PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110536}
7,2 80
ocen
7,2 10 1 80
Two Soldiers
powrót do forum filmu Two Soldiers

Bardzo dobre kino !

ocenił(a) film na 9

...oceniam ten film na 10/10 . Jakże wspaniale jest przedstawiona ta historia - młodszy brat wyrusza w wielokilometrową podróż aby zobaczyć się ze swoim bratem który właśnie dostał powołanie na wojnę - nie stanie mu na przeszkodzie praktycznie nic - wielka braterska miłość ! Książka Williama Faulknera o tym samym tytule także świetna - co do filmu to na pewno zasłużony Oscar. Pozdrawiam :D

ocenił(a) film na 9
Haun85

Hmm...nie książka a opowiadanie. Książka nosi tytuł ,,Czerwone Liście" :)

ocenił(a) film na 5
Haun85

A jeszcze dokładniej: opowiadanie "Dwaj żołnierze" zostało wydane po polsku w zbiorku p.t. "Czerwone liście". Oglądałem jeszcze jedną ekranizację tego opowiadania (pod tym samym tytułem), ale z 1985 r. Też jest warta uwagi, bo (w mojej ocenie) bardziej wierna oryginalnemu tekstowi, bezpośrednia, opisująca wydarzenia z punktu widzenia naiwniutkiego dziewięciolatka, bo taki był przecież zamysł Faulknera.
http://www.filmweb.pl/film/Two+Soldiers-1985-259870

ocenił(a) film na 9
czuly_16

Witam. Powiem szczerze, że nie wiedziałem, że powstała jeszcze jedna ekranizacja tego opowiadania. Z tego co napisałeś, film warty jest obejrzenia i na pewno uczynię to, jak tylko będę miał okazję. Ekranizacja z 2003 roku wywarła na mnie ogromne wrażenie - myślę, że podobne będzie miała ta z 1985 roku. Poza tym wszystkie opowiadania w książce Williama Faulknera ,,Czerwone Liście" mają ten swój ,,klimat". Jak tylko obejrzę film ponownie napiszę i podzielę się swoimi uwagami. Do usłyszenia czuly_16. Pozdrawiam...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones