PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=323371}
5,9 5 349
ocen
5,9 10 1 5349
Uczeń czarnoksiężnika
powrót do forum filmu Uczeń czarnoksiężnika

szalona książka

ocenił(a) film na 6

czytałam książkę, nie mogę doczekać się filmu. zobaczymy, jest bardzo specyficzna, tajemnicza i pełna grozy.

Anka_50

To prawda. Książka była świetna, ciekawe czy film choć trochę jej dorówna.

ocenił(a) film na 1
Anka_50

wlasnie obejrzalem ten film - nie polecam naprawde. historia jako historia calkiem ciekawa glowny aktor grajacy krabata - TRAGEDIA ogolnie film kiepski - ksiazka napewno jest 100 razy lepsza;)

ocenił(a) film na 8
xsuchyx

No nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że film kiepski. Uważam ,że był niezły. Fajny klimat, piękne widoki gór, no może odrobinkę za długi , ale nadmierna długość to ostatnio jest problem wielu filmów. Ogólnie warto obejrzeć - polecam.

xsuchyx

Książka jest o wiele lepsza, w filmie objęto tylko małą część całej historii.

Anka_50

Przepraszam masz namiary na ksiażke ,jak byłem mały to ja czytałem teraz
nie moge jej znalesc.Pozdrawiam

cureman

Witaj !
Przeczytałam, że szukasz tej samej książki, co ja. Tez w podstawówce czytałam te książkę, a potem "czarna dziura" i kompletnie zapomniałam autora, a nawet tytułu. Dopiero dziś, gdy przeczytałam w gazecie, ze na nFILMHD puszczają ten film, to tak po prostu przypomniało mi się, ze to jest to !!!
Czy ktoś już Ci podał namiary na książkę ? Jezuuu !!! Cudownie byłoby ją przeczytać jeszcze raz.
Pozdrawiam !

Anka_50

Film trochę przy długi. Jednak nie żałuję,że obejrzałam fajny klimat tajemniczości i grozy. Dobra fabuła. Ogólnie lubie filmy fantasy/baśniowe/średniowieczne dlatego zależało mi na obejrzeniu go :)

aryanna

Film był wciągający na tyle że teraz szukam książki, obojętnie czy po polsku czy po angielsku:) może wiecie gdzie mogę ją znaleźć? nawet język niemiecki mi nie przeszkadzał tak bardzo, chociaż imiona (krabat? kantorka?) trochę dziwne.

ocenił(a) film na 6
2389

Kantorka, zarówno w książce jak i filmie NIE JEST imieniem, a określeniem głównej solistki (nawet kogoś w rodzaju dyrygenta), która ma przywilej rozpoczynania pieśni kościelnych (w tym konkretnym wypadku wielkopostnych).

Anka_50

hey, a kto jest autorem tej powieści, bo ten tytuł jest dośc czesto wykorzystywany przez róznych autorów?

ocenił(a) film na 6
abdullak

Krabat - książkę napisał Otfried Preußler. Z tego co kojarzę nie została
wydana w Polsce.
Natomiast książek o tytule lub podtytule Uczeń czarnoksiężnika było kilka,
żadnej z nich Otfried Preußler nie napisał.

ahihoel

Siedmioróg wydał - można ją kupić u nich na stronie http://siedmiorog.pl/k585_krabat_

yoshitsune1

Wznowiono wydanie. W empikach można dostać Krabata w miękkiej i twardej oprawie. książka jest ilustrowana, bardzo dobre wydanie: http://www.empik.com/krabat-preussler-otfried,p1044912744,ksiazka-p

ocenił(a) film na 10
sagitek

czy ta ksiazka i ta wyżej to te same bo cena jest niecoo inna

pawel059

inna ze względu na wydanie i wydawcę. Jeśli chcesz kupić w dobrej cenie, w twardej okładce to tutaj mają rewelacyjne ceny na książki http://www.dobre-ksiazki.com.pl/krabat-p269349.html

ocenił(a) film na 10
yoshitsune1

to już nieaktualne,co pisałem wcześniej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones