PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1000}

Twierdza

The Rock
7,5 122 127
ocen
7,5 10 1 122127
6,9 19
ocen krytyków
Twierdza
powrót do forum filmu Twierdza

Właśnie oglądam "Twierdzę" i po scenie w łaźni dochodzę do wniosku, że autorzy Call of Duty bardzo inspirowali się filmem Baya tworząc misję, gdzie ratujemy kapitana Price'a. Łaźnia w grze (tam gdzie są terroryści z tarczami) i w filmie jest według mnie identyczna:)

A może wszystkie więzienia wyglądają podobnie? :)

ocenił(a) film na 8
voagar

Szkoda tylko, że w grze byliśmy na dole i strzelaliśmy do tych a górze, a w filmie było na odwrót, ale interesująca uwaga i możliwe, że jest w tym trochę racji ;] Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
misieq92

Właśnie chciałem zakładać identyczny temat. Nie ulga wątpliwości, że twórcy MW2 zaczerpnęli te sceny z "Twierdzy". Zresztą cała misja o której mowa przypomina film.

misieq92

Też mi się to to skojarzyło z modern warfare 2 ;D

miran17

Mi również ;) I raczej jestem pewien, że pomysł skopiowali z filmu...

ocenił(a) film na 8
xxxx1991

Jeszcze scena na dachu Białego domu jest wzięta z Twierdzy, dokładnie ten sam motyw, szwadron F-16 z bombami który mają zrównać więzienie z ziemią i Cage z flarami daje znak by wstrzymali atak. Dokładnie to samo gracz robi na dachu białego domu

ocenił(a) film na 9
Deny136raptor

A ja grając w MW1 miałem podobnie tylko ze zaczerpnęli z Alien'a 2 np. działka czy motyw 'A like to keep this in close combat' mowa o shotgunie w 1 misji

ocenił(a) film na 10
misieq92

filmie oddział prowadzony przez Michaela Biehna wychodzi kanałami wprost do tej łaźni gdzie tak jak i w grze przeciwnik czekał na górze pod dowodzeniem gen.Hummela (Ed Harris) tak jak napisałem to Navy Seals byli na dole nie odwrotnie.Kolejna scena w grze podobna acz analogicznie odwrotna w filmie komadosi wchodzili kanałami a w grze uciekali przez kanały. Nastepną ciekawostką jest fakt że do gry jak i filmu muzykę napisał Hans Zimmer.

voagar

To ja dla smaczku dodam że jest taki film o nazwie " Behind enemy walls" i jest tam taki jeden pan który praktycznie w identycznej roli i ubraniu pojawia się w Modern Warfare w pierwszej części.Jak nie kojarzycie radzę obejrzeć film na marginesie całkiem udany, jest wiele smaczków na których twórcy tej gry się wzorowali.

shadeofhuman

Przepraszam zaszła pomyłka nacisnąłem zły przycisk " behind enemy line" a nie walls ;]

ocenił(a) film na 8
shadeofhuman

Też jestem po seansie z tym filmem, i też chciałem wlasnie zalozyć taki temat :) Wiele podobieństw do MW. A zauważyliście że Connery nazywał się "Mason" czyli tak jak głowny bohater Black Ops, a jeden z żołnierzy "Shepherd" czyli tak jak główny przeciwnik w MW2? :D

ocenił(a) film na 10
Piotr17PL

ten w Twierdzy nazywał się Shepard ; )

ocenił(a) film na 8
PvtKos

Scena w łaźni to najlepsza scena w całym filmie, a dialog Eda Harrisa z Michelem Biehnem to świetne aktorstwo. 8/10

ocenił(a) film na 9
Rahabiel

+1 Nie pozostaje mi nic innego jak się z Tobą zgodzić :). Piękna scena (nie mówiąc o fenomenalnej ścieżce dźwiękowej itd.).

ocenił(a) film na 9
voagar

Ta scena była wielokrotnie kopiowana w grach wideo. Scenę pod prysznicami, z sypiącymi się tynkami i ostrzeliwującymi cię z góry przeciwnikami mieliśmy też w "Black" na PS2. Plus w kilku innych, mniej znanych tytułach, których teraz nie potrafię już przywołać. Kultowa scena, która miała wielu epigonów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones