PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1490}

Tylko razem

Tillsammans
7,3 3 532
oceny
7,3 10 1 3532
7,7 3
oceny krytyków
Tylko razem
powrót do forum filmu Tylko razem

Podobne filmy?

ocenił(a) film na 9

Zarzuciłby ktoś propozycją jakąś:> film podobny w klimacie, i skandynawski najlepiej [lecz bez konieczności].

see_emily_play

Ja nie byłam zachwycona tym filmem, ale chętnie polecę coś innego.
Ze względu na tematykę komuny: 'Idioci' Larsa von Tiera.
Ze względu na temat pijaństwa i podobnego stylu życia: 'Human Traffic' Justina Kerrigana.
Ze względu na seks: 'Marzyciele' Bernardo Bertolucciego.
Ze względu na robienie wszystkiego na opak i próbę zmiany świata: 'Edukatorzy' Hansa Weingartnera.
Ze względu na podobną surowość akcji i klimat: 'Włoski dla początkujących' Lone Scherfiga.

ocenił(a) film na 8
Budziol

Ałłaaa to bolało. "Human Traffic" i podobny styl życia? Nie ma nawet co porównywać filmu bez żadnych wartości, jakim jest "Human Traffic", gdzie do czynienia mamy z hedonistycznym, nastawionym tylko na rozrywkę młodym pokoleniem (gdzie nawet nie ma krytyki tego stylu życia!), a "Tylko Razem", który aż kipi od pozytywnych wartości, nastawionych na solidaryzm społeczny.

David_Ames

'Human Traffic' obejrzałam parę dni temu i gdy zobaczyłam ten post, to od razu pomyślałam o tym filmie. Nie podobał mi się (z wyjątkiem paru scen) i też uważam, że brak w nim większego polotu. Ale coś łączy go z 'Tylko razem'. Też jest swego rodzaju mała społeczna enklawa, nie mieszkająca co prawda razem, ale dość sobie bliska. Spędzają wspólnie czas, wzajemnie się nakręcają, mają swoje własne podejście do życia oraz filozofię, którą próbują stosować. Myślę, że autorce postu pozostawię weryfikację moich propozycji, które, nawet jeśli nie będą zahaczać w żaden sposób o "Tylko razem', to też z jakiegoś powodu warto je znać. Wspomniany 'HT" (ponoć) jest wielkim kultowym filmem, do którego się nawiązuje w innych produkcjach. Zobaczyłam, nic to nie zmianiło, szukam czegoś innego.

ocenił(a) film na 8
Budziol

Rozumiem. Ale element wspólny jest minimalny. Zwróć uwagę, że jedyne co łączy obydwa obrazy, to motyw grupy. W "Human Traffic" mamy do czynienia, z ludźmi którzy reprezentują TEN SAM styl życia, czyli weekendowe imprezowanie, dragi i przygodny seks. Natomiast w "Tylko Razem", mamy do czynienia z czymś na kształt mini-społeczeństwa, postacie symbolizują różne opcje światopoglądowe. Od lewicowych idealistów po konserwatywnych prawicowców, a pośrodku nie zabrakło też szukającej głównie seksualnych wrażeń, apolitycznej Leny. Tak więc, dla mnie obydwa filmy, stoją na przeciwstawnych biegunach. Ale fakt, warto obejrzeć "Human Traffic", chociażby dlatego, by wyrobić sobie zdanie o tym kultowym filmie. Pozdrawiam.

David_Ames

Myślę, że to słuszna interpretacja, w przypadku oby dwóch filmów.
Dobrze się dyskutowało=] Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Budziol

Dzięki ludzie, jest w czym wybierać więc z biegiem czasu postaram się zapoznać z wszystkimi propozycjami Budziola:)

see_emily_play

Ja szukałam filmów podobnych ciepłem i senstymentem do "Garden State" i tak trafiłam na "Tylko razem". Ktoś zarzucił też propozycję "Elling" i myślę, że będzie to film, który najbardziej trafi w Twoje gusta co do podobieństwa do "TR".

ocenił(a) film na 8
Budziol

No i patrz jak nasze przewidywania potrafią być zawodne. Przykład osobisty: "Tylko Razem" to jeden z moich ulubionych filmów, a "Elling" mnie zwyczajnie wynudził ;)

David_Ames

Hehe:) Co jakiś czas komentujemy te same fora i zazwyczaj udaje nam się nie zgadzać. Nawet, jakże bystre urządzenie, Wielki Gustomierz nie jest w stanie nas porównać ^^. Ale dobra, rzeczowa dyskusja jest mile widziana.

ocenił(a) film na 9
Budziol

oo filmów przybywa ;> właśnie jestem przed seansem Idiotów.
Fajnie że Tylko Razem ma trochę wielbicieli, ja zwróciłam na niego uwagę bo temat komun nie jest mi obcy w życiu. A TR idealnie go ilustruje plus jeszcze to ciepło...:)
Co do podobnych jeszcze to tak kojarzy mi się Once... ale jego już wyoglądałam na wszystko możliwe sposoby:P

see_emily_play

łudząco podobny klimat i tematyka oraz "obyczajowość" - Królowa Karo

ocenił(a) film na 9
MicScreAm

sitcom ozona

ocenił(a) film na 7
see_emily_play

Ja poleciłbym Unmade beds,

ocenił(a) film na 9
see_emily_play

Mnie się film skojarzył trochę z 'Closer' - o równie popapranych relacjach międzyludzkich.

ocenił(a) film na 8
see_emily_play

noi albinoi

see_emily_play

"To przez Fidela" podobny, chociaż moim zdaniem nie tak dobry jak ten :)

ewentualnie jeszcze film "Niespodziewanie" z 2002 r. no i najnowsza "Komuna" (ale czytałam mieszane opinie)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones