PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34745}

Ucieczka gangstera

The Getaway
7,1 8 454
oceny
7,1 10 1 8454
7,5 12
ocen krytyków
Ucieczka gangstera
powrót do forum filmu Ucieczka gangstera

Ciekawostki

ocenił(a) film na 9

Zaskakujące fakty w "ciekawostkach". McQueen zrezygnował z muzyki Fieldinga i zlecił skomponowanie jazzowej ścieżki Jonsowi, McQueen zwolnił Thompsona, autora powieści i zlecił pisanie scenariusza Hillowi. Fakt, że kiedy czytałem oryginał Thompsona wiele lat po tym jak widziałem film Peckinpaha, zakończenie wydało mi się dziwne, nie pasujące do klimatu powieści, ale niewykluczone, że odebrałem je tak, bo wersję filmową znałem wcześniej. Filmowy happy end w sumie też mi nie pasuje. Ale Thompson pisał dialogi to "Zabójstwa" Kubricka, współtworzył też scenariusz do "Ścieżek chwały", więc miał doświadczenie w pracy przy filmie. Niezbyt fajnie to odbieram, że tak McQueen się rządził, wykorzystując status gwiazdy. Wychodzi na to, że gdyby Peckinpah zrobił "Ucieczkę gangstera" bez wpieprzania się McQueena, mielibyśmy zupełnie inny film...

ocenił(a) film na 9
miczum

Happy end byłby dziwny gdyby nie Slim Pickens, który go teatralnie pociągnął, pasuję mi to zakończenie.
Nie wiem, czy McQueen rządził wykorzystując swój status, czy po prostu przekazywał swoje sugestie Krwawemu Samowi. Film wyszedł dobrze, więc może to drugie. :-)

Mógłby ktoś przywrócić ten plakat z kominiarą, zamiast 'edycja specjalna wydanie dvd', admini to tacy głupcy zawsze

ocenił(a) film na 9
bibbobibowski

Z tym, że film wyszedł dobrze, nie mogę się nie zgodzić. Bardzo lubię Ucieczkę gangstera, jak i większość filmów Peckinpaha. Ale jednak jakiś tam niesmak pozostaje, że Steve tak ingerował.

ocenił(a) film na 9
miczum

Również wolałem inne zakończenie. Pamiętam, że po seansie byłem trochę zdziwiony, bo nie pasowało ono do Krwawego Sama. Później doczytałem o co chodzi. Cały McQueen. Można mieć do niego żal, ale i tak uwielbiam ten film. Jeden z moich ulubionych obrazów z tamtego okresu.

ocenił(a) film na 9
miczum

I pewnie nie tak udany jak TEN.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones