PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750704}

Uciekaj!

Get Out
7,0 152 625
ocen
7,0 10 1 152625
7,4 51
ocen krytyków
Uciekaj
powrót do forum filmu Uciekaj!

"Get out" to przykład, że chyba nie pasuję do tej planety. Twierdzenie, że film jest dobry pod jakimkolwiek względem to bezczelność. Jedyne co można o tym filmie powiedzieć dobrego, to że film jest poprawnie zrealizowany technicznie i ma niezłe aktorstwo. Nie wiem czy to jest jakiś spisek, czy nikt nie odwagi krzyknąć, że król jest nagi, ale coś tu jest nie tak. Ten film to drugorzędny thriller przypominający produkcje z epoki VHS, zakończony krótką głupiutką sceną akcji. W tym filmie nie ma nic zabawnego, nic mądrego, nic odkrywczego, nic strasznego, ani nic ciekawego. Ten film jest czasami wręcz żenujący gdy próbuje przestraszyć widza, tym, że za plecami głównego bohatera pokojówka przemyka do kuchni, co zaakcentowane jest uderzeniem fortepianowego akordu. Really? Słuchając opinii, że film jest ciekawą satyrą na rasizm, jakimś nowym spojrzeniem itd. byłem przekonany, że film pokaże rasizm czarnych wobec białych. To było by cos odkrywczego. Tymczasem film pokazuje rasizm białych wobec czarnych. To dopiero przełom w kinie. Podejrzewam, że ten rasizm właśnie to polityczny bodziec aby wywindować ten film tak wysoko, tak samo jak polski czarno-biały snuj zrobiony chyba tylko dla studentów szkół filmowych, "Ida", dostał Oskara. Get out to film do kotleta, do obejrzenia w niedzielne przedpołudnie i zapomnienia. Co się z Wami dzieje. Przerwijcie to szaleństwo!

ocenił(a) film na 2
drab2000

To co się dzieje jest juz chyba niezależne od nikogo z nas. To jakaś wielka grubsza sprawa, przemiana społeczna, która toczy się od kilku lat. Czarne chmury pojawiają się na horyzoncie.
Tak jak mówisz ten film jest do obejrzenia przypadkiem, gdy naprawdę nie masz co robić. Żaden nowy film nie pokaże Ci rasizmu czarnych wobec białych. Bo to całe zło jest przez białych rasistów i homofobów. Rok temu moonlight w tym roku Get out. Nominacje do oskara za najlepszy film i najlepsza role pierwszoplanową. Nie wiem co powiedzieć. Czy to nie mówi samo za siebie?

drab2000

Zgadzam się w pełni z twoją oceną.Film cienki jak naleśnik.Nie bardzo rozumiem nad czym tak niektórzy się zachwycają.

ocenił(a) film na 8
bliss86

Nie zgodzę się. To jest gatunek thrilleru psychologicznego przez 60% filmu. To psychologia trzyma tutaj w napięciu. Dla mnie wątek rasizmu nawet nie jest tak absorbujący jak właśnie psychika dziewczyny czy jej rodziców. Sposób manipulacji dziećmi, chłopakiem. O wiele bardziej lubię takie thrillery niż jakieś bajki z wampirami czy nawet duchami, bo już się horrorami z duchami przejadlam. Dla mnie dobry film.

ocenił(a) film na 8
drab2000

No widzisz, a może jesteś po prostu za głupi, by zrozumieć filmy tego typu? Przemyśl to.

ocenił(a) film na 4
FallenBlackRose

Co Tu jest do rozumienia w tym filmie? Co sprawia że jest taki wyjątkowy?

ocenił(a) film na 8
xcage

Nie twierdzę od razu, że jest jakiś wielce wyjątkowy, nie przesadzajmy. Według mnie jest zwyczajnie szczery i dobitnie prawdziwy w swej prostocie. Dlaczego tak uważam? Tutaj rasizm nie jest pokazany w sposób, jaki byśmy się spodziewali. Nie ma wyzwisk, gnębienia, obrzucania czarnych ludzi błotem, i tym podobne. Jest natomiast dość nietypowe zachowanie ludzi białych, zwykłych amerykanów. To oni tutaj są tymi 'dziwnymi', że tak to ujmę. Czy to naprawdę nienawiść do czarnych, czy może zazdrość, ciekawość i chęć bycia takimi samymi? Dlaczego zdecydowali się na operacje czarnych? Dlaczego właśnie ich? Ja nie widzę w tym nienawiści, bardziej poznanie innej kultury i ciekawość, która może w końcu okazać się zabójcza (jak zresztą się stało). Tak to odebrałam, oglądając ów film. I właśnie to jest takie nietypowe, co sprawia, że film jest wyjątkowy.

ocenił(a) film na 8
drab2000

Bardzo podoba mi się to że końcowa scena akcji jest krótka. Nie znoszę rozmemłanych długich bijatyk na końcu. Większa część filmu trzyma w napięciu dzięki temu, a sama bijatyka jest krótka tak jak być powinno. To nie film ze Steven Seagal'em i nie ten typ produkcji

ocenił(a) film na 5
drab2000

Racja!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones