PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=865874}

Twoje imię wyryte jest we mnie

Ke Zai Wo Xin Di De Ming Zi
6,8 1 480
ocen
6,8 10 1 1480
6,0 2
oceny krytyków
Twoje imię wyryte jest we mnie
powrót do forum filmu Twoje imię wyryte jest we mnie

Gdy oglądam filmy, w których bohaterowie należący do mniejszości seksualnych nie są sprowadzeni jedynie do kliszy, uwłaczających stereotypów lub postaci epizodycznych, to bardzo często są to dzieła właśnie takie jak to, ziejące czystą rozpaczą.
Nie podważam bynajmniej reali historycznych, nie wiem czy film nie zawiera wątków autobiograficznych itd. Co za tym idzie nie oczekuję na siłę szczęśliwego zakończenia. Trzeba też uczciwie przyznać, że głównej parze na koniec dano (maleńką) iskierkę nadziei, w obliczu jednak całego wydźwięku jest to jedynie światełko w tunelu.
Jest to zjawisko strasznie dołujące. Nawet w tym maleńkim odłamie kina, poświęconemu mniejszościom seksualnym, ludzie LGBT nie mogą uciec od otaczającej ich rzeczywistości, zapomnieć na chwilę o swoich problemach ani czerpać pociechy.
Najwidoczniej współczesne kino dotykające tematyki LGBT nadal nie jest gotowe, by pokazać nam happy ending.

ocenił(a) film na 6
Emilia_T_filmweb

Jeżeli szukasz happy endingu to bardzo polecam (SPOJLER!!! jednak moim zdaniem nieprzeszkadzający w odbiorze filmu) "Piękny Kraj" (po angilesku "God's own Country"). Film o którym mało osób słyszało, ale z pewnością moja ulubiona opowieść kina LGBT.

IABOH

Dokładnie tak."Piękny kraj" to mało znany film, a dziwne bo jest naprawdę bardzo dobry. Bardzo dobrze zagrany. No i faktycznie z ... fajnym zakończeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones