprawność polityczną i tym podobne bzdury. I miał rację.Ale ok no nie spodobał Ci się, rozumiem ale trochę mnie to dziwi, gdyż po za akcją film ma inne atuty jak: fabuła (dość oryginalna jak na owe czasy),muzyka,zdjęcia (te ujęcia pod woda i później w Alcatraz), montaż (pięknie sfilmowane strzelaniny, dynamika, nastrój) ,postacie(Hummel i Mason,psychopatyczni najemnicy) i oczywiście aktorstwo(Harris i Connery). Cage wypadł najgorzej z całej trójki, więc tego nie zrozumiem czemu uważasz, że ratuje ten film.A zalety można by jeszcze wymieniać ale po co to komu? Masz swoje zdanie i go nie zmienisz, więc trudno. Liczę tylko, że wyjaśnisz mi z tym Cage'm. Conney i Harris słabo wypadli Twoim zdaniem?

snake_plissken84

Nie uważam że wypadli słabo szczerze mówiąc całkiem dobrze. A co do Cage'a to może po prostu mój sentyment do tego aktora :)

ocenił(a) film na 10
morgana_lefay_2

No rozumiem. W takim razie polecam "Dzikość serca" i "Bez twarzy" z nim. Jedne z najlepszych ról Cage'a. Chociaż ten pierwszy nie każdemu może się spodobać, to bardzo specyficzny film. Zaś "Bez twarzy" moim zdaniem łatwiejszy w odbiorze i bardziej przystępny, ale też niektórzy psioczą na brak realizmu itp. Mimo to oba filmy polecam :)

snake_plissken84

Bez twarzy oglądałam bardzo mi się podoba :)

ocenił(a) film na 10
morgana_lefay_2

No to obczaj "Dzikość serca" a potem napisz jak wrażenia. Może Ci się nie spodoba, ale jedno jest pewne, że to nietuzinkowy film i dziwny :)

snake_plissken84

Ok to obejrzę w wolnej chwili :)

ocenił(a) film na 10
morgana_lefay_2

Ja pierdzielę, jak można wystawić takiemu filmowi tak niską notę? Co trzeba mieć w głowie i w sercu?

ocenił(a) film na 9
Danio31b

Nojestpajac

HV71

Każdy ma inny gust

ocenił(a) film na 9
Danio31b

Naprawdę to zrobił? Skur wensyn.

ocenił(a) film na 9
morgana_lefay_2

Zacytuje pewnego piłkarza Legii: "Fatalny to Ty jesteś"" ;)

admater85

chyba ty

ocenił(a) film na 6
morgana_lefay_2

Ocena 4 to mimo wszystko, patrząc obiektywnie, za mało. Film jest dobry, chociaż po kilku obejrzeniach staje się nużący. Filmu natomiast nie ratuje Cage, tylko gra Connerego, Harrisa i paru pozostałych oraz muzyka.

ocenił(a) film na 10
chemas

Chemas temu akurat muszę zaprzeczyć :) Oglądałem ten film kilka jak nie kilkanaście razy i za każdym super się to ogląda.

ocenił(a) film na 6
snake_plissken84

OK, rozumiem. Ja również ten film obejrzę po raz któryś tam, ale nie robi już wrażenia.

ocenił(a) film na 10
chemas

Ja oglądam co rok od 20 lat i ciągle jestem zachwycony.

ocenił(a) film na 6
LeoMessi86

Rozumiem to całkowicie

morgana_lefay_2

Czyli bez Cage film tylko na 1 zasluguje? Powaznie inni aktorzy tylko na Maliny zasluguja? Reszta tez lezy i kwiczy? Zdjecia, scenariusz itd... Rozumiem milosne uniesienia siusmajtek, ale to juz przegiecie o.O Wroc do bajek(nie animacji, bo to zbyt obszerne i czasem trudne), bo za wczesnie na fabule.

F117

To moje zdanie. Poza tym nie jestem za bajkami, za anime już tak. To inne rzeczy. Poza tym lubię filmy akcji, ale ten mi się nie spodobał i tyle. I nie nazywaj kogoś siusiumajtkiem tylko dlatego że nie spodobał mu się jakiś film bo to żałosne. Ale niestety istnieją osoby na tej planecie którzy nic nie kumają.

ocenił(a) film na 10
morgana_lefay_2

Troll...
Jeden z najlepszych filmów akcji. Obok takich filmów jak "Szklana Pułapka", "Rambo", "Predator" czy "Tylko dla Orłów".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones