PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31130}

Uczeń szatana

Apt Pupil
7,0 22 128
ocen
7,0 10 1 22128
6,7 6
ocen krytyków
Uczeń szatana
powrót do forum filmu Uczeń szatana

Juz po 'Podejrzanych' wiadomo bylo, ze Bryan Singer to zdolny rezyser. Swoj talent do krecenia filmow potwierdzil wlasnie 'Uczniem szatana'. Calkiem dobrze opowiedziana historia, ktorej jednak zakonczenie nie powalilo mnie z fotela. Po przewrotnym i jakze wiarygodnym (co wazne) finale 'Usual suspects', spodziewalem sie podobnego w tym filmie. Niestety, zakonczenie tylko utwierdzilo mnie w przekonaniu, jakie zdobylem w trakcie seansu - ze mlody to pojetny uczen swego przyjaciela hitlerowca (znakomity McKellen). Dobre wykonanie i dobre aktorstwo, niemniej zabraklo tu troche napiecia - w sumie koniec pozostawil mnie dosc obojetnym, bo obaj bohaterowie to skonczone skurw...yny, a takim trudno jest kibicowac.
W sumie tez Singer mogl zakonczyc swoje dzielo nieco wczesniej - koncowka troche sie dluzyla, zamiast trzymac w niepokoju. Ale mimo tych niedociagniec - ciekawe i nieglupie kino, szkoda tylko, ze ekranizacje 'X-men' juz tak dobre nie byly.
7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones