PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619932}

Uśpiony głos

La Voz dormida
7,2 513
ocen
7,2 10 1 513
Uśpiony głos
powrót do forum filmu Uśpiony głos

Warto

ocenił(a) film na 8

Poruszająca historia miłości, cierpieniu , nadziei i walce o siebie i o bliskich.
Myślę że warto obejrzeć, zwłaszcza że większość filmów o tamtych czasach pokazana jest z innej perspektywy.

ocenił(a) film na 4
Pitti_2

Może jakieś przykłady "innej perspektywy"?

ocenił(a) film na 8
Krzypur

,,jak rozpętałem drugą wojnę światową", ,,czterej pancerni i pies" jak też ,,furia" i ,,bękarty wojny" i ,,snajper" ale to chyba nie o tej wojnie.

ocenił(a) film na 4
Pitti_2

Ależ to ta sama perspektywa - najogólniej mówiąc lewicowa. "Bękarty wojny" to żadna perspektywa ,bo to political fiction. Chodziło mi o perspektywę frankistów, żołnierzy wyklętych itd. Ciężko będzie znaleźć coś poza estońskim "1944". Domyśl się dlaczego.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

nie lubię odnosić się do filmów ,które ponad rok temu widziałem, stąd taka z d. moja odpowiedź.
Typowe dla filmów o wojnie jest wojna ,a przecież wojna to ludzie, jednostki ,ich próba odnalezienia się w tym ,ich cierpienie. Nie interesuje mnie żołnierz i cała ta machina. Ważny jest w tym człowiek i tu własnie uwaga była bardziej na jednostce , niż na otoczce skupiona.
Twoją wypowiedź uznałem wcześniej za zaczepną , a nie miałem nastroju, dlatego tak odpowiedziałem.
Przepraszam.

ocenił(a) film na 4
Pitti_2

Nie ma sprawy. Po prostu nieco inaczej patrzymy na "teatr" wojny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones