PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=429668}
7,9 2 569
ocen
7,9 10 1 2569
Uciekinier
powrót do forum filmu Uciekinier

Ciekawa aczkolwiek niewiarygodna historia, świetnie nadająca się na pełnometrażowy film fabularny.
Film ciekawie zmontowany, z wykorzystaniem niepublikowanych wcześniej zdjęć, co daje interesujący efekt.
Bohaterowie bardzo wiarygodni i ciekawie opowiadający o minionych wydarzeniach.
Coś mi niestety nie pasuje do całości.
Odrobina sztuczności Pani Igi i nienaturalne dialogi w końcówce wytrącają klimat z filmu.
Motyw podróży wydaje mi się być również niefortunnie zrealizowany. Przydługie ujęcia, nijak mające się do całości.
Trochę szkoda. Można było tego uniknąć.

ocenił(a) film na 8
Jeanny_3

„...ocalałeś nie po to, aby żyć, masz mało czasu, trzeba dać świadectwo”
(Zbigniew Herbert)
- motto głównego bohatera wydarzeń o których opowiada film - Pana Kazimierza Piechowskiego

Jeanny_3

O tym samym pomyslalem w pierwszej kolejnosci. Na podstawie zycia bohatera mozna by stworzyc naprawde dobry dramat, a gdyby Spielberg byl rezyserem to mocny wyciskacz lez gwarantowany.

ocenił(a) film na 9
Jeanny_3

Starałaś się ocenić ten dokument i dać na to argumenty... ale czytam to teraz i oczy przecieram ze zdumienia. "Bohaterowie bardzo wiarygodni" "odrobina sztuczności Pani Igi". Oczywiście, że wiarygodni, bo to nie jest historia z palca wyssana, tylko życie więc jacy maja byc... Druga sprawa. dla mnie to jest wspaniałe małżeństwo. Stworzyli obraz takiej "starości" o jakiej ja osobiście marzę. Podróżują i są szczęśliwi. To nie są aktorzy. Myśle, ze o to w tym chodziło, zeby pokazać ich radość z wolności, którą im odebrano przez większą część życia. Nie traktowałbym tego jako typowy dokument.

ocenił(a) film na 8
Jeanny_3

Zgadzam się co do końcówki, faktycznie ta rozmowa przy tej mapie jakoś mi do reszty całkowicie nie pasowała i nie wyszła najlepiej, ale za to reszta filmu fantastyczna. Można by zrobić z tej ich ucieczki film, coś jak "Ucieczka z Alcatraz" i nazwać go na przykład "Ucieczka z Auschwitz".

ocenił(a) film na 9
Jeanny_3

świetny,moze nawet wzruszajacy troche

ocenił(a) film na 10
Jeanny_3

Dokladnie , ale film by musial byc zrobiony za granica , w polsce niz tego nie wyjdzie

ocenił(a) film na 8
EndriuR

wyjąłeś mi to z ust.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones