PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11306}

Ucieczka z Alcatraz

Escape from Alcatraz
7,6 78 679
ocen
7,6 10 1 78679
7,4 16
ocen krytyków
Ucieczka z Alcatraz
powrót do forum filmu Ucieczka z Alcatraz

Dlaczego on się opóźniał, bo trochę nie jasno to było przedstawione. Ta płytka się za mocno przykleiła czy co?

ocenił(a) film na 8
impromptu2

mówił, że mu się chwieje ta tekturka z namalowaną kratką i Frank kazał mu rogi zakleić klejem i myślę, że to przywarło i nie mógł przesunąć. To chyba był jakiś mego super mocny klej :)

ocenił(a) film na 7
impromptu2

Buts po prostu bał się ryzyka. To, że był trochę fajtłapowaty nie robi z niego takiego idioty, żeby wiadrem kleju przykleił wlot powietrza tak, że nie mógłby tego odsunąć ;) Bał się schwytania i kary, a jak wiemy z fabuły niesamowicie mu zależało na tym, żeby zdążyć zobaczyć matkę przed śmiercią. Dlatego płakał kiedy nie mógł odważyć się uciec razem z braćmi Anglinami i Morrisem.

ocenił(a) film na 8
Lurtz

to dlaczego rozwalił tą sztuczną kratkę a nie po prostu przesunął ?

ocenił(a) film na 8
luki14

wg mnie ta kratka wcale nie była sztuczna (wczesniej sciemniał i nie zaczał jeszcze przy niej grzebać). Poprostu zaczał kopać w ostatniej chwili i w momencie ucieczki kratka była jeszcze zbyt mocna osadzona - dlatego miał problemy z jej usunięciem i zajelo mu to tyle czasu

ocenił(a) film na 8
cimaciak

to, że kratka była sztuczna to było widać jak się rozpadła w momencie gdy ją kopnął :) tak mi się wydaję, sam zobacz raz jeszcze jezeli masz ten film.

ocenił(a) film na 8
luki14

fakt obejrzałem ten fragment raz jeszcze i masz racje ewidentnie bylo widac że kratka jest sztuczna.
Wg. mnie Buts po prostu wymiekł i cała ucieczka go przerosła (już wczesniej było widac że troche cykor z niego). A sztuczna kratke poprostu rozwalił bo z tych nerwów i emocji i nie mógł mysleć racjonalnie (może ręce za bardzo mu sie trzęsły? heh :)

ocenił(a) film na 7
luki14

Jak wiemy był letko fajtłapowaty, więc znając życie za mocno ją przykleił lub po prostu wiedział, że ma już bardzo mało czasu i nie chciał go marnować na odsuwanie i dyskretne wchodzenie w korytarz, więc po prostu roztrzaskał wentylator w drzazgi :)

ocenił(a) film na 9
Lurtz

Tylko w filmie był tak ukazany. Allen West, który był prawdziwym 4-ym uciekinierem (Charlie Butts to postać fikcyjna, która na nim była wzorowana) naprawdę nie mógł otworzyć swojej kratki i w rzeczywistości scena, kiedy rozzłoszczony rozbija ją butem, nie miała miejsca.

ocenił(a) film na 10
impromptu2

wydawało mi się, że Buts wyszedł z celi i próbował dosięgnąć kraty, ale bez pomocy drugiego nie dało się tego zrobić. na początku istotnie strach go obleciał, potem nie mógł odkleić atrapy i z tej całej frustracji ją rozwalił.

ocenił(a) film na 8
impromptu2

Najpierw był u niego strach i brak nadziei, że się uda.Był trochę mniej sprawny fizycznie.nie miał w sobie pewności siebie.
Poza tym za kradzież samochodu nie miał chyba zbyt dużego wyroku.
Później się przemógł, ale było za późno.
Myślę, że miałby duże kłopoty aby przejść przez ogrodzenie z siatki a także zjechać po rynnie czy czymś podobnym.
Gdybym oceniał w 1980 roku to na pewno dałbym ocenę 9, ale czas robi swoje.

ocenił(a) film na 8
impromptu2

Po prostu dopadł go kryzys. Gdy się zdecydował, było już za późno.

ocenił(a) film na 8
tomek_spolski

Tak naprawdę zaklinował się w kanale i nie zdążył.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones