PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730510}

Udar słoneczny

Solnechnyy udar
5,7 214
ocen
5,7 10 1 214
Udar słoneczny
powrót do forum filmu Udar słoneczny

A nie można po prostu? "Sołniecznyj udar" - zamiast tych łamańców rodem z IMDB? Przecież my to potrafimy powiedzieć i zapisać lepiej od nich!

CyboRKg

"W kino s 9 oktjabrja" :p

CyboRKg

"Solnecznyj" jeśli już, a w ogóle dlaczego nie cyrylicą? - Przecież my wsie bukwy pa pariadkie bez oszibki nazywajem.

creep_

Cyrylicą? Powrót do czasów przed reformą? Grażdanką*!

Phoenix21hp

Piszemy tu o osobistych preferencjach danej osoby. Ja jak widzę polski zapis ruskich bukw to od razu mi się podstawówka przypomina i niezbyt lotne koleżeństwo, które każdy język obcy musiało przekładać na polską fonetykę. Osobiście, jakem osoba kontrybuująca na filmwebie - nie mam problemu z dodawaniem kwiatków typu: "Солнечный удар". Takiego francuskiego nikt nie fonetyzuje i jest dobrze. Mądry człowiek wie, że nie zrozumie każdego języka na świecie i jest się z tym faktem w stanie pogodzić.

creep_

Bo francuski jest zapisywany tym samym alfabetem co polski, a rosyjski nie.

CyboRKg

O ile w innych przypadkach stosowanie angielskiej transkrypcji zamiast polskiej mnie wkurza, o tyle jeśli chodzi o filmy to często ułatwia znalezienie go tam gdzie my wiemy a wy rozumiecie ;-)

CyboRKg

"Солнечный удар", jeśli już...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones