PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31130}

Uczeń szatana

Apt Pupil
7,0 22 127
ocen
7,0 10 1 22127
6,7 6
ocen krytyków
Uczeń szatana
powrót do forum filmu Uczeń szatana

Najmocniejsze sceny

ocenił(a) film na 9

Najmocniejsze sceny, to wg mnie ta, gdy Dussander zaczyna maszerować w mundurze...i nagle "budzi się" w nim uśpiona, nazistowska bestia... McKellen zagrał to idealnie, jak ciało odzyskuje sprężystość, werwę, ruchy nabierają płynności gestów tak głęboko zakorzenionych i wyuczonych przez musztrę w młodości...

Druga, to gra Michaela Reid MacKay'a "Ofiary koszmaru"- wtedy, gdy w nocy odkrywa tożsamość swego sąsiada... Ten strach, przerażenie- naprawdę przejmujące...

ocenił(a) film na 9
nuerha85

Popieram w 100%

nuerha85

Mimo że film oglądałam dawno to faktycznie "marsz" zapada w pamięć!

nuerha85

no masz racje ewentualnie scena w której Todd rozwala łeb łopatą temu żulowi :D

nuerha85

Od dawna miałem ochotę obejrzeć ten film i stwierdzam, że naprawdę było warto.

Karl86

I dla tych scen naciągana 8/10, myślałem że więcej będzie schizmy od tych historii u tego dzieciaka ale film poszedł w zupełnie innym kierunku, a szkoda.

ocenił(a) film na 6
nuerha85

Mnie wtedy najbardziej przeszły ciarki, ale nie był to strach, lecz smutek. Niemalże rozpłakałam się przy tej scenie...
Pokazane było tam piętno jakie odciska nazistowska ideologia. Tak "wyprane" mózgi nie są zdolne do powrotu do stanu sprzed ich "wytresowania". Pan Dussander podczas mieszkania w swoim nowym kraju, czyli USA przystosował się do środowiska, stał się spokojnym, starszym człowiekiem. Jednak wystarczył taki inteligentny chłopak jak Todd i wszystko w nim odżyło. Reakcje dawnego nazisty np. na pytanie co czuł, gdy tamci ludzie ginęli w komorach gazowych pokazuje, że jednak sumienie nie zostało w nim całkowicie zabite i miał poczucie winy. Mimo, że nic nie usprawiedliwi jego czynu to strasznie nie podobało. Może ten chłopak nie nauczył się mimo wszystko szanować ludzi w podeszłym wieku. Miał on taką pewność siebie jakby był ponad wszystko i wszystkimi. Niezbyt łaskawie obszedł się również z tym doradcą.

ocenił(a) film na 6
Perenelle

*nie podobało mi się zachowanie Todd'a w stosunku do niego.

ocenił(a) film na 10
nuerha85

McKellen w ogóle coś ma do wątków nazistowskich - patrz chociażby Magneto. Chyba te urodziny w 39 zrobiły swoje. Nazistowski Ryszard III, Magneto, Hitler, Dussander...
Chociaż trzeba przyznać, że zagrał po obu stronach, i ofiarę (Magneto), i kata (Dussander).

TangoAndWaltz

Coś Ci się srogo potentegowało. Magneto owszem obóz, ale tam był po tej drugiej stronie ogrodzenia.

Adrian_Lapczynski

ty się może naucz czytać, bo wyraźnie napisał, że Magneto był ofiarą

ocenił(a) film na 7
nuerha85

Wpychanie kota do piekarnika też zapada w pamięć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones