PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11306}

Ucieczka z Alcatraz

Escape from Alcatraz
7,6 78 742
oceny
7,6 10 1 78742
7,4 16
ocen krytyków
Ucieczka z Alcatraz
powrót do forum filmu Ucieczka z Alcatraz

Film w istocie jest bardzo dobrze wyreżyserowany i tak samo zagrany. Ogląda się bez znużenia, a to ważne, bo niekiedy pojawiają się w filmach dłużyzny, które nijak mają się do akcji, ale psują cały efekt i dziełko staje się nierówne.
W przypadku "Ucieczki z Alcatraz" nie ma zbędnych scen, a mimo, iż w zasadzie nie dzieje się aż tak wiele (to nie jest "Skazany na śmierć"!), każda niemal scena ma znaczenie i zastosowanie.

Don Siegel, reżyser filmu, już współpracował z Eastwoodem, m.in. na planie "Brudnego Harry`ego" czy "Blefu Coogana", i teraz także ich wspólny film, jak mogę napisać, wyszedł tak jak należy.

Nie jest to arcydzieło, ale wybija się ponad wiele podobnych produkcji. Polecam.

8/10

Motortown

PS

W epizodzie, na ułamek sekundy, pojawia się Danny Glover, grający jednego z więźniów.

Motortown

Jak przeglądałem sobie obsadę to się zdziwiłem jak przeczytałem Danny Glover.Wiem, że był to jego debiut. Wiesz może, w którym momencie on występuje bo nie mogę znaleźć? Czyżby to ta scena na schodach? Jak Eastwood idzie do Englisha?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones