PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616}

Uśpieni

Sleepers
7,9 158 881
ocen
7,9 10 1 158881
7,1 19
ocen krytyków
Uśpieni
powrót do forum filmu Uśpieni

Piękny, wstrząsający i wzruszający!! Dodaję ten film do moich ulubionych, ponieważ jest wyśmienity!! Gra mlodych aktorów którzy musieli stawic się w rolach pokrzywdzonych chłopców była naprawdę bardzo dobra! Film druzgocący... interesuje mnie to czy w rzeczywistości wydarzyła się tragedia tych chłopców.. w każdym bądź razie "uśpieni" nie jest filmem dla ludzi o słabej psychice, niektóre sceny są za mocne dla młodych, niezmąconych umysłów;):)

ocenił(a) film na 9
Dreamers_2008

Autor ksiąki na której podstawie jest film twierdzi że to prawda. Jednak władze tego więzienia zaprzeczają... jakby sie nad tym zastanowić to dlaczego miałyby się przyznać?? skoro nie ma praktyczne żadnych dowodow :/ Trudno orzekać o czyjejś winie.... ale film naprawde świetny.

Dreamers_2008

Poruszający film. Pozostaje mieć nadzieję, że jednak ta historia nie wydarzyła się na prawdę, chociaż w to wątpię - tyle zła jet na tym świecie..

ocenił(a) film na 7
Dreamers_2008

Na końcu filmu jest informacja iż zakład poprawczy nie przyznaje się do tego by kiedykolwiek w ich placówco miały miejsce podobne sytuacje. Tego samego trzyma się twardo prokuratura twierdząc iż nigdy dotąd nie było żadnego takiego procesu w sądzie. Mimo to autor książki na której podstawie był nakręcony film przekonuje nas że sytuacja jest prawdziwa, a jedynie postacie i nazwiska uległy zmianie. Z jednej stronu może byc to tylko dobra metoda na wypromowanie ksiażki (wydarzenia autentyczne zawsze przyciągają większą uwagę, z drugiej strony zaś nie zdziwił bym się gdyby okazało się to prawdą. Chyba ciężko jest jednoznacznie stwierdzic czy przedstawiona historia wydarzyła się naprawdę.

Film według mnie całkiem dobry (7,5/10)

batigoool

Historia opisana tak jakby chcieli żeby się skończyła lub zatuszowana o ile prawda.

Raczej watpliwe, zeby caly osrodek ktory wiedzia lco sie dzieje i ich rodzice milczeli

ocenił(a) film na 8
Dreamers_2008

Mnie tylko zastanawia jedno. Jakim cudem sad nie sprawdzil tego czy oskarzyciel nie jest polaczony z oskarzonymi? Wszyscy byli w poprawczaku, mieli swoja kartoteke. Latwo bylo to sprawdzic.
Dlatego film oceniam na 8 a nie 9 ;)

ocenił(a) film na 10
spinacz86

W filmie było podane, że po (chyba) 7 latach kartoteki młodocianych są niszczone, a rozprawa odbyła sie po ponad 10 latach, tak więc nie można było tego w żaden sposób sprawdzić.

spinacz86

Słabo film oglądałeś, wyjaśnili to.

ocenił(a) film na 10
Dreamers_2008

Osobiście wydaje mi się, że historia jest prawdziwa. Wydaje mi się, że takiej historii nie da się wymyślić, musiała się zdarzyć naprawdę. Takie okrucieństwo i brak sprawiedliwości kojarzy mi się nieodłącznie z Auschwitz, więc wydaje mi się że Uśpieni to także prawda.

ocenił(a) film na 9
konrad1991

Aushiwtz? Wiesz..nie zdziwiłbym się gdyby takie rzeczy jak gwałt na więźniach i nieletnich (w przypadku poprawczaków) zdarzały się np. w co czwartym albo piątym współcześnie istniejącym poprawczaku i w większości więzień. Ten film to nie SF ani Fantasty, takie rzeczy dzieją się na świecie. BTW. Film mną poruszył, jako jeden z pierwszych powędrował do moich ulubionych! Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
TyskiDaro

Za każdym razem jak go oglądam to łzy cisną mi się do oczu.. I za każdym razem mam ochotę udusić Nokes'a !!! Jak ten człowiek mnie wkurza! ! ! Moja ulubiona scena to ta w której John i Tommy kasują tego pedała w barze^^ Opowieść grubego Mancho się przydała ^^ Dla mnie film bez skazy czyli 10/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones