PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31130}

Uczeń szatana

Apt Pupil
7,0 22 128
ocen
7,0 10 1 22128
6,7 6
ocen krytyków
Uczeń szatana
powrót do forum filmu Uczeń szatana

Filmu jeszcze nie widziałem. Dzisiaj planuję obejrzeć bo właśnie skończyłem czytać
książkę. Nie wiem jak to zostało przedstawione w filmie ale w książce jest mowa o
bankierze, który sprzedał akcje albo doradził ich zakup Dussandlerowi. Ten bankier to Andy
Dufresne ze Skazanych na Shawshank - innego opowiadania Kinga. Nie jest to
powiedziane wprost ale zgadzają się lata i fakt, że ten bankier został posądzony o zabicie
żony i jej kochanka.

ocenił(a) film na 6
korniszon_dp

Po przeczytaniu książki na filmie się trochę zawiodłam, wiele wątków zostało pominiętych, książka moim zdaniem jest o niebo lepsza aczkolwiek film był niezły i oceniam na 6. P.s również zauważyłam, że w książce pojawia się mowa o bankierze z powieści "Skazani na Shawshank" :-)

ocenił(a) film na 8
olcias79

"wiele wątków zostało pominiętych" no co ty?!

ocenił(a) film na 6
pannpiotrek

Źle to sformułowałam, nie wątków a sytuacji, dlatego książka wydawała mi się o wiele ciekawsza niż film.

olcias79

Zgadzam się, że książka o wiele ciekawsza, przede wszystkim zakończenie filmu jest słabe.

ocenił(a) film na 7
korniszon_dp

żartujesz czy na poważnie z tym Andym? King wielokrotnie nawiązywał w różnych swoich powieściach do zdarzeń lub postaci z "To", natomiast tu nie dopatrzyłem się powiązań ze "skazanymi"... ciekawi mnie ta (nad)interpretacja... a może to ja się niedopatrzyłem... gdyby nie możliwość takiego zabiegu częstego u Kinga uznałbym to za żart...

ftw_2

korniszon_dp napisał, że w książce jest wzmianka o Andym (aczkolwiek bardzo krótka i nic nie wnosząca do fabuły) - w filmie zostało to całkowicie pominięte.

ftw_2

To z Andym to prawda. Czytałam te opowiadanie i wyraźnie zapamiętałam ten fragment o Andym. ;-)

chazychaz

King uwielbia nawiązywać do własnych pomysłów xd np. w Misery nawiązanie do lśnienia , w Regulatorzy tak samo :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones