PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31130}

Uczeń szatana

Apt Pupil
7,0 22 128
ocen
7,0 10 1 22128
6,7 6
ocen krytyków
Uczeń szatana
powrót do forum filmu Uczeń szatana

Film jest dobry i zdecydowanie warto go obejrzeć, jednak jako adaptacja wypada miernie. Zarówno fabuła jak i postacie zostały spłycone, niestety tyczy się to większości
adaptacji Kinga, jak dotąd jedyne dobrze zrobione jakie miałem przyjemność obejrzeć to "Zielona mila", "Skazani na shawshank", "Mgła" i "1408". "Uczeń szatana" niestety
zostaje za nimi daleko w tyle.

Ejkiczi

Całkowicie się zgadzam. Opowiadanie nie do pobicia.

ocenił(a) film na 8
Patix55

Wydaje mi się, że reżyser chciał urzeczywistnić opowiadanie, bo ciężko uwierzyć w to, że jakiś nastolatek zacznie mordować bezdomnych pod wpływem historii.

Ejkiczi

Również popieram Twoje słowa Ejkiczi. Powieść świetna, film słaby. Postacie spłycone, wątki pozmieniane choćby ważny wątek z końcem gdzie Ed w filmie odjechał a w książce został zastrzelony. Również o tym jak się dowiedział o rzekomym dziadku jest zmienione. Czy np spalenie munduru w książce zajmuje się tym Dussander a w filmie to Todd pali go. Można wymieniać by te przykłady bez końca.

Stonesi - Także przeszło mi to przez myśl. Pewnie jest dużo w tym prawdy.

ocenił(a) film na 7
Ejkiczi

Racja. Film sam w sobie jest całkiem udany i mimo licznych i czasami wręcz rażących sprzeczności z książką (na przykład końcówka i wrażenie, że dla Todda wszystko kończy się 'dobrze', o ile tak to można nazwać) nie uważam czasu nań poświęconego za stracony. Wydaje mi się jednak, że bez uprzedniego czytania 'zdolnego ucznia' film spodobałby mi się o wiele bardziej. Więc mimo tego, że film zasługuje według mnie na mocne 8, coś nie pozwala mi postawić takiej noty. Właśnie te sprzeczności.

ocenił(a) film na 7
quba00

Zazwyczaj adaptacje filmowe są gorsze niż książki, na których bazują. A jeśli chodzi o zakończenia, to w przypadku Kinga, jest już chyba regułą, że są zupełnie inne niż książkowe. Przez to, ilekroć oglądam jakąś adaptację tegoż autora (zawsze po wcześniejszej lekturze) to zazwyczaj stwierdzam podobnie do Ciebie, że bez uprzedniego czytania film podobałbym mi się bardziej, jednak nie wyobrażam sobie takiej kolejności :)

ocenił(a) film na 9
Ejkiczi

Książka wypada duuużo lepiej niż film. Czuje pewien niedosyt. I zgadzam się z wypowiedzią Ejkiczi. Wszystkim zainteresowanym polecam najpierw przeczytać, a potem obejrzec film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones