PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875}

Tylko miłość

The Story of Us
6,6 6 551
ocen
6,6 10 1 6551
Tylko miłość
powrót do forum filmu Tylko miłość

Film uczy nas bardzo ważnej rzeczy. W związku nie wszystko jest kolorowe, ale na tym właśnie polega jego piękno. Musimy nauczyć się akceptować wady drugiej połowy i co wiecej.. kochać je. Żyjemy w świecie iluzji, w przekonaniu, które tkwi w nas od dziecka, że związek musi być idealny. Tak więc początek jest wspaniały, mijają lata i nagle, gdy coś zaczyna iść nie po naszej myśli, przychodzą człowiekowi do głowy myśli o rozstaniu. Ten uroczy film zawiera w sobie przestrogę o tym, aby wystrzegać się podobnych zachowań; jeśli kiedyś powiedziało się komuś "Kocham Cię", to należy pamiętać, że to cały czas jest ta sama osoba, bez względu na to, jakie przeciwności losu zafunduje nam życie. Przecież te dwa słowa znaczą tak wiele. A więc w tym wszystkim nie chodzi tylko o to, by cieszyć się, kiedy jest dobrze, ale głównie o to, aby potrafić być z tą osobą, kiedy dzieje się źle. Bardzo mądry film, a przy okazji ciepły i sympatyczny. Pozdrawiam i życzę wszystkim szczęścia w miłości.

ocenił(a) film na 7
Drowning_Man

Zgadza się, temat filmu jest bardzo pouczający i bardzo przyjemnie się go ogląda, mimo, że zakończenie jest przewidywalne, to jest kilka fajnych scen ze szczyptą dobrego humoru. 7/10

ocenił(a) film na 9
Drowning_Man

Bardzo dobrze napisane, właśnie o tym jest ten film również wg mnie. Pokazuje i "górki" i "dołki" związku, a do tego ma przesłanie, że na tym właśnie polega miłość, aby być razem mimo wszystko. Końcowy monolog Michelle bardzo wzruszający. I tylko mierzi mnie strasznie polskie tłumaczenie. Zgadzam się, że dosłownie "Historia nas" brzmi trochę kwadratowo, ale czemu nie "Historia o nas" albo "Nasza historia"? No ale polskie tłumaczenia tytułów to temat na doktorat :)

ocenił(a) film na 10
biedny_misiu

ja bym podsumowała obiektywny film, przedstawia zarówo schizy kobiet jak i mężczyzn. śmiech przez łzy.

Drowning_Man

Muszę przyznać, że wzruszyłam się czytając Twoje słowa nie mniej, niż samym filmem. Trudno mi coś dodać, bo ująłeś wręcz idealnie i moje myśli. Prawdą jest, że paradoksalnie karmi się nas ideałami, przez co tak często później się rozczarowujemy. Rzeczywistość bowiem jak na złość nie chce sprostać naszym wyobrażeniom i snuje swoją własną opowieść, która wcale nie jest już tak kolorowa, jak ta z ekranu, czy kart książki. Ten film pokazuje, że akceptacja jest podstawą związku, bo wady ma każdy – są one integralną częścią każdego człowieka i tak jak powiedziałeś (napisałeś), trzeba je również w nim pokochać, bo przecież słowa „kocham Cię” są skierowane do konkretnej osoby, a nie tylko do jej zalet. Być ze sobą trzeba na dobre i na złe, zwłaszcza na złe, bo wtedy najbardziej potrzebujemy się nawzajem. Pozwolę sobie zacytować słowa Katie: „Przecież każdy jest czasem wkurzający. Wolę jednak, żebyś to Ty mnie wkurzał. Ja też nie jestem święta, ale mogę się postarać. Ty też się przecież starasz. Po prostu jesteśmy inni. Ale jesteśmy przyjaciółmi, a przyjaciela niełatwo znaleźć.” Dlatego walczmy o nasze uczucia i nie pozwólmy, by jakiekolwiek różnice zniszczyły miłość, którą obdarzyliśmy drugą osobę.

ocenił(a) film na 10
Drowning_Man

dokładnie, świetny film na ciężkie chwile, kiedy dwoje ludzi się zapomina i zapada w niezrozumieniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones