PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439978}

Udław się

Choke
6,0 6 988
ocen
6,0 10 1 6988
6,1 7
ocen krytyków
Udław się
powrót do forum filmu Udław się

Amerykański sen

ocenił(a) film na 7

Film dość ostry i wulgarny, kierujący się w stronę kina niezależnego. "Udław się" to apologia outsiderów i pomyleńców, to zjadliwy humor i portretowanie ludzi żałosnych, odpychających i zarazem fascynujących. Bohater z popapranym dzieciństwem, kompleksem Edypa, kompulsywnym uzależnieniem od seksu, pracujący jako aktor-protoplasta Wspaniałego Amerykańskiego Narodu, demitilogizuje wiarę w amerykański sen. Film ciekawie portretuje bolączki naszych czasów, w których to inni mówią nam jacy jesteśmy. Paradoksalnie, główny bohater, Victor Mancini, choć jest degeneratem, budzi sympatię, bo jako jedyny boleśnie dostrzega głęboką samotność współczesnego człowieka.

skiatos

Niestety, nie do końca, wydaję mi się, doceniony. Fikcja transgresyjna jest chyba ciężko przyswajalna - sądząc po średniej.
Kolejna z ekranizacji Palahniuka, której efekt godny uwagi, jak dla mnie.
Zastanawia mnie jedynie nagłówek. Nie odniosłeś się w swojej wypowiedzi do samej koncepcji 'dławienia' w filmie.




ocenił(a) film na 7
Ginger24

Amerykański sen, jako zjawisko społeczne, w filmie i u Palahniuka jest rodzajem parodii, trawestacji. "Wszystko, co udaje ci się zdobyć, to tylko kolejna rzecz, którą stracisz." /Palahniuk/... albo się tym zadławisz /ja:)/.

skiatos

Tego mi brakowało!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones