PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31130}

Uczeń szatana

Apt Pupil
7,0 22 137
ocen
7,0 10 1 22137
6,7 6
ocen krytyków
Uczeń szatana
powrót do forum filmu Uczeń szatana

...

użytkownik usunięty

Tytuł dość interesujący, a wzorowany na powieści Stephena Kinga. Pewnie nie wielu z was czytało książkę pod tym samym tytułem, ale mimo wszystko polecam wersję napisaną. Jest lepsza, leniwym wałkoniom zostaje tylko film.

Zawiodłem się, co tu dużo mówić. Film miał być straszny, dramatyczny, ale taki nie był. Nawet z thrillerem nie ma to dużo wspólnego. Człowieka zabijają dopiero pod koniec filmu i to jedyny drastyczny moment w filmie. Reszta to gadanie i różne inne pierdółki na pewno nie mające wiele wspólnego z horrorem. Aktorzy grają bardzo dobrze, szczególnie Brad Renfro w roli hitlerowca. Największa, główna wada tego tytułu to nuda. Miejscami jakaś akcja wydłuża się do tego poziomu, że palce same wędrują w okolice dziurek do nosa. Szkoda, bo może ten film jako dramat jest w miarę dobry, ale jako horror jest fatalny i nudny. Zainteresował mnie pod koniec, bo wtedy trochę się dzieje, ale wcześniej nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Doskonały temat na dreszczowiec, niestety nie spełniony. Gdy po obejrzeniu tego filmu, przeczytałem powieść Stephena Kinga, byłem w szoku. Książkę czyta się jednym tchem i nie czujesz nudy, a film....zawiodłem się, co tu dużo mówić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones