PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439978}

Udław się

Choke
6,0 6 988
ocen
6,0 10 1 6988
6,1 7
ocen krytyków
Udław się
powrót do forum filmu Udław się

jako fan Palahniuka powiem, ze film jest przefajna ilustracja do ksiazki, niestety najlepsze momenty filmu, to doslowne cytaty mocnych dowcipow autora pierwowzoru ("kosiarka" w kiblu), scenariusz niczego nie wnosi. Podobnie przeciętna jest gra aktorów (pomyslcie o filmowej Marli z Fight Club-HBS byla wielka).
Rockwell osobiscie nie pasuje mi do glownej roli, w innym filmie pt. Księżyc też mnie nie uwiódł. Może tylko E.Norton dałby temu radę...

drBat

Chyba jej nie czytałeś, skoro uważasz że film jest 'przefajna ilustracja do ksiazki'.

ocenił(a) film na 6
malku

czytałem i niestety autorzy filmu niczego nie dodali od siebie, dlatego to jedynie ilustracja do powieści. nie to co ekranizacja opowiadań Breta E. Ellisa pt .The Informers - zdjęcia i muzyka świetnie wzbogacają klimat pierwowzoru - polecam.

drBat

Ja z kolei uważam, że film nie w ogóle nie oddaje, że tak to nazwę, klimatu książki, więc nie jest jej ilustracją.

drBat

Ja Sama Rockwella uważam za bardzo dobrego aktora, pasuje mi do tego filmu.
Poza tym, Chuck Palahniuk to przedstawiciel minimalizmu, jego proza jest specyficzna. Dziś zakupiłem "Invisible Monsters" i wiem, że książka ta nie będzie dla mnie "czystą przyjemnością", jednak sama pokusa jej przeczytania jest zbyt wielka!
Pozdrawiam.

J_Guana

Nie mów mi jaka jest proza Palahniuka, bo doskonale ją znam i dlatego pozwalam sobie pisać w taki a nie w inny sposób.

ocenił(a) film na 3
drBat

Długo się przymierzałam do obejrzenia filmu, w końcu stało się - i teraz mi przykro.
Gdybym nie czytała ksiażki, kompletnie nie zrozumiałabym filmu. Nie powiedziałabym, że to ilustracja.
A zakończenie to już jakaś porażka totalnie zmieniająca sens. Nie oczekuję, że z każdej książki Palahniuka będą robić coś na miarę "Fight Clubu", ale mam wrażenie, że twórcy tego filmu się nawet nie postarali.

ocenił(a) film na 5
drBat

Bzdury gadasz. Sam Rockwell jest bardzo dobry. Scenariusz za to kuleje i reżyseria też słaba. Spodziewałem się dużo więcej, bo materiał był przedni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones