PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1000}

Twierdza

The Rock
7,5 122 164
oceny
7,5 10 1 122164
6,8 20
ocen krytyków
Twierdza
powrót do forum filmu Twierdza

To proste: Zatrudnić trzech znakomitych aktorów, doskonałego kompozytora oraz świetnych scenarzystów, operatorów i scenografów. I jeszcze dodatkowo, trzeba być Michalem Bayem który te wszystkie elementy składowe okrasił sporą dawką reżyserskiego geniuszu. Film znakomity, trzymający w napięciu, a scena zapalania zielonych rac przez Goodseeda jest, jak dla mnie, jedną z najlepszych w dziejach kina! Zdecydowanie 9/10! Odjąłem jeden punkt za nazbyt oczywiste nonsensy: Alcataz była może fortem, ale nie kopalnią jak to by wynikało z tego, co się działo podczas gonitwy po podziemiach! Drugi rzucający się w oczy nonsens: Goodspeed jedzie do Kansas z NY samochodem z doczepionymi "ślubnymi" puszkami! Parę tysięcy mil... Czasem reżyser wyraźnie przesadził. ALE TYLKO CZASEM!

ocenił(a) film na 9
rejmons

Dokładnie.

ocenił(a) film na 7
rejmons

film bliski ideału to kwestia podejścia do niego odbiorcy i jego wysmakowanego gustu. tak więc każdy ma swój "ideał"

ocenił(a) film na 9
kryslav

Nie mówię tu o moim "idealnym" filmie. Patrzę na problem troszkę z "naukowego" punktu widzenia. Bo co to jest "dobry film" i jak te "dobre" oceniać? Ja, na przykład, oceniłem "Incepcję" na 9/10 a "Niezniszczalnych" na 10/10. Niby bez sensu, bo przecież to nie ta liga, ale... "Incepcja" to film aspirujący by stanąć na mojej półce z filmami obok: Amadeusza, Lawrence z Arabii, Królestwa Niebieskiego (wersja reżyserska), Potopu, Ziemi Obiecanej czy Syberiady (czyli NAJ...). Niestety, nie osiąga tego pułapu, więc tam nie stanie. Patrząc z punktu widzenia tej, najwyższej półki jest to film słabszy. No, ale nawet i słabszy jest o kilka klas lepszy niż "Niezniszczalni"! Tyle, że "Niezniszczalni" nie aspirują do tej super ligi zadowalając się "okręgówką". Film jest zrobiony "z jajem", ma świetne tempo, troszkę dobrych dialogów, sporo wybuchów, strzelanin oraz szorstkich acz głębokich męskich przyjaźni! A W TEJ LIDZE O TO CHODZI! I z tego punktu widzenia jest to kino wybitne! Podobnie jest z "Twierdzą". To film bliski ideału, ale tylko z punktu widzenia kategorii: "Filmy akcji"!

ocenił(a) film na 7
rejmons

w zupełności zgadzam się, że należy rozróżnić filmy w poszczególnych kategoriach, bo w każdej z nich na co innego się patrzy. przykładowo tutaj mamy do czynienia z sensacją, akcją, toteż inaczej się patrzy jak na jakiś horror. jednak moim zdaniem czegoś całej tej Twierdzy brakowało. dobra była końcówka, co jest oczywiście bardzo ważne. jeśli zaś chodzi o wspomnianych już Niezniszczalnych, to stawiam ich wyżej od Twierdzy, ponieważ prócz lepszej akcji, to niosło ze sobą coś więcej niż charakterystyczne cechy kina sensacyjnego (np. wieloletnią przyjaźń)

ocenił(a) film na 9
kryslav

Tu się z tobą zgadzam! Niezniszczalni to (jak twierdzą znawcy) "szajs". A JA JESTEM W TYM "SZAJSIE" ZAKOCHANY! A to ze względu na grę aktorów: Wszyscy są w znakomitych formach, grają lekko i z dużym przymrożeniem oka. Ot, starzy kumple zrobili sobie piknik, a mnie zapraszają bym się z nimi cieszył. No i ja się cieszę! Kiedy mam "doła" obejrzę sobie genialny, popieprzony bełkot niejakiego pana "R[o]urki" , wredne miny pana Stradhama i wciąż niezadowoloną buziuchnę pana Lee . Dodam do tego z lekka cyniczny uśmieszek jaki czai się w kącikach ust PANA Sly i... JEST MI LEPIEJ! No i na tym to polega! Kino to sztuka na wskroś "jarmarczna" i myślę, że tej etykietki pozbywać się NIE MA PRAWA, bo sprawia tym zwykłą radochę gawiedzi (do której się zaliczam). Bez "jarmarcznych" filmów w stylu "Niezniszczalni" stanie się jeszcze jedną wydumaną "Sztuką" dla wąskiego grona onanistów psychicznych!

ocenił(a) film na 7
rejmons

wszysztko ładnie pięknie podsumowane. nic dodać nic ująć

ocenił(a) film na 8
kryslav

'w zupełności zgadzam się, że należy rozróżnić filmy w poszczególnych kategoriach, bo w każdej z nich na co innego się patrzy.'

ha właśnie !dziesiątka dziesiątce nierówna bo można oceniać parodię w gatunku komedia na 10 i można wybitny dramat ocenić na 10 z tym ,że nie można porównywać obu 10 a patrzeć na gatunek filmowy

ocenił(a) film na 7
rejmons

Idealnie to napisałeś! Polubiłem cię za to :D Tak samo ja oceniam Piratów z Karaibów na 10 - bo to idealne kino przygodowe.

rejmons

+100 kino rewelka :)

ocenił(a) film na 9
rejmons

a mi się wydaję że oni tam wzieli ślub ;P a jeżeli już jechali to z San Fransico ( nie pamietam orginalnej pisowni ) :P ale nie czepiam się masz co do filmu absolutna racje ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones