PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616}

Uśpieni

Sleepers
7,9 158 940
ocen
7,9 10 1 158940
7,1 19
ocen krytyków
Uśpieni
powrót do forum filmu Uśpieni

Nie do końca tego filmu zrozumiałem najpierw byli bohaterowie przedstawieni jak byli jeszcze chłopcami i kogoś tam zabili jakiegoś sklepikarza chyba? czy jakiegoś sprzedawcę ? no i trafili do poprawczaka i tam już nie pamiętam tamten wychowawca ich był pedofilem czy jakoś tak ?No jeśli coś palnąłem to przepraszam XD ale naprawdę to wiem że tak jak w opisie zabili dwaj tego oprawcę potem ich zatrzymano i posądzono o to morderstwo i była sprawa sądowa i nie wiem co dalej było czy ich uniewinnili i czy przed sądem powiedzieli że jak byli dziećmi to tamci strażnicy się nad nimi znęcali psychicznie ?.Bo ja już tam nie zajarzyłem czy sąd miał jakieś dowody zebrane że ci ludzie nie bez powodu zabili tego strażnika ?.No czy ukarali tamtych innych co się znęcali nad tymi dziećmi ? Czy tym dwóm co zabili udowodniono winę zabójstwa?.No więc tak jak mówiłem film mam po angielsku więc nie wiem wszystkiego tyle że była sprawa sądowa i coś tam gadali na sali sądowej ;( ale jak się to zakończyła ta sprawa jakim wyrokiem ?.Naprawdę film już leży u mnie długo nie oglądany muszę chyba zajrzeć do niego i sobie przypomnieć co tam się wydarzyło jak ich sądzili ;).

ocenił(a) film na 7
Kinematograf

nadużyłeś słowo "cóż" z tytule, wygląda to okropnie

Kinematograf

masz w domu odtwarzacz VHS?

barney_w_spodnicy

Tak mam Odtwarzacze video dwa stare już które mają swoje lata jeden Oriona i drugi Sharpa teraz mam podwójne video i dvd w jednym mam taki odtwarzacz Lg firmy że mam razem i Video i Dvd i fajnie no cóż tak jak powiedziała madzia221 ja mam nap : dużo filmów na video dlatego kupiłem sobie nowe video razem z dvd żeby móc oglądać no rozumiesz żeby te kasety nie leżały tak że nie oglądane i nie są używane tylko zachodzą kurzem tak więc jak powiedziałem film mam ten na Vhs bo taki mi się trafił kupiłem tanio w Tzw Ciucholandzie ;( !. Tak więc dużo mam takich filmów na Vhs : nap : Fargo ,ognisty podmuch, Harry Angel ,Memento,hanibal ,milczenie owiec, mission impossible 2 ,krzyk 2 itd itp .......... no cóż pytanie może być inne czy posiadam vhs żeby ten film sobie obejrzeć tak więc mam Video możesz sobie kupić jeszcze produkują ja kupiłem ostatnio w Leclercu i mogę oglądać filmy na video ;) Tak więc wiadomo że wyszło z mody tak samo jak kasety magnetofonowe ja mam odtwarzacz kaset i słucham takiej muzyki także na kasetach tak więc nie dziwmy się że te urządzenia ludzie jeszcze mają i używają w domu ;). Tak więc cóż na Vhs ja nawet powiem że filmy można jeszcze w Realu spotkać ja ostatnio widziałem na wyprzedaży filmy na Video i były tanie no bo już nie produkują filmów na Video od 7 lat gdzieś chyba ? No cóż ja jeszcze posiadam na video do tej pory Matrixa czy Władcę Pierścieni i cóż czsami wole Video od Dvd chociaż Dvd czasami lepsze XD . No cóż tak więc dziękuje Madziu masz rację ciężko się ogląda po angielsku film bez lektora polskiego i bez napisów chociaż mam taki film na Video że jest po angielsku i ma wgrane napisy niemieckie to dopiero Ehhhhh no i tak nie można tych napisów usunąć ;( . No ale cóż jak ktoś by szukał Video to polecam LG kupić macie dwa w jednym i możecie odtwarzać i to i to tak więc dobra rzecz bo mogę oglądać i płyty i kasety na jednym sprzęcie ;).No i co więcej cóż ja kupuję jak widzę że są takie filmy na Video to kupuję bo tanio mnie wynośi i czasami trafiają się takie tytuły mnie co nie wyszedły w Polsce i żadna firma nie wydała ich w naszym kraju na DVD !!! tak więc naprawdę warto czasem sobie tam przeszukać bo nie wszystkie filmy pojawiąją się w Polsce i nie wszystkie są w Polsce puszczane w Tv albo znane chociaż z wydania DVD ;( Tak więc ja lubię takie starocie skupywać bo czasem można trafić na dobry film a ten "UŚPIENI '' wziąłem bo dobra moim zdaniem obsada no Brad Pitt itd ..... więc napewno będe szukał jeszcze nowych tytułów i będe pisał na forum tutaj jak trafię na jakiiś ciekawy tytuł to tyle ;).

Kinematograf

SPOILER
heh ja gdybym oglądała po angielsku pewnie bym nic nie zrozumiała xd
a do twoich pytań to tak: owi chłopcy dla zabawy zabrali sprzedawcy hot dogów jego sprzęt (tzn wózek z hot dogami), aby było śmieszniej zamierzali ten wózek zwalić ze schodów prowadzących do metra. Wtedy zdarzył się ów wypadek, wózek przygniótł przypadkowego mężczyznę wychodzącego na zewnątrz. Mężczyzna przeżył, ale chłopców czekała rozprawa sądowa. Po niej właśnie trafili do poprawczaka, gdzie byli torturowani, molestowani itp. Jak dorośli to pragnęli zemsty. W pewnym barze Tommy i John rozpoznali jednego ze strażników, który przed laty się nad nimi znęcał i go zastrzelili. Następnie odbyła się rozprawa sądowa, w której oskarżycielem był ich przyjaciel Michael (ale zrobił to specjalnie, miał plan aby przegrać sprawę). Koniec końców mężczyźni zostali uniewinnieni. Pod koniec filmu były przedstawione dalsze losy czwórki przyjaciół. I to koniec xd

do barney_w_spodnicy: czy to coś dziwnego że ludzie w domu mają odtwarzacz VHS? JA nic w tym dziwnego nie widzę, sama taki posiadam xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones