PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11306}

Ucieczka z Alcatraz

Escape from Alcatraz
7,6 78 740
ocen
7,6 10 1 78740
7,4 16
ocen krytyków
Ucieczka z Alcatraz
powrót do forum filmu Ucieczka z Alcatraz

7/10, ale...

ocenił(a) film na 7

Film ogólnie rzecz biorąc dobry, ciekawy i trzymający w napięciu. Jednak osobiście zdecydowanie najlepszym dziełem o ucieczce z więzienia, kombinowaniu itp. było i będzie dla mnie "Skazani na Shawshank". Kilka scen
wydawało mi się trochę zbieżnych, podobnych w tych dwóch produkcjach. Co ciekawe powinienem stwierdzić, że nijako sceny w SnS są zapożyczone, podejrzane (cokolwiek) z "Ucieczki z Alcatraz", gdyż ta powstała ponad
dekadę później, ale jakoś bardziej zżyłem się z postacią Andy'ego niż Franka. Trzeba mimo wszystko przyznać, że zarówno Eastwood jak i Robbins zagrali perfekcyjnie. W SnS warto jeszcze odnotować osobę Reda -
majstersztyk.
Dla ludzi lubiący taki klimat te dwie pozycje są MUSOWE!

WrakuWrak

Skazani to fantastyczna bajka, ckliwa i łapiąca za serce. Ucieczka to twardy film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Już same stawianie ich w jednym szeregu tak jakby porównywać Helikopter w ogniu z Atakiem klonów.

Wszystkie powyżej wymienione filmy lubię, ale jakąś poprawność trzeba zachować.

perun_6

dokładnie :) osobiście uważam Skazanych za najbardziej przereklamowany film wszechczasów i stawianie go na piedestale najlepszego filmu w historii za nieco wydumane

WrakuWrak

Skazani na Shawshank to nie jest film o ucziece z więzienia tylko życiu w nim

McLlovin

j.w.

McLlovin

j.w. - czyli jak wyżej, taki skrót. Oznacza że się z tym zgadzam i chciałem napisać to samo.

ocenił(a) film na 9
WrakuWrak

j.w.

ocenił(a) film na 9
WrakuWrak

chociaz ja wole Franka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones