PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703313}

Uczeń

Partisan
5,6 1 771
ocen
5,6 10 1 1771
Uczeń
powrót do forum filmu Uczeń

Taki mlodszy brat tamtejszej produkcji. Równiez intrygujacy, dziwny i nieco chory.
Świetnie zgrana rola Vincenta Cassela i miażdząca koncowka, ktorej nie zdradzę, aby niepotrzebnie nie spojlerować. Zachecam do obejrzenia tych, ktorzy lubią podobną tematykę filmową. Jestem ciekawa czy film był inspirowany prawdziwym życiem, bo nigdzie się takiej wzmianki nie dokopałam. Może ktoś wie?

ocenił(a) film na 7
golkas0

Czemu skopiowany z ,,Kła''??

ocenił(a) film na 8
Szozu

Obejrzyj to zobaczysz :)

ocenił(a) film na 7
golkas0

Ogladalem i dziwi mnie te bledne porownanie.

ocenił(a) film na 8
Szozu

Nie jestem jedyną osobą, ktora tak uwaza. Dziwię się jedynie, ze Ty nie zauwazasz tego

ocenił(a) film na 7
golkas0

No bo ten film ma to wspólnego z ,,Kieł'' że jest inny od innych filmów. Zaczynając od podstaw, to tam była dysfunkcjonalna rodzina, tu jest wspólnota. Tam nie mogli opuszczać murów i nie mieli wyobrażenia o zewnątrz. Tu mogą opuszczać mury na ,,misje'' i wiedzą o zewnątrz wiele. To tak jak powiedzieć, że ten film ma wiele wspólnego ze ,,Złotopolskimi'' bo tam też mieli siedzibę poza miastem;d Odchodząc już od przekazu ideowego, który jest całkowicie inny. Po prostu wiele osób tego i tamtego filmu nie zrozumiało, zobaczyło tylko obraz, akcje nie wiedząc co autor miał na myśli.

ocenił(a) film na 7
Szozu

Poprosiłbym też o przytoczenie wspólnych.

ocenił(a) film na 8
Szozu

Izolowanie dzieci przed swiatem zewnetrznym (w "Kle" było to przez zakaz opuszczania domu, w "PARTISAN" przekazywanie nieprawdziwych informacji o tym zewnetrznym swiecie i ludziach).
Chore, wrecz popaprane zwyczaje i praktyki domowo-rodzinne
Regularne wypaczanie dzieciom prawdziwego obrazu świata i ludzi

ocenił(a) film na 8
golkas0

Głowny motyw to obsesyjne chronienie dzieci przed światem zewnętrznym i pokazywanie, ze to, co jest poza rodziną/wspolnotą jest gorsze, niebezpieczne i nalezy tego unikać ("Kieł")/walczyc z tym ("Partisan")

golkas0

Moim zdaniem to zupełnie dwa różne filmy. Zupełnie inne tematy i inne problemy. Ten film opowiada o komunie, a kiedy o rodzinie dysfunkcyjnej.. Różnic jest ogrom.. Także zdziwiło mnie to porównanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones