PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650619}

Tylko kochankowie przeżyją

Only Lovers Left Alive
7,2 73 493
oceny
7,2 10 1 73493
7,5 33
oceny krytyków
Tylko kochankowie przeżyją
powrót do forum filmu Tylko kochankowie przeżyją

Arcydzieło

użytkownik usunięty

Najlepszy film jaki widziałem. Muzyka to coś niesamowitego. Film nie dla każdego. Osoby chodzące regularnie do kina na "superprodukcje hollywoodzkie", ociekające efektami specjalnymi, nigdy nie zrozumieją tego filmu. Ten film nie ma określonej fabuły i to jest w nim najbardziej niesamowite. Oczywiście klimat, realia, barwy, estetyka, muzyka. Ale brak fabuły tworzy wrażenie, jakbyśmy obcowali w intymnej przestrzeni życia Adama i Eve. Życia - nie z góry napisanego ciekawego scenariusza coby sie go dobrze oglądało. Przewidywalnego i banalnego. Tutaj obcuje się z dwoma postaciami i ich życiem zupełnie tak jakby istniały naprawdę a film był dokumentem. Do tego kontekst historyczny, polecam poczytać choćby z Wiki kto to był Marlove. To wyjaśnia wiele kwestii w filmie, np rozmowę Evy z Marlowem w porcie. No i oczywiście dualizm postaci - życiodajna Eva i samobójczy Adam. Jak w biblii, nakłaniająca go do skosztowania życia raz za razem, kiedy on woli zostać w swoim samotnym Edenie. Jarmush przeszedł samego siebie.

użytkownik usunięty

tradycyjnie, najlepszy jaki widział ale nie dla każdego XDD

ocenił(a) film na 8

A mi się podoba jak Jim przedstawia tutaj ideę wampiryzmu. Nie robi z wampirów ani potworów, ani nadludzkich istot. Obraz bez zbędnych efektów specjalnych, co sprawia, że są tak bardzo realni, że mogliby istnieć naprawdę. I to już przyprawia o dreszczyk...

ocenił(a) film na 3

Tak, film nie dla każdego. Szczególnie nie dla widza, którego męczą te pseudo intertekstualne wstawki i humor na poziomie 14stolatków, w może 12sto? Jarmusha da się wyczuć, muzyka bardzo dobra, ale całość najzwyczajniej nie wyszła. Film nie dla bardziej wymagających widzów, dobre dla mniej rozwiniętego emocjonalnie odbiorcy, zadowalającego się zgranymi numerami, które traktuje jako nowość.

ocenił(a) film na 5
mo12

w końcu ktoś to powiedział xd

"...Najlepszy film jaki widziałem. Muzyka to coś niesamowitego..."

To mało widziałeś.

"...Film nie dla każdego. Osoby chodzące regularnie do kina na "superprodukcje hollywoodzkie", ociekające efektami specjalnymi, nigdy nie zrozumieją tego filmu..."

Tak, twoja wypowiedź to potwierdza. Należysz jak widać do elity wybrańców, rozumiejącej więcej. Wpisałeś się w schemat swoją wypowiedzią aż miło.

użytkownik usunięty
kassar

A Ty to kto? Skoro ja to elita, Ty zarzucając mi że "mało widziałem" chyba musisz być bogiem.

użytkownik usunięty
kassar

Najpierw łechtasz swoje ego po czym starasz sie mi udowodnić że to ja mam z nim problem, typowe ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones