PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31130}

Uczeń szatana

Apt Pupil
7,0 22 128
ocen
7,0 10 1 22128
6,7 6
ocen krytyków
Uczeń szatana
powrót do forum filmu Uczeń szatana

7/10

ocenił(a) film na 7

Zaznaczam na wstępie, że jeszcze nie czytałem książki. Generalnie film bardzo mi się podobał,
świetna rola "Gandalfa", znakomity aktor.

Domyślam się że książka jest na pewno "głębsza", a postacie lepiej zarysowane, nie mniej film
wywarł na mnie pozytywne wrażenie i oglądałem go z przyjemnością, ale to zapewne dlatego, że
nie znam pierwowzoru w postaci opowiadania S. Kinga, co w najbliższym czasie na pewno
nadrobię, film w tym przypadku zrobił dobrą reklamę i zachęcił mnie do sięgnięcia po opowiadanie
mistrza grozy.

Nigdy nie mogłem zrozumieć, dlaczego filmowcom tak ciężko jest trzymać się książki na podstawie
której powstaje film. Nie jestem w stanie tego zrozumieć, że często tak bardzo film różni się od
literatury, że wspólnym mianownikiem dla obydwu niejednokrotnie pozostaje sam tytuł (a i to nie
zawsze). Mając niemal gotowy scenariusz do przeniesienia na ekran filmowcy rzadko kiedy z tego
korzystają. Ja mam świadomość, że film ma swoje ograniczenia inie zawsze wszystko można
przenieść na ekran, ale odstępstwa nieraz są po prostu porażające!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones