PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31130}

Uczeń szatana

Apt Pupil
7,0 22 128
ocen
7,0 10 1 22128
6,7 6
ocen krytyków
Uczeń szatana
powrót do forum filmu Uczeń szatana

Widzieliście film, w porządku. Czytałem książkę i oglądałem film. Baaaardzo ubogi w stosunku
do książki. Wycięto wiele faktów, brak wielu wątków. Ian MacKellen - dobra gra; Brad Renfro -
bardzo podrzędnie, coś a'la polski Mroczek - wymoczek. Rzadko która ekranizacja Kinga jest
dobra. Uczeń Szatana, mógł pozostać lepiej tylko na papierze.

ocenił(a) film na 8
balto5_2

I niepotrzebnie zakończenie jest inne..

ocenił(a) film na 4
balto5_2

Racja. Takie opowiadania ciężko zekranizować, przez co lepiej sie za nie nie zabierać. Tu wyszło dość słabo, charaktery postaci bardzo spłycone i cała fabuła przedstawiona powierzchownie.

jestemsen

splycone? chyba slabo ogladales ,bardzo dobre glebokie studium psychologiczne -polecam film

ocenił(a) film na 4
owen01

no ja jakoś nie zauważyłam niczego głębokiego :P w książce owszem, niesamowicie jest to zrobione, ale postacie w filmie do mnie nie przemawiają :)

balto5_2

chyba jedyne dobre ekranizacje Kinga to Skazani na Shawshank, Lśnienie i Zielona mila. Wszędzie indziej za bardzo odchodzą od fabuły i nie potrafią przedstawić głębi postaci, jaką mają one w książkach...

billie_jean4

dodałbym jeszcze ,,UCZNIA SZATANA ", ,,burze stulecia' , ,,sklepik z marzeniami' i ,,przekletego' jak dla mnie s w i e t n e

owen01

chyba "sztorm stulecia". cóż, oryginalnie książka to scenariusz do tego filmu, więc za bardzo od fabuły odejść nie mogli :P

balto5_2

Książka była super, to też z chęcią zabrałem się za oglądnięcie filmu. Niestety pozostaje mi przyznać racje autorowi tematu. Właściwie żadna ze scen nie oddaje klimatu książki, miałem przeogromne wrażenie filmu zrobionego na prędko... mogło być dużo lepiej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones