PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=535623}

Tylko dzień

Het Leven uit een dag
6,5 275
ocen
6,5 10 1 275
Tylko dzień
powrót do forum filmu Tylko dzień

Bardzo ciekawa koncepcja świata w którym każdą przyjemność można odczuć tylko raz, a jedynym miejscem gdzie wszystko się powtarza jest piekło. Główni bohaterowie by osiągnąć szczęście popełniają morderstwo i dają się usmarzyć na krześle elektrycznym, tylko by powtarzać w nieskończoność najprzyjemniejsze chwile swojego związku (czyli, zgadnijcie jakie? ;D).
Jestem prawie pewien że książka na której podstawie powstał film była świetna i czytelna. Z tym obrazem tak już nie jest. Narracja poprowadzona w taki sposób że nie do końca wiemy jak funkcjonuje przedstawiony świat, a całość bywa wręcz cukierkowa. Zakończenie nie przynosi satysfakcji, jest zbyt oczywiste. Nieźle rozegrano tylko pomysł by opowieść poprowadzić jednocześnie, a i wizja piekła jest tu ciekawa. Zobaczyć można, bo pomysł świetny. A że to jednocześnie ckliwy melodramat i nie zaskakuje, to inna sprawa...

Lucky_luke

Zdecydowanie specyficzna wizja piekła, ale czy ja wiem czy nie trafiona?
Wizja, w której królują niespełniona miłość, ciągłe poszukiwanie odpowiedniego związku i seks bez zobowiązań.
Niektórzy i na ziemi mają takie piekło, na własne życzenia. NIe znam takiej szczęśliwej osoby.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

W tym filmie piekło, to świat w którym my żyjemy. Nie odebrałem jednak tego jako piekło, lecz jako inną rzeczywistość do, której trafiamy po śmierci. To gdzie trafimy zależy od tego jak żyliśmy w poprzednim świecie. Moim zdaniem film nawiązuje i czerpie z naukowej teorii światów równoległych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones